Na Jihu vyroste aquapark

Zhruba čtyřicetiletá historie jednoho z kdysi nejblyštivějších fotbalových areálů v Ostravě, který v dobách největší slávy hostil i prvoligová derby mezi Baníkem a Vítkovicemi, zápasy evropských klubových pohárů či dojezdy etap cyklistického Závodu míru, končí. Fotbalisté FC Ostrava-Jih už odtud odešli, aby se mohla začít bourat hlavní tribuna. Ta by měla být srovnána se zemí do konce ledna. Pak se za Domem kultury Akord vše začne připravovat pro stavbu aquaparku.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Doufám, že se postaví aquapark, který bude stát za to – že tam nebude jeden tobogán a jedna pára. Saunový svět a trychtýř je dnes již nutný standard :-)…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Pirat :

  Doufám, že to bude kryté!!!! A alespoň trochu „dimenzované“ na velikost Ostravy, né nějaká vesnická šopa s jednou skluzavkou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Summerboy: S tím bych moc nepočítal investorem bude statutární obvod Ostrava-Jih a né soukromý investor. takže to bude Olešná, Bohumín apod. rozhodně nic takové jako mají v Olomouci, Praze či Liberci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Nimrod :

  No já budu jenom rád, když to nebude jako v Olomouci – tam to postavili na místě, které je naprosto nemožné, prodělávají na tom 35 mil. ročně – takže nechci další Ještěrku. Jinak samozřejmě, že to bude kryté – myslíte si, že jsou tak hloupí, že by postavili 2 otevřené bazény vedle sebe? Podle mě bude stačit, aby to bylo dimenzované na spádovou oblast tak, aby se to slušně financovalo…ale nechme se překvapit

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Pavel: V olomouci jsem byl, a přijde mi to hodne o nicem… Co se tyce bohumina…. to bych ani aquaparkem nenazyval.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. +via+ :

  Výborně, krytý aqáč měl být už dávno. Umístění je v rámci města nicmoc, ale v Běláku je prý vody dost. Zřejmě se bude jednat o obyčejnou vodu, nikoli o speciální prameny, jak by měly správně být. Důležitá je pak velikost vodní plochy a počet atrakcí. Tady to vidím spíš černě – dlouhé fronty venku, tlačenice na vířivky, no fuj. A ještě jsem zvědav zda budou provozovat oblíbenou sarezáckou funkci uklížečka náctiletá brigádnice v pánských sprchách.
  Podle staršího článku radní objíždějí jiné bazény po ČR a nechávají se inspirovat. Já bych volil okružní cestu spíše po Rakousku a Německu, ale budiž, není to tu nejhorší. Prý tam radní chtějí aspoň jednu atrakci, kterou jinde nemají.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. PetrP :

  Co máte proti náctiletým uklízečkám ve sprchách??? :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Pavel :

  Za zhruba 350 milionů korun by tu měl vyrůst „čistokrevný“ aquapark. To znamená zařízení určené pro relaxaci a zábavu, které bude možné využívat celoročně. Nepůjde tedy jen o plavecký bazén doplněný o pár atrakcí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  No uvidíme jaké to bude, zarazi me ale ze se k tomuto projektu nikde neobjevily zadne vizualizace….
  Ale jsem rad, ze to umistili tady…. do centra Zabrehu. Ja se bal ze to udelaji nekde na periferii, nekde treba za Tescem v Hrabove…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.