Součástí nové univerzitní budovy bude i zvěřinec

Nové laboratoře, učebny, posluchárny, místnost pro herbáře i zvěřinec. To všechno bude sloužit studentům, vědcům a výzkumníkům v moderní budově, kterou teď opravuje Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity. Budova stojí v areálu Hladnov ve Slezské Ostravě.“Původní záměr byl, že opravená budova bude určená pouze k výuce vysokoškoláků. Nakonec se univerzita rozhodla využívat ji i v rámci operačních programů Věda a výzkum pro inovace, do kterých se zapojila,“ sdělila Lenka Čenčíková z technicko-provozního útvaru Ostravské univerzity.

Proto zde univerzita umístí i institut environmentálních technologií. Tím dojde ke skloubení výuky s vědeckou a výzkumnou základnou přírodovědecké fakulty. V nejvyšším patře nové budovy se počítá se skleníkem a s místností pro herbáře. V prvním patře je navržené respirium, které spojí novou a již dostavěnou část. V podzemí bude zvěřinec pro malé hlodavce, a navíc k dispozici garáže a skladové prostory.“Nyní je hotová hrubá stavba. I přesto, že projekt provázely na začátku nemalé problémy, způsobené vydatnými dešti při budování základové části. Stavbařům se ale podařilo časový skluz dohnat. Moderní objekt má být hotový už letos v září,“ dodala Čenčíková.

zdroj:msdenik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.