MŠ Bystřice

V Bystřice roste nová MŠ.

Osmačtyřicet ratolestí se v příštím školním roce může těšit na novou školku. Její základy se již rýsují. Mateřinka bude první obecní modulovou stavbou, která v sobě nese nejen funkčnost, ale bude také hravá. Bystřici se co do přírůstku malých obyvatel v posledních letech daří. Demografická křivka šla nahoru, a to je také důvod, proč se o nové školce před třemi lety začalo intenzivněji hovořit. „Stávající česká mateřinka má šest přeplněných oddělení a jedno elokované pracoviště, které má nejen z pohledu dostupnosti, ale také požadavků krajské hygieny rezervy. Funguje na výjimku. Proto se začalo uvažovat o nové stavbě,“ uvedl k počátkům projektu starosta Roman Wróbel.

Původně bylo ve hře hned několik variant staveb – klasická novostavba na zelené louce, modulová stavba i přístavba ke staré škole. Nakonec zvítězily trendové moduly. „Nejsme schopni odhadnout, jaký bude demografický vývoj za deset, patnáct let. Modulární objekt můžeme přestavět, přemodelovat, přizpůsobit poptávce, kterou si teď nedokážeme představit,“ popsal výhody konstrukčního systému starosta.

Nyní již stavbaři pokládají základy mateřinky, která našla místo hned za základními školami. Montáž modulů se chystá na jaro příštího roku. Dvacetimilionovou investici pokryje z 85 procent Integrovaný regionální operační program.

„Školka bude přízemní a dvojtřídní, sázíme na její pestrost, vizualizaci a estetizaci. Součástí projektu je samozřejmě i její nové vybavení, terasa a zahrada s herními prvky. Moc se těšíme na to, až dětským jásotem v příštím školním roce ožije,“ dodal Wróbel.

zdroj: ehutnik.cz