Most Miloše Sýkory bude nasvícen

Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku na „Architekturní nasvětlení Sýkorova mostu“.

Předmětem veřejné zakázky je realizace díla „Architekturní nasvětlení Sýkorova mostu“ v k.ú. Moravská Ostrava a k.ú. Slezská Ostrava, obec Ostrava. Jedná se o zpracování návrhu, dodání, montáž a zprovoznění navrženého osvětlení.

Historický snímek:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Blesk :

  Palec hore?

  Thumb up 12 Thumb down 0
 2. Adam (ten hodný) :

  Na té historické fotografie vypadá ta tmavá barva dobře. Byla by to zajímavá změna kdyby byly oblouky natřený kovářskou černou a zbytek světle.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Fakt vyloženě nezbytnost, jde vidět jak moc srovnané priority město má, asi už jsou všechny důležité věci po městě vyřešeny a prací na takovýchto věcech se jen město snaží položit designovou třešničku na už tak skvěle vypadajících Ostravských exteriérech, protože zkrátka už nemá do čeho vrazit ten přebytek peněz když je vše už hotové a funkční :-) Tak nevím, neblíží se už zase nějaké volby? Protože na ty jednoduché ovečky tohle skvěle funguje a ony pak spokojeně békají v ohradě :-)

  Thumb up 7 Thumb down 21
 4. Jiřík :

  Nasvícené mosty mají evropské metropole a je to opravdu nádhera. Stačí jen vyjet za hranice. :)

  Thumb up 12 Thumb down 1
 5. Cyril :

  Crazym: Ať je to ve zbytku města jak chce, někde se začít má. Nejhezčí most přes Ostravici si zaslouží, aby byl vidět. Hned potom by mohli zkulturnit stejnojmennou zastávku. Když se neudělá žádná drobnost, protože „máme jiné starosti“, tak nakonec zůstane jen u toho nadávání.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 6. Infoš :

  Ok, bude to krásňoučké atd.. Ale je pravda že Ostrava a hlavně MOaP má tisíc jiných problémů jejichž řešení by se na radnici měla věnovat pozornost a finanční prostředky. Detaily se mají ladit až nakonec, ne na začátku, tam má být jasná kompletní koncepce, která se v bodech musí plnit. A toto je jeden z bodů který je až na konci konci seznamu… A hlavně chybí ten základ a to je ta pořádná koncepce.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 7. Crazym :

  Jiřík: Fakt? tož to mě nenapadlo :DD A to jako pak budeme tou evropskou metropolí? To bude opravdu nádhera :DD
  Cyril: A on ten nejhezčí most přes Ostravici není vidět? Byl jsi u něj někdy v noci? Protože já tam za tmy moc lidí nepotkal snad jen v době kdy naší oblíbenou zábavou při návratu z Rotundy nebo Mrtvoly bylo přecházení na druhou stranu po oblouku ale to bylo dávno a možná se něco mezi tím změnilo a na promenádě kolem řeky v té evropské metropoli jsou za tmy davy lidí :DD
  Jo a neberte se tak vážně https://youtu.be/rBOPTNdRD3s?t=24s :-)

  Thumb up 2 Thumb down 13
 8. balde :

  Cyril: myslíš jediný koukatelný most přes Ostravici?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  no je fakt, ze treba ty nasvicene visute galerie, ktere jsou na dohled ( http://www.msstavby.cz/fotky-deniku-havlickova-nabrezi-26-06-2013/ ), uz spis nesviti, nez sviti (nejmin co jsem tam sel naposled), takze s tou udrzbou to je porad tristni, ale proti nasviceni mostu nemam nic, i to zadani zni rozumne.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. Rob :

  Crazym: Nejkultovnější ostravský most si toto zaslouží. A že by mělo město raději dříve řešit jiné malé problémy jako zanedbaný a neudržovaný veřejný prostor? To má být už řešeno dávno a hlavně kontinuálně a kvalitně! Ale nasvícení mostu M. Sýkory (je to most jinak velice malý) a obdobné „malé“ zásahy, které přidávají městu něco nového (a wow) musí být řešeny odděleně. Město přece není jedna přímka po sobě jdoudích úkolů s totálně vymezenou pyramidou priorit, kde jen to na vrcholku je důležité. Je to trošku složitější organismus, kde musí ten multitasking fungovat, jinak bychom se tady nikdy ničeho nedočkali. To, že některé dílčí oblasti už město nezvládá, je jiná pohádka…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 11. Crazym :

  No každopádně prachy jsou :-) http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-vymena-oken-na-nove-radnici-zacala-bude-stat-pres-78-milionu-20170522.html A kdyby chyblo, tak je z vás vyrazíme ovečky :DD

  Thumb up 0 Thumb down 6
 12. Rob :

  Mnohé lze vyčíst z rozpočtu na 2017. Konkrétně nasvícení Sýkoráku lze najít v „Příloha č. 7: Kapitálové výdaje…“, list „PODLE ORJ“, buňka E176. Celkové očekávané náklady ve výši 3,3 mln Kč. má zaplatit město.

  https://www.ostrava.cz/cs/urad/magistrat/odbory-magistratu/odbor-financi-a-rozpoctu/oddeleni-rozpoctove/rozpocty/2017

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Infoš :

  Rob: :D Málem jsem si uchcal. Přijde vám to tady všem v pohodě dát 3,3 mega za nasvícení mostu? Navíc v městské části kde ani skoro nikdo nežije, takže to nikdo neuvidí? A kolik budou roční náklady na to svícení? To je energetická úspornost, svítít do nebe, že? Podívejte se jak v MOaP vypadají některé ulice, kdy se po silnici nedá jezdit jak je zvlněná a nebo děravá, o chodnících nemluvě. V jakém stavu je městský mobiliář, odpadkové koše, lavičky atd… Město na to s.re, centrum vypadá v některých místech otřesně, výstaviště je vyloženě ostuda, Přívoz ani nemluvit, ale musíme mít nasvícený most. Asi se budeme tvářit že je to nutné protože je to zrovna in, má to Eiffelovka a Karlův most, tak to budeme mít též.. A co kdyby si město plnilo ty základní věci které má na starost. Například co ono obligátní sekání trávy? Velká část Ostravy vypadá jako pastviny před senosečí, ale to vlastně není důležité.

  Thumb up 10 Thumb down 13
 14. Rob :

  Infoš: Jaké si myslíte, že jsou náklady na kompletní veřejné osvětlení celého města? A kolik si myslíte, že z toho bude dělat pár žárovek na mostě? Tipoval bych 0,000001% maximálně. Pokud dohledáte, dejte sem prosím odkaz. A už se tady psalo o kompletní obměně mobiliáře ve městě, která má určitě vlastní část rozpočtu. Tak doufám, že budoucnost je v tomhle pozitivnější než současnost. Co se týče věcí jako sekání trávy a pravidelné údržby komunikací týče, bohužel s vámi souhlasím. Ale příjde mi, že zde je problém někde jinde než v penězích.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Rob:
  viz https://goo.gl/px3l99

  jinak tohle je maximalni cena pro nabidky, porad ne cena, za kterou se to nakonec realizuje (akorat teda vzhledem k tomu, ze hlavni kriterium je kvalita navrhu a ne cena, tak se to mozna bude blizit, uvidime)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. tom :

  Myslím si, že je to pěkný nápad, kolem mostu i přes něj chodí hodně lidí a pokud se někomu nechce do centra, protože tam podle něj nic není, je tam pouze prázdno, nedá se kam sednout na pivo nebo na kafe, tak dotyčný holt musí sedět doma, to se nedá nic dělat, ale pak si nemůže stěžovat. Každá maličkost, která ozvláštní a zpříjemní město, je správná věc. To, že údržba v veřejných ploch v Ostravě je katastrofální, je spíše věcí zodpovědných úředníků, kterým je to úplně jedno. Ceny mi nepřipadá nízká ani přemrštěná. Firma, která to bude dělat, platí zaměstnance a dokonce by měla vykazovat zisk, jinak to dělat nikdo nebude.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 17. aggu :

  Konečně. Už to mělo být dávno. Se světly se tady šetří. Proč?
  PS: nemohl by se nějaký novinář zajít zeptat na ústředí Ostravských komunikací nebo Krajského úřadu, jestli by neuvažovali u některého ze svých mostů o nasvícení svého slavného unifikovaného zábradlí typu „1 tlustá a 15 tenkých šprušlí“ v neotřelé barvě RGB 0,0,255?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Crazym :

  „Ztrácejí se z ulic. Jejich náhrada je časově i finančně náročná. Řeč je o dětských hřištích…“ „Šestadvacetiletou podnikavou mladou ženu momentálně z větší části živí marketing, ale věří, že už brzy to budou na sto procent Hry na chodník“ Jen malá ukázka z článku na MS Deníku http://jdem.cz/c83d65 a vzpomněl jsem si na zde uvedenou informaci o nasvětlení mostu a už se ničemu nedivím :-) Jen víc a houšť marketingových odborníků, nasvětlených mostů a zodpovědných makajících úředníků http://jdem.cz/aaaa8 Jak jen bez nich můžeme žít? :DD

  Thumb up 2 Thumb down 1
 19. Crazym :

  Oprava druhého odkazu http://jdem.cz/c83d84 Sorry a nevím co to udělalo :-) Klidně ho admini vyměňte a tohle smažte.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Brown :

  Rob: povídání jako z Europarlamentu.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 21. Crazym :

  Vypadá to, že to včera už spustili, odteď budeme světoví. K nasvícení tam byla i nějaká světelná šou, hotové Las Vegas :DD Tak šup a po setmění všichni do ulic a kochat se, přece ty prachy nenecháte vyletět luftem :-)

  Thumb up 2 Thumb down 4
 22. Adamous :

  Crazym:
  http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/most-zazari-v-barvach-trikolory

  Sice cena je podezrele vysoka, ale jsem za to rad, zase to zatraktivni centrum mesta

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Ostrava mi občas připomíná ženu, co mu problém s pletí. Ale namísto řešení zdravotních příčin se odhodlá pouze pro makeup.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.