Mölnlycke Health Care – postup prací

Aktuální fotografie výstavby výrobní haly Mölnlycke Health Care v Havířově.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
havirov

havirov

havirov

Související články


Komentáře

 1. Jan Toun :

  Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda je známá stavební společnost, tj. generální dodavatel stavby. Děkuji. JT

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. marie :

  Jan Toun:
  SKANSKA

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. aggu :

  http://archiv.ihned.cz/c1-65841580-francouzi-jen-nadavaji-lidi-v-ostrave-me-ohromili-nasazenim-a-skromnosti-rika-francouzsky-manazer-chilaud-zijici-na-morave

  Už celkem standardní vedení interview, tentokrát od jakési novinářky Ireny Jirků, vedoucí asi-magazínu ego! Vůči Ostravě otevřeně arogantní, přezíravé, pohrdavé, posměšné. Mediální obraz, pečlivě a dlouhodobě budovaný. Smysl to má, v téhle době, kdy se lidi ani nepodívají z okna jak je venku, a místo toho si zapnou mobil aby si přečetli jak tam je…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. Moon :

  aggu: Máte pravdu. Ale ten pán to v tomhle případě naštěstí zvládl napravit. :) Holt takhle to Pražáci vidí, to můžu potvrdit z vlastní každodenní zkušenosti. Nějaká Ostrava? Nezájem. Hodně lidí mi dokonce tvrdilo, že Ova je stejné velikosti jako Olomouc nebo Liberec, tak co se divíme.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. aggu :

  aggu: No, plakat kvůli tomu nebudem ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. potkan :

  aggu:

  no já nevím, článek mi přišel jako celkem pravdivý popis reality a přitom k Ostravsku nijak nepřátelský laděný, naopak skoro optimisticky budovatelský…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Moon :

  aggu: Jasně, plakat ne, ale je dobrý si to uvědomit. Tak to prostě je.

  potkan: Myšleny byly asi jen některé reakce paní novinářky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Rado :

  Za sebe mohu říct, mě se článek líbil, nikterak jsem ze článku necítil nějakou zaujatost proti Ostravě. Pokud nějaká je, pokud má Ostrava špatný mediální obraz, může si za to Ostrava sama a je třeba se ptát našich místních politiků a „elit“, co dělají pro to, aby byl ten obraz jiný. Lepší. Nevím o nikom. Potom si vezměte, že celkem významně k obrazu Ostravy přispívají např. fanoušci Baníku, kde jejich „Baník p*čo“ je celkem unikátní, bohužel toto nepatří ani na fotbal, ani někde jinde, avšak je to to první, co se každému vybaví, když se řekne Ostrava…Až se o Ostravě bude v mediích psát jako o městě, kde se dobře podniká, staví o 106, dobře bydlí atd. tak to půjde. Avšak pokud máte mediální obraz a lá fanoušci Baníku, jak dělají nepořádek, dusící se děti v Radvanicích, laguny Ostramo Vlček, Přednádraží atd. atd., jiné to nebude. Je to o politicích, potažmo třeba i o architektech, aby to nové, co zde vzniká, nebo to staré, co se opravuje, bylo mimořádné kvality, co dělá život v tomto městě lepší.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 9. thvari :

  Rado: Podívejte, máte pravdu, ale dle mého jen z části. Média dělají lidé a lidé slyší na předsudky, negativní zprávy a pozoruhodné jednotlivosti (např. Francouz v Ostravě, výtržnosti baníkovců, ač 95% z nich nikdy nic neudělalo – vy uvádíte jeden pokřik, přičemž jich jsou desítky a sprostá slova na fotbale skutečně nezní jen v Ostravě, to mi věřte…). Mně ten rozhovor připadal v některých pasážích vedený právě z pozice člověka bydlícího mimo Moravskoslezský kraj, který moc nechápe, že někdo z Evropy míří do Ostravy, o čemž by někdo bydlící v ČR ani nepřemýšlel, protože přeci se nebudete stěhovat do druhého nejchudšího kraje v ČR a města, kde kromě těžkého průmyslu a znečištěného ovzduší nic není.

  Tomu nasvědčovaly některé dost zvláštně kladené otázky jako např.:

  „No, když si představím právě začínající mezinárodní školu v Ostravě, moc bych na ni nesázela.“ – A od začínající mezinárodní školy v Praze by si něco paní slibovala? Jen připodotknu, že celkem dlouho byla mez. škola v Ostravě jedinou mimopražskou školou v ČR, která nabízela mezinárodní maturitu v anglickém jazyce, dneska už krom ní jsou na seznamu i Brno a Karlovy Vary. http://www.ibo.org/programmes/find-an-ib-school/?SearchFields.Country=CZ

  „Aha, teď to přijde. Nemáte rád Pražáky.“ Další zbytečný předsudek, proč se na to paní redaktorka ptá, když jediné, co pán tvrdí je, že mu přijde, že v Ostravě jsou lidé na sebe milejší než jinde v republice. Proč se ho dále nezeptala, proč si to myslí a jaké má zkušenosti z jiných částí země?

  Jinak se mi rozhovor líbil, je zajímavé takhle osobně vyzpovídat někoho, kdo se rozhodl žít v ČR, co ho k tomu vedlo a jaké má zkušenosti. Ale zpět k mediálnímu obrazu: Já si třeba nemyslím, že by se Ostrava měla snažit toto změnit, to je prostě v myšlení lidí a to se strašně těžko mění. Tak ať si sem každý zajede a zjistí realitu, a nebo ne, to je jeho problém, ale Ostrava by se měla především snažit dělat věci kvalitně, stavět kvalitní architekturu, podporovat obě vysoké školy a snažit se být příjemným místem k žití. A rozhodně bychom se neměli sami utápět v tom samém negativním mediálním obrazu, což mi trošku přijde, že děláte…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  V Ostravě se cizincům líbí a rádi se zde usazují.
  Žije tady například malíř a hudebník David John Lloyd
  http://www.ostravan.cz/32570/david-john-lloyd-konzumnost-ma-dlouhe-prsty-a-media-ji-vyslapavaji-cesticky/
  který mimo jiné hostuje na novém albu ostravské kapely Degradace
  nebo hudebník Fernando Saunders
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/fernando_rozhovor_cizinci20110618.html
  který jim jedno starší album křtil.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.