Modernizace železniční stanice Český Těšín

Fotografie z probíhající modernizace železniční stanice Český Těšín, konkrétně se jedná o přestavbu liché kolejové skupiny osobního nádraží, která by měla být ukončena 30. 6. 2015. Den poté začne závěrečná etapa stavby, modernizace sudé kolejové skupiny (nákladní nádraží ve směru na Třinec již bylo zmodernizováno loni).

Fotografie zaslal čtenář Petr Štefek. Děkujeme!

cesky tesin

cesky tesin

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Teď ještě opravit třídu, která vede od vlakáče k Polským hranicím a pronajmout to solidním obchodům. Momentálně je stav žalostný.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. aldik :

  Jiřík: O tom se už taky dost mluvilo v médiích, ale je to složité, když to tam vše vlastní soukromí majitelé (snad i někdo z radnice myslím) a je jim to šumafuk co tam je, hlavně že jim každý měsíc přistane nájem na účtě :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. S200 :

  Dodal bych, že dispozice nástupišť ani podchodu se nemění, takže z hlediska cestujících bude asi největší změnou zkrácení zastřešení nástupišť asi o polovinu a vybudování výtahů z podchodu na nástupiště. A snad už nebude zatékat do podchodu. Nádraží bude bohužel z větší části obehnáno betonovou protihlukovou zdí, což městu na kráse moc nepřidá. Jsem zvědav, jaká protihluková opatření budou provedena kolem osobního nádraží, neboť tam zatím protihlukové zdi nevyrostly.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. aldik :

  S200:
  Zkrácení zastřešení nástupišť? No to teda bude fakt úžasné.. hlavně za deště a sněhu. Něco jako na nových nástupištích ve Frýdlantě n/Ostr, tam taky to zastřešení je nesmyslně krátké.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. S200 :

  aldik:
  Taky z toho zkrácení zastřešení nejsem nadšený, ale na druhou stranu je fakt, že to zastřešení bude delší než délka drtivé většiny vlaků, které se tam vyskytují. Problém tak nastane zejména v případě, že se za deště nahromadí na peroně větší množství lidí a už se nevejdou pod střechu, aniž by se nemačkali.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. S200 :

  K délce zastřešení: http://www.tesin.cz/dotazy-obcanu/?detail=true&id=1888

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.