Městské sady se dočkají nové podoby

V letech 2000 až 2003 úspěšně proběhla revitalizace zeleně v prstenci městských parků v Opavě, kdy bezprostředně po kácení suchých, havarijních a neperspektivních stromů následovaly stejně tak rozsáhlé výsadby. Stejný proces nyní proběhne v Městských sadech.“K tomuto kroku jsme přistoupili na základě opakovaného dendrologického průzkumu, který prokázal, že zdravotní stav stromů je v mnoha směrech velmi špatný,“ sdělila Marie Vavrečková, vedoucí odboru životního prostředí magistrátu a dodává: „Každoročně také vlivem poryvů větrů dochází k poškozování stromů a jejich vývratům.“ Na základě provedené inventarizace stromů byl zpracován projekt na provedení 1. etapy revitalizace zeleně. Byla podána žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí a 90% celkových způsobilých výdajů projektu bude financováno z evropských fondů, konkrétně Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Celý článek: opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek na denik.cz „V Městských sadech začnou brzy hlučet pily“: http://goo.gl/zgrjI

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.