Frýdek-Místek má novou odpočinkovou zónu

„Městská památková zóna ve Frýdku doznala velkých změn. Na Park Pod zámkem, kde se konají v letních měsících svatby, ale také kulturní a společenské akce, dnes navazují další dva parky, a to Zámecký park a park Jižní svahy,“ uvedl náměstek primátora Michal Pobucký s tím, že cílem bylo upravit zanedbané území o rozloze více než čtyř hektarů a vytvořit v centru města estetické prostředí pro oddechový čas obyvatel. Důraz byl přitom kladen na jednotný charakter území a návaznost celku na zámek.

V rámci Zámeckého parku byly obnoveny původní vycházkové trasy, které nově lemují parkové lavičky. Obnovena byla také vyhlídka pod zámkem, kterou mohou navštívit i imobilní občané a na východní straně parku přibylo nové zastřešené odpočívadlo.

Park Jižní svahy nad železniční tratí a stadionem TJ Slezan se budoval ve svažitém terénu. Práce si zde vyžádaly i nezbytná stabilizační opatření. V komplikovaném terénu byly vystavěny opěrné gabionové zdi, které jsou stabilizačním prvkem a esteticky zapadajícím do dané lokality.

Celý článek: infoportaly.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.