Městská jatka – foto z výstavby

Aktuální fotografie proměny Městských jatek v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. M :

  tak přece jen se bourají :D

  Thumb up 7 Thumb down 23
 2. LK :

  Píšete, že první 3 fotografie poslal čtenář, já vidím aktuálně jen 2 fotky.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 3. Adam :

  M: Jak si vůbec dovolujete naznačit, že stavba, která je v totálním rozkladu, už velmi dávno pozbyla své funkce, a novou funkci žádnou mít nemůže, takže do ní umělci umisťují další ze svých irelevantních objektů který bude zajímat 3 lidi v Ostravě, bude stát ohromné peníze a bude vyžadovat kompletní přestavbu všeho kromě některých obvodových stěn, by měla být kompletně zdemolována a nahrazena? Jak si dovolujete používat rozum zde na uměleckém portálu?

  Thumb up 20 Thumb down 47
 4. balde :

  Adam: Adame prosím zajděte se někdy postavit před vstup do Domu umění a spočítejte si ty lidi. Děkuji

  Thumb up 24 Thumb down 9
 5. Adam :

  balde: Bydlím nedaleko, chodím tamtudy pravidelně. Obvykle pusto prázdno. Občas skupina znuděných studentů.

  Thumb up 13 Thumb down 26
 6. Crazym :

  balde: Myslíte ty promile populace trousící se dovnitř co ještě z nich polovina tam musí? :DD

  Thumb up 9 Thumb down 26
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Projděte si výroční zprávy.
  2018
  Místo konání, Počet návštěvníků
  Dům umění – GVUO, 84 181
  Mimo, 12 678
  Programy mimo výstavy, 4 287
  Celkem 101 146

  2019, probíhala rekonstrukce
  Výstavy v Domě umění 13, 37 548
  Výstavy mimo Dům umění 4, 9 755
  Doprovodné programy nezapočítané ve výstavách, 2 460
  Celkem 49 763

  Thumb up 24 Thumb down 3
 8. Adam :

  Martin [msstavby.cz]: To je průměrně asi 35 za hodinu v roce 2018. Úplné zástupy. Ale kolik z toho jsou „exkurze“ ze škol? 50 %? 80 %? 95 %? Běžte se vy postavit na rušnou ulici a ptejte se kolemjdoucích, kdo by dobrovolně ve svém volném čase šel do galerie „výtvarného umění“.

  Thumb up 11 Thumb down 27
 9. Tom :

  Adam: Podle takových názorů bychom se kultury mohli vzdát úplně. Dalo by se zrušit třeba divadlo nebo dům umění. Já osobně bych zrušil sportovní kluby a Baník, taky mě to nebaví, chodí tam stejní lidé… Naštěstí o tom nerozhodují osobní sympatie a nálady. Platí dělá spoustu zajímavých akcí, za zmínku stojí programy pro školy. Pokud nebudeme v Ostravě chtít kulturu, tak budeme obyčejným buranovem. Tato investice není závratná, a hlavně má smysl. Pokud se nebude investovat do takových projektů,pak se nedivme,že lidé odcházejí z Ostravy. Ještě bych rád vedel6,kdo je pan Adam,že je schopen posuzovat irelevantnost uměleckých projektů, vlastně ani nevím,jestli to lze posoudit jde. Ale nejsem teoretik umění.

  Thumb up 32 Thumb down 8
 10. Tom :

  Adam: Já tam chodím běžně a mnoho jiných taky. Prosím nedělejte z nekulturnosti některých lidí měřítko pro ostatní

  Thumb up 33 Thumb down 4
 11. Adam :

  Tom: Já jsem na rozdíl od vás „kvalitu“ kultury nehodnotil, tak prázdnou činnost skutečně nechte pro „teoretiky umění“ a jiné neproduktivní jedince. Hodnotil jsem čistě relevanci kultury, která je poměrně objektivně dána jejím dosahem, v případě „galerie vývtvarného umění“ její dobrovolnou návštěvností (což zcela jistě nezahrnuje školní exkurze). O výtvarné umění se zajímá naprosto nicotná část populace; část, která je na tomto webu silně nadreprezetována. A moderní výtvarné umění je ještě mnohem méně relevantní, než to historické.
  Ano, představte si, že kolektivní sport (který mě mimochodem taky nezajímá), a stejně tak například muzea (různá, včetně podle vás nekulturních), populární hudba, film, a třeba i počítačové hry, mají v kultuře nesrovnatelně větší relevanci, než výtvarné umění.

  Zato vy tu předkládáte tvrzení, že kdo nechodí do galerie výtvarného umění, je nekulturní. Jak si vůbec něco něco takového můžete dovolit tvrdit? S tímto kulturním fašismem běžte někam. Neexistuje racionální důvod, proč by na základě vašeho reakcionismu mělo být utráceno nepřiměřené množství veřejných peněz na galerie, které téměř nikoho nezajímají.

  Thumb up 8 Thumb down 27
 12. Adam: :

  Pan Adam je přesně ten případ, kvůli kterému používám poměrně často okřídlený bonmot, že Ostrava je skvělé město, které má ale jednu podstatnou vadu na kráse – je plné ostraváků…

  Thumb up 12 Thumb down 13
 13. Tom :

  Adam: Sice nehodnotíte, ale kulturní fašisty a neproduktivní jedince jste odhalil hned. Promiňte,ale o relevanci výtvarného umění víte houby. Asi jen to,že ho bytostně nemáte rád.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 14. Adam :

  Tom: Pokud někdo tvrdí, že lidé, kteří nenavštěvují galerie, jsou nekulturní, je to doslova fašistický přístup v kulturní oblasti. Toto tvrzení nemá s hodnocením nic společného, je to prostý popis.
  Produktivita daných jedinců také není otázkou hodnocení, je velmi snadno dána objektivně; co takový akademický kritik umění vyprodukuje? Jejich „práce“ je ještě mnohem méně produktivní, než výtvarné umění samo.
  Pokud máte jinou objektivní definici relevance výtvarného umění, než dosahem v populaci, sem s ní. Zatím jsem tu slyšel jenom subjektivní nářky. Ale dopředu si uvědomte, že vaše jediná další objektivní možnost je pustit se do aplikované memetiky. Což je zjevně nad vaše možnosti.

  Já jsem za celou dobu ani jednou nevyjádřil názor na estetiku, ani osobní preference. To děláte vy, protože „umělecké typy“ trpí chorobným subjektivismem. Já jenom říkám, že tato konkrétní investice z veřejných peněz silně převyšuje relevanci výsledného objektu. Platí se to i z mého příspěvku, a já kategoricky nesouhlasím s takto disproporcionální alokací prostředků, které jsem vyrobil vlastní prací. Jedná se o principiální výtku, v důsledku je úplně jedno jestli se jedná o výtvarné umění, nebo jinou obskurní činnost. Rozdíl mezi mnou a vámi je v tom, že já svoje obskurní záliby nikomu nenutím a neplýtvám na ně veřejnými prostředky.

  Thumb up 10 Thumb down 19
 15. Crazym :

  Tom: „Promiňte,ale o relevanci výtvarného umění víte houby.“ Tome to by mě zajímalo, sám nejsem moc zběhlý v těchto termínech a tak si s dovolením vypomůžu Wikipedií a ta říká že: „Relevance (z lat.) znamená významnost či důležitost, obvykle ve vztahu k nějakému cíli nebo záměru.“ Mám v tom včil zmatek, jaká že je ta míra vědomostí o relevantnosti výtvarného umění ta správná abych nebyl kulturní ignorant zvlášť když pro mě není žádná galerie a dokonce ani sportovní klub či dokonce Baník důležitý? :-)
  A ještě by mě zajímalo co že relevantního tam děláte když tam chodíte běžně jako mnoho jiných. Neberte to zle ale protože do galerií nechodím a jsem zřejmě z té kategorie nekulturních lidí navíc asi emocionálně chudý, tak si prostě neumím představit co tam u těch vystavených děl děláte či prožíváte nebo co to ve Vás vyvolává a rád bych o tom věděl víc abych se mohl aspoň pokusit Vás a mnoho jiných kulturních lidí pochopit :-)

  Thumb up 7 Thumb down 13
 16. Tom :

  Crazym: Pokud tam nechodite,tak Vám to asi není třeba popisovat. Pokud přistoupíme na to,že budeme podporovat jen umění pro velké masy lidí, jako jsou festivaly, mainstreamové filmy, populární zábava aj., přijdeme o vrstvu umění, která se tváří nepristupně, protože nejsme ochotni ji vnímat nebo nás jednoduše nebaví. To pak můžeme jít dál a škrtat peníze na jinde, takže proč opera nebo balet? Taky tam chodí stejní diváci. Můžeme zůstat jen u muzikálů… Jenže pak postupně zrušíme cokoli nevýdělečného. Překvapuje mě,jak moc lidem vadí kulturní život, kterému nerozumí nebo je nebaví. Já taky nerad fotbal,ale nezakazoval bych ho tím,že od něj dá město ruce pryč. Nejsem kulturní fasista, jak mi tady bylo napsáno, jen nemám rád řeči o tom,může když nepracuje s jako ostatní a dovolis si být umělcem, jsi parazit.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 17. panakis :

  Crazym: Hele chapu ze si starsi rocnik a sere te uz kde co.. ALE> Dej si brcko.. bez projit do galerie.. vem sebou nejakou babu a pak si zajdete na sklenicku vina.. Vem si kosili at nevypadas jak dylinak a nejlepe kalhoty a boty.. chapes, ze v teplakach a adidaskach budes za chuja.. Crazyme.. ty si mi vazne diktat.. Trosku se uvolni a nech kulturu dychat.. :D

  Thumb up 17 Thumb down 6
 18. Crazym :

  panakis: Hele nejsem zas tak starý, jen něco pamatuji ale pobavil jsi, díky :DD Kdyby jsi jen tušil kolik roků jsem se v té kultuře pohyboval, tak by jsi asi byl za chuja Ty a to i bez tepláků :-)

  Thumb up 5 Thumb down 5
 19. thvari :

  hoši, až to otevřou, můžem si tam dát sraz, teplaky necham doma ale adidasky si klidně vemu. brcka teda jakože nemusím, ale sklenku dobrého vína si v této krásné galerii rád vychutnám :)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: A kolik toho teda jsou exkurze ze škol? Povídej.

  Porovnej galerii s dalšími muzei v kraji. https://statistikakultury.cz/wp-content/uploads/2018/06/MUZEA_navstevnost_2017.pdf

  GVUO patří k jedněm k nejnavštěvovanějším kulturním zařízením v kraji. Ty ji považuješ za zbytečnou kvůli návštěvnosti (ale spíše kvůli tvému vnitřnímu problému). Jsou tedy ostatní kulturní stánky, které mají obdobnou nebo nižší návštěvnost, zbytečné? Třeba Zemské muzeum v Opavě? Založené na reáliích a ne subjektivní ztvárnění výtvarného cítění.

  Nebo muzeum Tatry. Je zbytečné vystavovat automobily a průmyslovou historii?

  „Neexistuje racionální důvod, proč by na základě vašeho reakcionismu mělo být utráceno nepřiměřené množství veřejných peněz na galerie, které téměř nikoho nezajímají.“ Tato tvá věta se zcela vzdaluje realitě. Píšeš tady slohovky o tom, jak kultura zbytečná a bla bla. Přitom si ve svém technokratickém cítění neporovnáš ani pár čísel.

  “ například muzea (různá, včetně podle vás nekulturních), populární hudba, film, a třeba i počítačové hry, mají v kultuře nesrovnatelně větší relevanci, než výtvarné umění.“ K tomu jen tohle. Škoda že sis nezašel do galerie v Opavě. Probíhala tam výstava Pasta Oner. Dost současné https://dumumeniopava.cz/events/pasta-oner-naughty-by-nature/

  Thumb up 14 Thumb down 0
 21. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  Když vynechám Prahu, tak moc těch návštěv nad 104.000, které má GVUO, tam není.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Adam :

  Martin [msstavby.cz]: Argument je, že není ospravedlněné za astronomické peníze přestavovat bývalá jatka na nějaký další prostor pro galerii výtvarného umění. O změně stavu stávajícího zařízení GVUO nikdo nemluvil. Naučte se číst a argumentovat proti tomu, co je řečeno, ne proti tomu, co vyhovuje vaší písničce. Přestavuje snad Tatra za 100 milionů Kč nějakou zříceninu na muzejní prostor? Bavíme se o investici přes 100 milionů Kč do něčeho, co zajímá pár tisíc lidí, a co jinak jenom akumuluje školní exkurze. Delějte si co chcete, ale za odpovídající peníze, a nejlépe za vlastní peníze, ne za moje.

  Vy umělci se k tomu stavíte jako k náboženství. Absolutní dogma. Máte dokonce vlastní „kněze“ a „věrozvěsty“ hlásající víru ve vybraná odvětví. Kdybychom nastolili férovou odluku umění a státu, to byste teprve bez všech těch dotací a veřejných investic viděli, jaké umění je v populaci relevantní a jaké ne. Za současného benevolentního stavu radši mlčte a poslouchejte oprávněnou kritiku.

  Thumb up 7 Thumb down 29
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Ano. Kraj staví nové muzeum Tatry za 172mil. kč z bývalé slévárny. https://www.msstavby.cz/zacina-stavba-muzea-tatry-31-07-2019/

  „radši mlčte a poslouchejte oprávněnou kritiku.“ Tleskám

  Thumb up 15 Thumb down 0
 24. Fanda :

  Martin (msstavby.cz)Martine v tom máš pravdu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. Fanda :

  Adam:Co například říkáte na DOV, proč tam přijde ročně 1.7 milionů návštěvníků?Tam se mísí kultura se vzděláním.Mozna by vám prospělo ptát se těch lidí, kteří tam přicházejí, ptát se proč přišli.Asi určitě by vás měli za omezence,ale možná by se stalo i to, že byste přehodnotil své názory.Tak vám přeju hodně štěstí, při hledání sama sebe.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 26. Adam :

  Martin [msstavby.cz]: Jelikož je to z věřejných pěnez, nesouhlasím ani s tím. Příliš mnoho.

  Thumb up 1 Thumb down 18
 27. Fanda :

  Adam:A kolik je podle vás ne příliš mnoho peněz.Kdyby jste si uvědomil, že z těch veřejných peněz, které neustále zdůrazňujete,se platí lidem, kteří provádějí tuto rekonstrukci.Nejlepe bude když to půjdete říci těm lidem, že z veřejných peněz,tedy i z vašich,oni pracují.Zkuste to, možná budete za dobrodince.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 28. Adam :

  Fanda: Upadl jste na hlavu? Určitě ne přes sto milionů na něco, co ve volném čase navštíví pár tisíc lidí. To je absolutně obscénní plýtvání, když desítky let čekáme na základní funkční infrastrukturu! Pracující ve stavebnictví, placení z veřejných peněz, mají pracovat na obnově zastaralých NUTNÝCH věcí, kterých máme víc než dost. Pokud si někdo chce postavit budovu za 100 milionů pro svůj koníček, ať si to platí sám, dokud nebudou veškeré veřejné systémy ve slušném stavu. Jak tohle někdo může vůbec diskutovat? Maniaci.

  Thumb up 3 Thumb down 22
 29. davidb :

  Adam:
  A víte za kolik se třeba postavila SAZKA aréna, nebo fotbalový stadion ve Vítkovicích?
  Na oba sporty chodím, stejně tak i do muzeí- obě odvětví se musí dotovat. Navíc do sportu teče podstatně více peněz než do kultury.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 30. Beld :

  Vidim ,že ČR i Ostrava je stále plná sockomoušů . Kteří ví nejlépe , za co utratit cizí peníze :(

  Thumb up 5 Thumb down 1
 31. Adam :

  Beld: Máte to nějak naopak. Financovat podobné stavby z veřejných peněz, tedy současná situace, je čistý socialismus. Podle mě by si takové stavby měly mnohem větším podílem financovat příslušné organizace z vlastní činnosti. A to právě proto, že politici by neměli do tak velké míry rozhodovat, na jaký koníček pošlou 100 milionů z veřejných zdrojů, a na jaký ne.

  Thumb up 1 Thumb down 13

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.