Městská jatka – foto z výstavby

Aktuální fotografie proměny Městských jatek v centru Ostravy.

První tři fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
Zbylé fotografie pochází z alba Proměny historických jatek Mixmanstudia.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  divím se že to ještě stojí :D

  Thumb up 28 Thumb down 3
 2. Fanda :

  balde: Dobrá poznámka.Stoji to proto, že to stavěli naši předkové a ti stavěli kvalitní stavby.Jen to chce ty stavby udržovat.

  Thumb up 34 Thumb down 1
 3. aldo :

  To je děs, když se takhle przní fotografie v postprodukci.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 4. Jann :

  Moc z té původní památky tedy nezůstalo, ale držím palce, že to zas smontují dohromady. :-)
  Dotaz – bude tam tedy zpátky ta věžička nebo ne? Na aktualizovaných vizualizacích není.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Tvl, vždyť tam nic nezbylo, to zase bude Disneyland jak ten hrad na Slezské…
  Tam se psaly dějiny, fakt důležitá jatka :-) Možná by to chtělo i nějaký ten důstojný pomníček všem těm sežraným kravičkám co tam trpěly, tak aspoň za mega či dvě :DD Vyhlásíme architektonickou soutěž? Samozřejmě transparentní…

  Thumb up 18 Thumb down 30
 6. David :

  jen pro srovnání, jak se mění bývalá jatka v Praze…. ne jen jedna směšná galerie, ale pravé kulturní centrum…

  https://www.czechcrunch.cz/2020/06/praha-chce-do-zchatrale-prazske-trznice-nalit-az-tri-miliardy-a-pretvorit-ji-v-kulturni-centrum-zapadniho-strihu/

  Thumb up 9 Thumb down 5
 7. AC :

  David:
  Propojit Trojhalí s Hlubinou a máš tady to samé v ještě větším měřítku.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 8. Jana :

  Crazym: Přesně tak. Kašírka. V době nastupující super krize bude mít Ostrava dvě podprůměrné galerie – Dům umění + Městská galerie (myšleno z hlediska m2) a další nemalé mandatorní výdaje. (Pro rejpaly, víme že GVOU je zřizovaná krajem, má velmi slušné sbírky, ale jen snílek může očekávat přístavbu Bílého stínu.)

  Thumb up 12 Thumb down 26
 9. thvari :

  David: hezké obrázky, uvidíme za pět nebo deset let, jestli to bude stát. tohle prvoplánové hejtování Ostravy mi leze na nervy. samozřejmě to jinak Praze přeju, protože když člověk odhléhne od památek a hezkých domů, tak má Praha úplně stejné problémy jako Ostrava – ty Holešovice mi připomínají Vítkovice. potenciál tam je, ale vypadá to tam furt dost blbě

  Thumb up 18 Thumb down 3
 10. Fanda :

  David :Je to tak Praha více odvahy prezentovat svoji architekturu a zajímavé stavby.Tim chci říci to že zrekonstruované městská jatka budou zajímavým architektonickým prvkem v centru Ostravy.Bude to zajímavý prostor a lidi to přitáhne.Jen možná ta věžička by tomu dodala větší význam.Kazdopadne dobrý projekt, který si lidé oblíbí.Jen tak dál.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 11. David :

  thvari:
  nejde o hejtování Ostravy vůbec, jen ukázkový příklad že jinde mají promyšlenější nápad. Dodnes nechápu proč by měla být v Jatkách galerie. To řešení taky není žádná sláva.. opravit a oprášit původně zdemolovaný objekt do původní podoby bez jekékoliv invence do dalších dekád je smutné. Navíc nedaleko se plánuje přístavba domu umění čili tohoto umění v centru je dostatek. Co se týče polohy, blízko Stodolní bych uvítal jinou funkci než jen galerii… To co vznikne v Praze by lokalitě v Ostravě určitě vrátilo život a propojilo i centrum. Galerie je limitována na pár návštěv a pouze s jedinou funkcí, pochybuju že díky tomu bude většina do nových jatek chodit každý měsíc, natož týden.

  Thumb up 12 Thumb down 10
 12. adamous :

  thvari: Jeden rozdil tady je – do tech zchatralych oblasti se tam cpou velci investori, kteri tam chteji napumpovat obrovske castky, tady nevidim temer nic. Za 5-10 let ten rozdil muze byt propastnejsi.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 13. Tom :

  David: Směšná galerie? Podle čeho se tak dá usoudit? Pražská jatka jsou ve srovnání s ostravskými mnohonásobně větší. Myslím,že přestavba na galerii a kulturní prostor je super počin. Navíc pro tuhle oblast to bude mít blahodárný vliv. Nazývat to jako směšnou galerii mi přijde směšné, až hloupé.

  Thumb up 12 Thumb down 6
 14. Tom :

  Jana: Kašírka? Stačí kliknout na studii a pochopíte,že to není fašírka.pokud tedy chápete význam slova a dovedete něco jiného,než hejtovat.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 15. thvari :

  David: umění není v Ostravě dostatek a nemá patřičné zázemí, proto se plánují všechny ty kulturní stavby. Galerie nemá dostatek výstavních prostor, tedy potřebuje Bílý stín. PLATO bude mít teď taky konečně adekvátní prostory. nemáme knihovnu, nemáme koncertní síň, to jsou obrovské dluhy města svým občanům.

  Chápu snahu mít v centru něco jako novou nákupní zónu s kavárnama, jako už je například OC Karolina, dle návštěvnosti je to poměrně úspěšná stavba, v jejímž okolí je v podstatě pořád živo.

  Dám sem tedy zajímavý projekt, který je podle mě pro Ostravu relevantnější. V Utrechtu opravili budovu staré pošty, která mi svou velikostí a umístěním velmi připomíná Textilii Ostravicu. Byla zavřená od roku 2011. Otevřeli letos, rozšířili to o moderní přístavbu, vevnitř je nově knihovna, Albert, restaurace, knihkupectví a pár dalších obchodů. Kdybychom se tedy v Ostravě chtěli inspirovat, jak opravit a nově využít tak velkou budovu v samém centru města: http://postutrecht.com/

  Thumb up 15 Thumb down 2
 16. Hrdý Ostravák :

  Přeměně Městských Jatek na Galerii moc fandím. Pomůže Ostravě v mnoha směrech. To ,co tu píšou lidé typu Crazym,je absolutní bezostyšný hnus.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 17. Rdm :

  A vnitřní prostory byly někdy více členěny? Našel jsem třeba tuhle fotku https://bit.ly/2Aj7Wsf a nevypadá to, že by tam někdy bylo víc než obvodové zdi, takže bych se nepodivoval nad tím, že „toho moc nezůstalo“.

  David: to srovnání s Prahou je hezké, ale chce to taky srovnat rozpočty obou měst, to máme 84 mld. Kč Praha vs 11 mld. Kč Ostrava. S tímhle se do třímiliardových investic pouštět nebudete.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 18. Adam :

  balde: Samozřejmě. Pokud by se zde normálně odstraňovaly přežité budovy, dávno by to nestálo. Ale to ne, tady se přece nic bourat nebude. Je třeba budovu nechat zchátrat až těsně před strukturální selhání, a pak „umělecké“ a „nostalgické“ typy uspořádají šarádu se „zachraňováním architektonické památky na poslední chvíli“, obvykle výstavbou „kulturního“ nebo „komunitního“ centra, na které si o pět let později nikdo nezpomene, protože tyto typy chronicky přeceňují společenskou hodnotu podobných snah.

  Thumb up 12 Thumb down 10
 19. Fanda :

  David : Jednoduché vysvětlení.Uz od počátku lidstva se každý prezentuje svým místem kde žije.Navic když (v našem případě Ostrava a region) má toto místo co nabídnout svým občanům a návštěvníkům tím lépe.Proto galerie,muzea,univerzity, kulturní, sportovní akce apod. vysílají pozitivní zprávu do světa.A i to, že se s architektonických cenných starých budov stávají třeba galerie a muzea je jen dobře.Myslim si také, že to rozvine celou lokalitu.Takze až se to vše zrenovuje a postaví,tak to zviditelní a pozvedne město a celý region.Zatim je to na dobré cestě a doufám že se to podaří.

  Thumb up 19 Thumb down 2
 20. Michal :

  Ono se takové šílené přestavbě, kdy vlastně zbydou jen obvodové zdi říká ještě rekonstrukce?

  Thumb up 8 Thumb down 10
 21. Mx :

  Ostravská jatka jsou krásný základ, na kterém vznikne něco velmi zajímavého. Pražský návrh je ale plný spoustou zajímavých detailů, které rozhodně by nestály miliardy, a je škoda, že u nás zdaleka v takové míře nebudou…

  Thumb up 15 Thumb down 0
 22. balde :

  věřím že brzy naváže rekonstrukce dalších prostor směrem ke Stodolní a Cooltour pozvedne celou Stodolní a tím pádem i celou oblast s Jatky na TOP v OVě

  Thumb up 9 Thumb down 0
 23. Pepper :

  balde: Jenže akce Cooltour Stodolní je zrušená, a ten areál je na prodej na stránkách města.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 24. aggu :

  Michal: Ano, říká.
  Nic „šíleného“ tam není. Ano, objekt se mohl zachránit dříve, Jatka nemusela chátrat, nemusela se část ubourat a část postavit znovu. Nutno poděkovat těm politikům, co udělali prima deal s Bauhausem a pak krčili rameny.
  Co byste chtěl zachraňovat jiného než konstrukci? Byl jste někdy uvnitř? Ten barák byl továrna na maso, uvnitř nebyly reprezentační sály se „zajímavými detaily“, ale utilitární místnosti: chladírna, vepřová porážka, hovězí porážka, dršťkárna, ledárna, solírna, skladiště kůží jeden byt, atd.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 25. Michal :

  Už aby to bylo. Zatím dobrý. A vedle ten Bauhaus zlikvidovat.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 26. aggu :

  Michal: Bauhaus má problém s podložím podlahy. Možná byl vyřešen, ale to pochybuji. Známá struska. Asi by bylo nejlepší to celé zbořit. Pozemek je zajímavý.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 27. adamous :

  Tady jsem nasel jeste nejake cerstve fotky, je to slusne rozkuchane, snad zbydou alespon vsechny obvodove zdi :D https://www.facebook.com/pg/mixmanstudio.net/photos/?tab=album&album_id=3223554677688664

  Thumb up 3 Thumb down 0
 28. aggu :

  adamous: Interiéry, mimo podlahy a obité omítky/kachličky, vypadají cca pořád stejně ;)
  Škoda těch filtrů.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 29. balde :

  Pepper: to jako vážně ? tak to je velká škoda.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 30. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: aldo: No jo HDR doba. Když chceš vypadat jako hustej fotomach tak jedině s HDR.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 31. Tom :

  Navíc nechápu to věčné srovnávání s Prahou. Tam jsou jiné podmínky. Pražská tržnice je velký komplex s úplně jiným potenciálem. Ti se taky můžeme srovnávat s Londýnem nebo NY,ale tady je situace jiná a využití bude pro Ostravu, nikoli pro miliónovou metropoli. Navíc návrh je krásný, jen škoda vězicky.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 32. Fanda :

  aggu: Když se stavěl Bauhaus tak jsem tam asi dva týdny dělal brigádu a vím co tam je za podloží.Ano,je tam struska,makadam, suť, hlína ze stavby a další bordel.Ten hangár bauhausu to udrží,ale pokud se to sboura (myslím že jo) tak bude velký problém tam něco postavit, protože to podlaží nevydrží větší nápor budov.Bohuzel musí se to znovu vybagrovat a udělat nové podloží.Mezi námi, Bauhaus toho dobře využil.(chtěl jsem to napsat více peprneji)Je ale s podivem že že město městský obvod prodá pozemek, nechá si postavit hangár v centru a ještě prodělá.Bylo předem jasné, že na těch pozemcích bude nová výstavba.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 33. Fanda :

  Omlouvám za špatně napsané slovo zbourá, měl jsem totiž před očima jak se ta lokalita pěkně rozvíjí.Mesto prodává pozemky kolem českobratrské a ten pozemek po bauhausu to zpozdí.Jinak by to byla pěkná souvislá městská zástavba.Jsem ale optimista, nová jatka a cooltour tu čtvrť pozvednou a bude o ní zájem.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 34. thvari :

  Fanda: primátor Zedník to v té debatě všech primátorů přiznal, že to byla tehdy prostě naivita. tady nikdo neměl s ničím zkušenosti, kapitalističtí žraloci sem vtrhli jak do akvárka tlustých ryb. dneska už jsme zvyklí, že byznys se dělá s ostrýma loktama a politika taky, tak se to lehko hodnotí. a toho bauhausu bych se nezbavoval, možna by z toho paradoxně nějaký šikovný architekt dokázal něco udělat…

  Thumb up 6 Thumb down 5
 35. Pepper :

  balde: https://pozemky.ostrava.cz/rezidence-stodolni/ Vypadá to tak. Osobně bych vyjádřil pochybnost, že je tento projekt prodejný, pokud mají byty sousedit se Stodolni, a navíc s obtížné řešitelnym parkováním.

  Thumb up 5 Thumb down 9
 36. Fanda :

  thvari:No nevím.Osobne jsem ještě neslyšel že by nějaké město zachraňovalo hangár v centru města.Stalo by to možná desítky milionů a tyto peníze se dají využít efektivněji.Muj názor je že by se tam postavil parkovací dům s dvěmi podzemními podlažími při ulici Porážková (cirka 500 parkovacích míst) a zároveň by se tím vyřešil problém s parkováním v této lokalitě.Dale by pokračovala nová výstavba v ulici Českobratrská.Kdyby to bylo řešeno takhle,tak by to pomohlo celé oblasti od ulice Stodolní po ulici Českobratrská.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 37. xxx :

  Fanda: Souhlas. Taková věc do centra města nepatří. Postavilo se to za pár týdnů, do pár týdnů se to taky zbourá a tím se uvolní prostor, který bude ideální například pro parkovací dům (třeba s obchodními prostory nebo jinými službami v parteru, proč ně).

  Thumb up 12 Thumb down 1
 38. B :

  Fanda: Co jsem naposledy cetl tak tam ma byt vyskova budova.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 39. Alexx :

  Zajímalo by mne, kolik z přispěvatelů této bohaté diskuse navštívilo a pokud ano, kolikrát, Dům umění, Plato nebo nějakou jinou galerii ve městě.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 40. kurt :

  Holešovickými jatky chodím a začíná se to tam skvěle rýsovat. Každopdáně pražská jatka mají doteď funkční zeleninovou tržnici ! Škoda že projekt ostravských jatek nepočítal například s galerií a druhou stranou tržnicí, vymýšlely se tam naopak nějake nesmyslné koncepce pro cirkus apod.
  Ps. jak někdo psal výše o Ostravici, tak mě hned napadlo že pokud by byl dole v Ostravici LIDL :D tak by tam taky nakonec bylo živo :D ..a ted mě kamenujte :D

  Thumb up 12 Thumb down 2
 41. thvari :

  kurt: zareaguju, páč jsem to tam dával. ono to souvisí vše se vším, ten Albert v centru Utrechtu nemá jediné parkovací místo, protože je tam i tak obrovský provoz chodců a cyklistů a centrum je věčně plné. ano, pokud by se do centra Ostravy nastěhovalo hodně lidí a byl tam obecně mnohem větší provoz, dovedu si to bez parkoviště v té Ostravici představit, ale nevím, jestli je ta situace taková v současnosti. ale je pravda, že by to problém být neměl, když všichni vzpomínají, jak tam bylo za komunistů živo, přitom tenkrát bylo mnohem méně aut a určitě se s něma nejezdilo na nákup nebo neparkovalo v podzemí Textilie Ostravice. ale monžá mě někdo opraví, v té době jsem nežil.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 42. Adam :

  Alexx: To je ovšem podstatné: většinu populace galerie absolutně nezajímají. Takže otázky jako kolik by se do nich mělo vrážet peněz, nebo jak moc umělecké typy význam galerií přeceňují, jsou zcela legitimní. Odpovědi na tyto otázky samozřejmě obvykle nejsou takové, jaké by autoři tohoto webu a jejich ovce chtěli slyšet.

  Thumb up 8 Thumb down 13
 43. aggu :

  Adam:
  Co je nejsilnější a nejtrvalejší projev lidské civilizace?
  Kultura.
  Ekonomika to není. Moc to není. Náboženství to není. Kulturní artefakty přetrvají.
  Nicméně… ;)
  Je prokazatelné účastí ve volbách, že většinu populace nezajímá politika.
  Zrušme parlament.
  A můžeme pokračovat… ;)

  Thumb up 9 Thumb down 5
 44. Adam :

  aggu: Chybná argumentace. Lidi zajímá kultura, jenom ne ta, která se vystavuje v galeriích. O kvalitě popkultury můžete říkat, co chcete, ale nemůžete zpochybnit, že naprosto vytlačila klasické umění až na hranici vymření. Pokud nechcete lidem přikazovat, co mají dělat, galerie moderního umění budou téměř prázdné, a navštěvované jen absolutně nicotným zlomkem populace. Galerie historického umění na tom jsou o něco málo lépe, jako turistické cíle. Samozřejmě si každý může postavit, co chce, ale o společenské významnosti takového počinu nerozhoduje circlejerk přátel věci.

  Thumb up 7 Thumb down 8
 45. Crazym :

  Alexx: Já ani jednou ale zajímalo by mě o čem to vypovídá podle Tebe. Nikdy jsem se netajil tím, že takové a podobné umělecké instituce jsou pro mě naprosto zbytečné, v divadle jsem byl naposledy jako školák když mě donutili, v galerii soukromě nikdy a v kině naposledy někdy v roce 93 na Mlčení jehňátek, pak už byly k dispozici domácí kina a nebyl důvod do nic chodit. Takže jsem podle všech měřítek „inteligentů“ kulturní ignorant a umělecký nevzdělanec ne? Co mě sere je, že i když tyhle instituce nevyužívám, prostřednictvím svých daní na ně přispívám a nikdo se mě neptá jestli chci. Já nikomu neupírám jeho zájem o umění a oblibu takových věcí jako jsou divadla, opery, galerie umění a spoustu jiných zájmů, protože každého holt baví něco jiného a tak je to podle mě dobře, každý jsme přeci jiný. Jen mě furt nesedí, že to o co jsem se zajímal jsem si odjakživa musel financovat sám, tak proč to nedělají i ostatní. Takže bych uvítal, kdyby těch dotací z veřejných peněz bylo co nejméně a financovali by si to ti které to zajímá sami třeba prostřednictvím komerčního vstupného. No pak by jste se asi divili jak moc jsme kulturní národ a kolik lidí to opravdu zajímá :-)

  Thumb up 6 Thumb down 8
 46. aggu :

  Adam: Myslím, že je fajn, že žijeme v civilizační epoše, která „úplně všechno“ nepoměřuje návštěvností, televizní sledovaností, „společenskou významností“ a penězi. Pokud by to tak bylo, měli bychom, v důsledku „provedených rozpočtových opatření“ více peněz. Možná.
  Zmizela by podstatná část „nepotřebné“ kultury. Co by zmizelo i s ní?
  Byli bychom ve výsledku chudší nebo bohatší? Proč jsou kulturou bohatá města bohatá a naopak?
  Je to kultura, která zachránila Ostravu od velice pravděpodobného osudu jménem ghost town (česky p*del bez uhlí).
  Ergo, ty drobné, které Ostrava dává do kultury (ano, drobné), se nám bohatě vyplatí.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 47. Adam :

  aggu: Důkaz, že se dotovaná kultura „bohatě vyplatí“? Bez důkazu jsou to jen plané plky.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 48. Honza :

  Adam: Kutlura byla dotována vždycky a vždy snad dotována bude. Už od antiky si na císařských a královských dvorech platili vládci ze státních peněz obrazy a sochy a jen díky tomu teď existují umělecká díla. Pochybuji, že by byly na světě renesanční sochy, nebo novověké obrazy nevyčíslitelné hodnoty, kdyby si je bohatí a mocní nezaplatili. Na dnešní době je divné právě to, že téměř každý má peníze kulturu podporovat, a pak taky vidíme jak ta „kultura“ vypadá.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 49. Alexx :

  Děkuji za podnětné reakce – bez ironie!

  Crazym: Vy kulturní ignorante a umělecký nevzdělanče (vaše formulace:-), chtěl bych vám připomenout, že jste (po mém soudu) dosti častým diskutérem na tomto portále, který nemá v popisu práce nic jiného, než se zabývat kulturou veřejného prostoru. Zřejmě také býváte účastníkem silničního provozu, sedáváte v kavárně či hospodě, komunikujete v soukromém i profesním životě se svým okolím. A to, podle všeho, nikoli ve stylu prvobytně pospolném. Čili jste příjemcem i tvůrcem toho, čemu se říká kultura každodenního prožívání.
  „Velká“ kultura koncertních síní, galerií, divadel je jen jednou z mnoha součástí kultury. Je vyústěním kulturního „stavu“ společnosti a zároveň jej zpětnovazebně spoluvytváří. Jedno podmiňuje druhé. Není velké kultury bez kulturní společnosti a neexistuje společnost, která by si nezačala dříve nebo později vytvářet nadstavbu velké kultury.

  Jak říkali staří latiníci: „Pictura est laicorum literatura“. Velká kultura je součástí prostředí, které vypráví příběhy o nás samotných. Tím nejvíce čitelným způsobem.

  Odpusťte „kulturní“ odbočku. Ale je na místě, myslím.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 50. Crazym :

  Alexx: Tak účastníkem silničního provozu jsem ale že bych ho považoval za kulturní :-) Ale jinak jsem rád, že i já jsem součástí té kultury každodenního prožívání jen nechápu proč musím přispívat na tu „velkou“ když využívám jen tu „malou“ a i tu mi nikdo nezaplatí :-)
  Honza: Takže se vlastně nic nezměnilo i nadále to ti „bohatí a mocní“ platí z peněz co si nevydělali ale ten „luxus“ si užívají a plebsu předhazují drobečky a hesla typu https://www.anobudelip.cz/cs/ a krásné barevné obrázky jak makají aby je plebs mohl nadšeně hýkat, že bude líp :-)
  Takže platí ono známé Panem et circenses vy staří, kulturní latiníci :DDD

  Thumb up 2 Thumb down 4
 51. Alexx :

  Crazym:
  Přispíváte na mnoho věcí, o kterých nemáte ani ponětí, finančně i jinak. A jiní přispívají na mnoho věcí vám. A nejen vaši současníci, ale i předchůdci. Nastavení společnosti je ze spousty dobrých důvodů takové, jaké je a tvořilo se několik set let. A ze spousty dobrých důvodů se neustále mění.

  Vydělit z této komplexity jednu dílčí aktivitu a zavrhnout ji, protože se domníváte, že ji tady a nyní nepotřebujete, je, s odpuštěním, dětinské.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 52. Crazym :

  Alexx: Jste mě nepochopil, v žádném případě ji nezavrhuji, jen bych chtěl aby na ni přispívali více ti, které ta aktivita zajímá a chtějí ji. A dětinskost radši vynechme :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 53. Alexx :

  Crazym:
  Ti, které tato aktivita zajímá a chtějí ji, na ni více přispívají. Tím, že kulturní akce navštěvují a platí vstupné.

  Podle mých vědomostí neexistuje a neexistovalo společenské uspořádání, které by dávalo jedincům ze svého středu pravomoc rozhodovat, jaké společenské aktivity budou z jejich konkrétních odvodů do společné kasy financovány a jaké nikoli. Z prostého důvodu: jedinci o těchto potřebách v celém výčtu nevědí. Jediným suverénem, který o nich „ví“, je společnost sama. A ta prostřednictvím různých mechanismů (o kterých se nebudu rozepisovat) rozhoduje. A pak třeba také na základě různých impulsů svá rozhodnutí koriguje. Nebo zkrátka příště rozhoduje jinak.

  Konec PŠM:-)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 54. Fanda :

  Tak teď vážně nevím proč někteří lidé přispívají svými názory na tento web, který je o architektuře a stavitelství.Ten je také kultura.Dokonce jsou i některé stavby kulturními památkami a města, stát a další organizace na ně přispívají penězmi, propagací atd.Lide se liší od zvířat, protože mají svoji kulturu a tradice, které si chrání.Kultura člověka vzdělává, člověk u ní relaxuje a čerpá z ní nové zkušenosti a poznatky.I ten poslední domorodý kmen někde v pralese má svou kulturu, kterou si chrání.Tak vážně nechápu primitivní názory některých přispěvatelů.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 55. rom :

  tady to nepatří, ale částečně ano – do zastupitelstva jde návrh na prodej pozemků SLZA – má tam být 60 patrový barák – nejvyšší budova v ČR široko daleko

  pokud by se to opravdu realizovala včetně Trojzubce, tak by to mohlo Ostravu zásadně nakopnout

  bohužel všichni víme, jak takové projekty nakonec skončí (bohužel), ale chtěl bych se toho dožít, včetně VRT, která se může oproti Praze výrazně rychleji stavět – ale to by někdo musel vrátit kraji sebevědomí a sílu!!!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 56. JSjr. :

  rom: Bohužel i když máš projekt a seženeš na něj peníze, vznikne ti spolek AntiSLZA, z.s., který začne stavbu blokovat. Stává se z toho nový národní sport, tito lidé si berou jako rukojmí zbytek národa a nezmůžeš proti tomu nic.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 57. rom :

  JSjr: toho bych se bál jako poslední

  Thumb up 2 Thumb down 0
 58. Mark :

  rom: 60 pater? To je dvakrát víc, než aktuálně nejvyšší AZ Tower, která má 116 metrů, to by znamenalo výšku přes 200 metrů. Taková budova by Ostravu určitě dost posunula, ale pravděpodobnost, že by se to mohlo postavit, vidím tak na 0,001 %. :D

  Thumb up 2 Thumb down 5
 59. Alexx :

  K OT (když už tady je):
  Nemám nic proti 60p budově v Ostravě (mimo pochybností ve vztahu k podloží), jen netuším, jak může existence takové budovy Ostravu v nějakém kladném smyslu posunout.

  Ostravu (potažmo region) může pozvednout, budou-li zde probíhat ekonomické aktivity, spočívající v realizaci zde vzniklých, globálně zajímavých technologií (s příslušnou vysokou přidanou hodnotou).

  Dosavadní produkce podle výkresů a postupů, které vymysleli a namalovali jinde, je prodlužováním přežívání, i kdyby se odehrávala ve stopadesátém patře nejprosklenějšího a nejpochromovanějšího baráku široko daleko (jako že takový barák v místě bez převažující produkce s vysokou přidanou hodnotou nikdy nevznikne).

  Thumb up 2 Thumb down 1
 60. balde :

  někdo znalí, kolik by tak mohla stát výstavba?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 61. PH :

  balde: Odhad 2,6 miliardy dle dokumentace.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 62. aggu :

  Alexx: Proč by měl ten barák Ostravu někam posouvat? Je to barák. Ne nejlepší univerzita ve střední Evropě.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 63. Alexx :

  aggu:
  Reagoval jsem na komentáře nade mnou (rom, Mark)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.