Mateřská školka při VŠB-TU

V průběhu prosince začala v porubském kampusu VŠB-TUO stavba první univerzitní mateřské školy v Ostravě s kapacitou pro 50 dětí. Školka bude určena převážně dětem zaměstnanců a také studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Univerzita se tak zařadí mezi další vysoké školy v ČR, které již svou mateřskou školku mají.

Stavba školky by měla být dokončena v průběhu jara tohoto roku, s provozem se počítá od září. Dětem se dostane klasické nabídky aktivit předškolního vzdělávání, které budou doplněny zájmovými kroužky úzce navázanými na činnosti univerzity. Provozní doba mateřské školy bude upravena podle potřeb rodičů tak, aby vyhovovala jejich pracovní době. Myšlenka vybudovat univerzitní mateřskou školu vznikla již v roce 2009.

zdroj:  vsb.cz

Související články


Komentáře

 1. Jakub Kotzot :

  A kde je v areálu školy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Miv :

  to Jakub: http://www.mapy.cz/s/5Zxc

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jakub Kotzot :

  To jsem si teda nevšiml, že by tam stavěli. Zatím tam se dělá na IET. A navíc během jara hotová, to bude nějaká montovaná?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  Jakub Kotzot: Tak asi bude přímo v IET to tě nenapadlo ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Miv :

  Nebude součástí IET, bude to samostatná budova. Podrobnosti neznám, ale dle slov rektora, by se v září mělo začít provozovat. Uvidíme.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.