Ludgeřovický úřad dostal historický kabát

Ludgeřovice – Opravit budovu obecního úřadu do podoby, jakou měl při svém postavení na začátku dvacátého století. To byl hlavní cíl akce, kterou zakončilo minulý týden slavnostní otevření zrekonstruované budovy.
Záměr Ludgeřovických se podařilo zdárně dotáhnout do konce. Než ale mohli přestřihnout pásku, museli kompletně vyměnit střešní krytinu i vazbu pod ní, vyměnit okna, udělat novou fasádu, uvnitř pak kompletně předělat elektroinstalaci, vystavět nové sociální zařízení a také instalovat klimatizaci budovy.
To vše jak v prostorách úřadu, tak v přilehlé hospodářské budově, kde sídlí například technická četa obce. Upraven byl také dvůr úřadu. Právě při práci na tomto prostranství byla pracovníky objevena stará studna. Ta je teď sice uzavřena a zakonzervována, místo, kde leží, prozradí jen odlišná dlažba, ale do budoucna by ji Ludgeřovičtí rádi také opravili do historické podoby stejně, jako dnes budou opravovat úřad.
Podobně jako místní kostel sv. Mikuláše byla i budova obecního úřadu postavena na začátku minulého století v novogotickém slohu a patří k nemnoha zachovalým objektům své doby v Ludgeřovicích.
„Rekonstrukci nám umožnila dotace z regionálního programu Rozvoj venkova, jejíž sedm milionů korun pokrylo devadesát dva procent uznatelných nákladů,“ řekl starosta Ludgeřovic Daniel Havlík s tím, že zbývající část zaplatila obecní pokladna.
zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.