Hukvaldský biskupský environmentální resort

Na archiweb.cz byl zveřejněn článek o Hukvaldském biskupském enviromentálním resortu.

Autor: Ateliér Filandr | Václav Filandr, Alžběta Broďániová

Autor fotografií: © Dominik David

Celý článek na archiweb.cz

Současná přestavba (HUkvaldský Biskupský Enviromentální ResorT) je koncipovaná pro edukační činnost biskupství v oblasti přírody. Objekt obsahuje učebny, laboratoře, přednáškovou místnost a je přístupný také imobilním osobám, což v památkově chráněných objektech bývá vždy problém. Na fasádě objektu a na krovu byly obnoveny zdobné prvky, nové výplně otvorů a pro redukci změněných proporcí objektu byla vytvořena nová římsa. Střecha je pokryta tmavým titanzinkový plechem a citlivě doplněna potřebnými střešními okny. Dále bylo pískovcové přístupové schodiště doplněno novým železným zábradlím, které bude rovněž umístěno i na budoucí rekonstrukci vlastního zámku.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.