Logistický areál Ostrava-Hrušov

V Ostravě by měl začít vznikat nový logistický areál, do kterého investuje singapurský fond GLP.

Je to první tuzemský projekt pod hlavičkou skupiny GLP poté, co letos singapurský fond za jednu miliardu eur převzal ve střední a východní Evropě byznys realitní společnosti Goodman. Záměr stavět v Ostravě se začal chystat ještě před touto transakcí. „Projekt odráží naše rostoucí ambice v České republice, které jdou ruku v ruce s naším programem dalšího rozvoje ve střední a východní Evropě,“ uvedl Jan Palek, šéf GLP pro Česko a Slovensko. 

Nový průmyslový park v Ostravě má mít 94 tisíc metrů čtverečních. Investice vyjde na čtyřicet milionů eur, zhruba 1,1 miliardy korun. 

Jestli se vizualizace blíží realitě projektu, je zde zásadní problém. Tak obrovská ohřívaná plocha bude po dokončení objektu vytvářet teplený ostrov. Přehřáté stěny a střecha budou vyzařovat velké množství akumulovaného tepla do svého okolí. V současné době by střecha měla být buď řešena jako vegetační nebo aspoň osazena solárními panely.

Porovnejte ostravský projekt s logistickým parkem v Mnichově, či jinými stavbami z okolí tohoto města.

VGP Park München:

Nebo pohled na předměstí Mnichova, kde průmyslové a obchodní objekty mají převážně vegetační střechy, nebo je plocha střech využita pro solární panely. Což je lepší varianta než česká, kdy se solární panely umisťují převážně na louky…

zdroj text a vizualizace: e15.cz

Související články


Komentáře

 1. A :

  Nema na tom mieste stat areal od Contery?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. Martin [msstavby.cz] :

  A: Ne. To se realizuje severněji, za tratí.

  Thumb up 9 Thumb down 14
 3. aldik :

  Dobré místo pro sklad Košíku (kosik.cz) pro Moravu :D Rohlík je kvalitní, ale drahý, Košík se sem více hodí (a kvalitu má taky).

  Thumb up 5 Thumb down 5
 4. David :

  no tak proto si vybrali Ostravu a ne Mnichov, protože tady vegetačních střech není potřeba a projde tu cokoliv, to nemusíte zjišťovat proč a jak…
  Celkově je to projekt pěkný na to jaké jiné hrůzostrašné bedny v Čechách vznikají

  Thumb up 11 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.