Loděnice na Ostravici

Projekt zahrnuje výstavbu přístavu a tří vodáckých zastávek, kde bude možno uvázat lodě a které budou zároveň sloužit jako slunicí plochy. Vedle přístavu pak mají stát loděnice vodáckého spolku Campanula.

Původní rozpočet z loňského roku počítal s jednadvaceti miliony korun. V průběhu roku se ale rozpočet navýšil o devět milionů.

Podle předsedy vodáckého spolku Campanula Františka Vyhňáka se momentálně pracuje i na stavbě loděnic, které by taky měly být hotovy do konce listopadu. Původně měl vodácký spolek v plánu zřídit u loděnic půjčovnu kol a in-line bruslí. Jak ale uvedl Vyhňák, i když tato služba ve městě chybí, zabývat se tím nakonec nebudou.

Pokud vše půjde podle plánu, vodácký přístav i se zastávkami bude připraven už na příští vodáckou sezonu.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Jen upozorňuji, že fotka není ani k přístavišti, ani k loděnici. Jedná se o horní jez, který je součástí stavby „Objekty na řece“. Ale jestli je zdroj z Deníku, tak se ani nedivím :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: nad mapkou je odkaz. mozna jsem vybral blbou zrovna..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. marian :

  velmi se mi líbi, jak to udělali v mnichově. návrat ke přírodnímu stylu řeky se štěrkovými lavicemi: http://www.wwa-m.bayern.de/service/infomaterial/faltblatt_isar_renaturierung_gb.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  Nerozumím tomu, jaktože se navýšil rozpočet o devět miliónů korun, a přesto nebude ani půjčovna kol a inline bruslí. Nechce se mi zdát, že by ty půjčovny spolek cáloval ze svojeho, tak jaktože na to najednou není?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: ad penize: pisou „z důvodu četných úprav v projektu“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Nimrod :

  Summerboy: No já si právě myslím, že došlo klasicky na straně redaktorů k zamíchání několika pojmů a projektů do sebe (loděnice vs. Objekty na řece co staví město). Ale možná, že skutečně došlo k navýšení u Loděnice – ještě mám v paměti, že původní odhad z období DUR a DSP byl kolem 10-15 mil. Kč. Takže to možná bude ono.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.