Prodejna Lidl Bruntál

Nevyhovující kulturní centrum v Bruntále by měla nahradit prodejna Lidl.

Bruntálští městští zastupitelé udělali další krok k tomu, aby ve středu města v těsném sousedství zámecké zahrady vyrostl nový supermarket a k zemi šel objekt Kulturního střediska. Odsouhlasili prodej pozemků okolo Kulturního střediska v Dukelské ulici společnosti, která zde plánuje postavit obchodní dům Lidl.
Společnost Immomarket-2 je se soukromým majitelem domluvená i na odkupu budovy Kulturního střediska, které chce následně zbourat. Pokud se jí však nepodaří výstavbu obchodního domu zrealizovat, zavázala se vrátit odkoupené pozemky zpět městu.


„Tohle město už sneslo leccos,“ trpce konstatoval bruntálský architekt Radim Lýsek. „Pro historické jádro tohle nebude přínosem. Přínosem by bylo budovu zbourat a udělat tu park,“ řekl Lýsek.

Mnoha zastupitelům by se v centru Bruntálu líbilo něco jiného, než nákupní středisko, ale jak třeba v diskuzi podotkla Marcela Žáková, za velmi dlouhou dobu se neobjevil nikdo, kdo by s nějakým projektem přišel a město samo si s lokalitou neví rady a jiného investora nemá.

Firma Immomarket-2 už má podle slov svého jednatele Václava Vítka vyřešenou dopravní situaci a napojení parkoviště na Dukelskou ulici. „Chceme aby zde byly prvky zeleně a prvky vody. Chceme pracovat s dřevem, kovem, betonem. Mámě několik variant, aby Národní památkový ústav byl spokojen,“ představoval Václav Vítek projekt, který by měl vyhovět požadavkům památkářům a zapadnout do lokality u historického centra Bruntálu. „Projekt se vyvíjí podle toho, jak jednáme s orgány státní správy,“ dodal Vítek.


zdroj: denik.cz

Související články


1 komentář

  1. Ostravan :

    Ještě bych zmínil, že v blízkosti kulturního centra probíhá modernizace hotelu Slezan. Budova, prozatím alespoň ze stany od silnice, už nevypadá jak z minulého století.

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.