LG má zájem vybudovat gigafactory

Nová továrna by měla vyrůst v Karviné

Obří továrnu na výrobu baterií pro elektromobily, tzv. gigafactory, by v Česku nemusel jako první postavit Volkswagen, nýbrž jihokorejská LG. Podle informací Práva je firma v pokročilém stádiu důvěrných jednání s vládou a zájem má o Moravskoslezský kraj. Vybudovat továrnu by chtěla co nejrychleji.

„LG i vzhledem k přítomnosti jihokorejských automobilek Hyundai v Nošovicích a KIA na Slovensku má zájem o Moravskoslezský kraj. Továrnu chtějí postavit co nejrychleji, ideálně už příští rok,“ potvrdil Právu obeznámený zdroj.

Volkswagen by v případě, že se rozhodne pro Českou republiku, mohl podle člena představenstva Škoda Auto Martina Jahna stavbu v Líních u Plzně zahájit až ve třetím čtvrtletí roku 2024 a továrna by mohla vyrábět v roce 2027. Korejci chtějí spustit výrobu mnohem dříve.

O záměru ve své reportáži informovala již také Česká televize

zdroj + celý článek: novinky.cz

Související články


Komentáře

 1. Archerr :

  V materiálech zastupitelstva je návrh na změnu Úp a rozšíření zóny Barbora o 5 ha právě kvůli gigafactory. Takže skleníky (eden) asi budou jinde.Zajimala by mne teda ta strategická investice do Mošnovske zóny o které hovořil primátor a zástupce OAMP,měl jsem za to že to je právě LG

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Archerr :

  V materiálech zastupitelstva kraje je návrh na změnu Úp a rozšíření zóny Barbora o 5 ha právě kvůli gigafactory. Takže skleníky (eden) asi budou jinde.Zajimala by mne teda ta strategická investice do Mošnovske zóny o které hovořil primátor a zástupce OAMP,měl jsem za to že to je právě LG

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. davidb :

  Archerr:
  Se stavbou jako takovou problém nemám. Kde ale naberou 4.000 zaměstnanců, když už teď firmy volí lidi z Polska?

  Thumb up 7 Thumb down 3
 4. Archerr :

  davidb: pokud vím ty 4000 plánuje zaměstnat koncern Volkswagen.Výše investice LG ani počet míst nebyl uveden.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 5. rom :

  Myslím, že to je výborný zpráva. Pokud to bude mezi Ostravou a Karvinou, tak bych se toho nebál. Mohou se zde i trvale přesunout lidé – místa je dost a pokud lidé nebudou zaslepení propagandou ohledně mrtvého území republiky, tak to bude fungovat.

  Thumb up 24 Thumb down 0
 6. Archerr :

  rom: Dobře napsáno.Spíš mám obav že to postaví v Polsku protože v česku stavět takovou stavbu znamená samá odvolání a petice. Jinak ve zmíněných materiálech kraje už je petice k ostravským zahradám a tosan parku ;-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Tomas :

  Archerr: Jsem pro aby se to stavělo na pomezí Karvine-Ostravy…Karvinsku to může pomoct…LG to chce stavět tady,tak nevím proč řešíš Polsko..Stejně jsem přesvědčen,že do budoucna se směr,od elektřiny ještě odvrátí(ano počet elektromobilů bude narůstat)…ale je tam tolik negativ(kdyby to nebylo všechno dotováno nemělo by to vůbec šanci na úspěch),že kdo tomu trochu rozumí ví své ….Vůbec bych to netlačily na sílu,jak se děje …

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Archerr :

  Tomas:protože se LG rozvažuje i mezi lokalitou v Polsku(zdroj:E15,novinky,právo) kde povolovací procesy staveb trvají o mnoho kratší dobu.Proto…nikde není řečeno že to je tady jisté.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. Tomas :

  Archerr: Já myslím,že větší nebezpečí je nepřipravenost vhodného místa,třeba na E15 je uvedeno+můj dovetek,že jelikož tady sídlí Hyundai+vedle za hranicema Kia…LG je taky korejské+dodává baterie i Škodě…+ČR je celý dodavatelský sortiment automobilový pod čepcem…Už nějakou dobu se jedna,to dojednával už Havlíček(že Silely mám strach,aby to nepodelal)…ten na co sahnul tak zmrvil…

  Thumb up 8 Thumb down 2
 10. Archerr :

  Tomas: ano to souhlasím ale snad jim 100 ha bude stačit na Barboře.Jenže dokud to firma samotná neoznámí tak není nic jisté.Nemálo bylo ohlášených investic co jsou nyní jinde nebo nikde (Linglong,ukrajinský výrobce letadel na Mošnov,Pila Martyna karviná)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Vítek :

  Do olympijských her v Soulu, asi většina lidí u nás netušila jak je Jižní Korea vyspělá. Teď je nás mají jejich investice zachránit. Smutné !

  Thumb up 1 Thumb down 12
 12. Tomas :

  Archerr: Tady je jasné,uvedeno co js psal v ohledně investic a současně vlady,pán který tady investice laka,opravdu se bojím jsou tam rok a zmrvili snad úplně vše na co sáhli..https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-vlada-dala-zahranicnim-investorum-tafku-rika-muz-ktery-je-sem-laka-221045?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sbrowser#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sbrowser.box

  Thumb up 1 Thumb down 5
 13. Archerr :

  Tomas: Ano také jsem to četl- tristní. Avšak mám za to že ta změna je od dob Havlíčka.Já občas poslouchám rozhovory s Kratinou z Accolade a je mi do breku jak popisuje zklamání investorů z přístupu naší vlády nebo z přístupu skrze povolovací procesy staveb.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. Tomas :

  Archerr: Paradox že média,tvrdé pomaha a na minulé vládě,nenechali nic suchou,trochu do toho za svou kariéru vidím(vlastně si to vylhali,…Bohužel,teď už teďka museli prozrit úplně všichni jejich voliči..Za minulé vlády dělali ministřy co tomu,rozumí,teď tam není snad jediný ekonom…Ještě jsme neměli vládu,co by potápěla vlastní zemi…Toto vyjednávání o investicích je jen třešnička ledovce….

  Thumb up 4 Thumb down 19
 15. Rýša :

  Tomas: Za minulé vlády dělali ministři, co tomu rozumí….
  Tak to snad ne! Konečně po vládě schilerek a havlíčků a dostálek máme vládu, která stojí za něco. A hlavně žádní populisté jako Babiš a spol. To bylo jen já, já a já.

  Thumb up 14 Thumb down 11
 16. Tomas :

  Rýša: Ryso,aha lidé padají na hubu,firmy platí za plyn a elektřinu,3-4vice než musí,celý stát jde do kytek,lidí co celý život,pracovali jsou nuceni,stát ve frontách na soc.podporu(ta ještě absolutně nefunguje)Inflace a zdražení všeho jsou na rekordni úrovni(díky tomu přicházíš o našetřené peníze)Vládě rostou rekordni příjmy kvůli zdražení,ale dluh bude vyšší oproti vlády,která musela,sanovat celou ekonomiku,kvůli zavření prakt.vseho…Byvaly prezident a zakl.OF(ODS)p.Klaus..jde proti svým a veřejné prohlásil,že toto,je je nejhorší vláda v historii…Ale Rysa,to vidí jinak..nechci probírat politiku,ale tím si urazil všechny občany i sebe…opravdu hloupý,hloupý názor…

  Thumb up 9 Thumb down 23
 17. FM :

  Tomas: jako třeba když se ministr zdravotnictví měnil čtyřikrát během dvou let? To snad nemyslíte vážně.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 18. Rýša :

  Tomas: Neurazil jsem VŠECHNY občany a už vůbec ne sebe. Asi jsem urazil občany typu Tomase, kteří naletěla a nalítávají stále populistickým řečem a heslům Babiše, Okamury nebo Vrábela. Myslím, že tato vláda musí hodně napravovat babišoviny a pro mne je to vláda na úrovni, která nemaká pro Agrofert a další Babišovy podniky. A můj názor?N evím proč by měl být hloupý. Dnes jsem tankoval za 34.90 ve Vítkovicích a to vědma Schillerová, ano ta, která se fotila za peníze dańových poplatníků, prorokovala, že do konce roku bude benzín za 50! A Havlíček vznášel do oblak Orbána, teď se j němu nehlásí, že to prej myslel jinak….., tak nevím, kdo je tady hloupý!
  Takže ještě jednou! Chvála Bohu za dnešní vládu a za premiéra Fialu.

  Thumb up 18 Thumb down 7
 19. FM :

  Tomas: prosím vás, zopakujte si alespoň trochu, jak to doopravdy bylo. Babiš zadlužoval stát už v časech hojnosti a prosperity (před covidem), viz např schodek rozpočtu 28,5mld v roce 2019. Místo toho, aby se snažil v době prosperity dluh snížit, tak rozhazoval peníze nebo snižoval daně.. Bylo před volbama, tak proč všem nepřidat, že? Všem (vám asi ne) už tak za covidu bylo jasné, že dojezd ekonomiky bude tvrdý. A to tu ještě nebyla žádná válka a energetická krize..
  Inflace fakt není důsledek Fialovy vlády. Je to primárně důsledek ruského útoku na Ukrajinu a s tím spojenou energetickou krizí.

  Fiala se teď může snažit jak chce, ale žádné jednoduché řešení není. Uvědomte si, že jakékoliv peníze, které se rozdají lidem se musí někde vybrat. Buď se zvýší daně anebo to většinou dopadne tak, že se pustí do oběhu peníze nové (což opět zvyšuje inflaci, která vždy dopadne nejvíce na nejméně příjmové obyvatele). Bohužel žádné solidní přebytky rozpočtu z Babišovy vlády nezůstaly..

  Thumb up 11 Thumb down 7
 20. Tom :

  Rýša</Tak Maďaři měli benzín a naftu 3/4 roku zastropovanych a kupovali levné(je pravda,že zastropovala hodně nízko s tím souhlasím),nám to po cestě vlivem různých věcí spadlo dolů a teď máme cca stejnou cenu…+-korunu..Tak jestli nejsi trdlo,tak si musíš,spočítat,že tvou peněženku nákup pohonných v tomto roce stojí o hodně více než tam…Populismus je naopak řádění,této vlády,kdy vůbec nechápe,že ČR je na nějakém trhu…Že když mají v Polsku,Slovensku 3-4levnejsi energii…Tak se stává výroba v ČR,méně konkurence schopna…to je skutečný populismus.Ne co ti řekne Fiala …a prosím kašleme na tyto debaty.

  Do Kovidu,jsme se měli nejlépe v historii…Ekonomika šlapala,rostli mzdy a důchody,nezaměstnanost klesala,klesal státní dluh,tím bohatli lidé,ještě jsem říkal,dej bůh ať to vydrží co nejdyl…Bohužel,ale chápu,že někdo má striktne presvedceni:že ti byli špatní,ale když vidím,sakra,že se to týká i tve peněženky…

  Thumb up 3 Thumb down 9
 21. Tomas :

  FM: Ty jsi tak zaslepen Fialou,že veris,je to az fanatické.Jakoo bych četl rozhovor s ním…Hele nemá to smysl,já jsem ti schopen odpovědět a nebudu slepé tvrdit,že se nerozhazovalo,ale řešit dluh 28,5miliardy(který byl jeden s nejnižších historii) v roce 2019 oproti tomu,že teď je dluh naprosto(já před 4mesici řekl,že typuji kolem 375miliard a vice) šílený vzhledem k tomu,že jsou vlivem zdražení,rostou státu příjmy státu)..o více jak 135miliard…I naprostý neekonom,si dokaze,spočítat,že táta vláda je absolutně nekompetentní..a ženě nás do záhuby ..Ale fakt,to je dlouhou debatu…

  Thumb up 5 Thumb down 13
 22. Rýša :

  FM: Přesně! Ale to některým nevysvětlíte. Hlavně tzv. Babišovcům. ten je svou rozhazovační politikou podplatil tak, že těch 28-30% bude mít, i kdyby vraždil v přímém přenosu. Svedl by to totiž na někoho jiného a jeho podporovatelé by uvěřili, že to narafičil Petr Fiala. takže jsem rád, že mezi námi jsou lidé jako vy, kteří vidí realitu a ne populismus a nesplnitelné sliby, kterými bývalá vláda oblbovala. Však to vidíme teď denně na babišových bilbordech – jak byl a jen on je skvělý, co vše zařídil a jen on zařídí, a že jen on a jen on myslí na lidi. Snad se ho jednou ČR zbaví a on dožije třeba v té francii na zámečku, který sice nevlastní, ale přece koupil za zdaněné peníze. U něho lež je pravdou. Nechápu, že to někteří po tak dlouhé době nevidí…, a jen doufám, že občané tohoto trestně stíhaného občana nezvolí hlavou své země. Že budou rozumní jako na Vysočině, kde nepodlehli lžím Babiše a Nagyovou, i přes šílenou podporu celého vedení ANO, hodili nakonec do koše.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 23. FM :

  Tom:
  Bohužel vám unikají souvislosti. On na to zastropování musí stát někde vzít peníze, což opět vytváří tlaky na inflaci. Ve výsledku tak mají Maďaři i Poláci inflaci vyšší než v ČR. V Polsku v listopadu 17,4%, v Maďarsku dokonce 21,1%. Mezitím v ČR byla inflace v říjnu 15,1%. Tak sice jste tankoval dráž, ale spočítejte si, kolik komu inflace sežere z výplaty.
  Že zastropování nefungovalo a že šlo jen o odsunutí problému už se ukazuje, viz např.:
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-snizeni-dph-ci-cenove-stropy-nezabraly-inflace-v-polsku-a-madarsku-je-vyssi-nez-v-cr-40416341

  Thumb up 11 Thumb down 4
 24. Rýša :

  Tomas: Nejsem zaslepený Fialou a se vším, co dělá tato vláda, taky nesouhlasím. Ale rozhodně za vše nemůže. Bylo jasné od počátku, že kdo bude po Babišovi, tak to bude mít těžké, tedy pokud nebude podplácet jako babišova vláda. A to, co dělá vláda pro Čr zatím hodnotím na 1-. U Babišovy vlády to byla horší 4. Ta totiž vládla v době nebývalého rozmachu a prošustrovala, co se dalo. Nemyslela, že může dojít i na krizi. A za ruskou válku nemůže Fiala.

  Thumb up 11 Thumb down 7
 25. Tomas :

  Rýša: Už nemám sílu ti to rozporcovát tvou pravdu..Zmýlil jsem se jsem hlupák. Politologie a ekonomika je mou největší zálibou,strávím hodiny měsíčně studiem(jistě i ty),troufám si říct,že jen proto,že mě to prostě baví..Nebudu taky tvrdit,že v něčem nemáš pravdu..

  Thumb up 4 Thumb down 8
 26. Eli :

  Tomas: To spíše jsi zaslepený ty opozicí, ať už ANO nebo SPD. A nevidíš, kde by nás nejraději měli nasměrováno. Otevři oči a sluch a myslí.

  Thumb up 8 Thumb down 7
 27. FM :

  Tomas:
  Já vám tady argumentuji nějakými konkrétními čísly a vy mi napíšete, že jsem zaslepen Fialou.. Ale vždyť tady o Fialu z mého pohledu ani nejde. Kdokoliv by tam teď vládl, tak by to měl těžké,i Babiš.. Řešil by ty samé problémy co jsem psal..
  Nešlo jen o to, že měl Babiš schodek 28,5mld, ale že v té době prosperity (jak sám píšete) netvořil přebytky..
  Píšete že příjmy státu vzrostou o 135mld (neověřoval jsem), ale náklady mu nevzrostou? Tak jako všem? Např. jen na zastropování cen energií má stát vynaložit příští rok min. cca 130mld..

  Thumb up 9 Thumb down 5
 28. Tomas :

  Eli: Hele,upřímně je mi jedno,jestli tam je Petr nebo Pavel ..Jen to vidím,po ekonomické stránce,že milion věci šlo udělat jinak.lepe..a z obrovského množství inflace nese vinu,součástka vláda ..Třeba mi stoupla nákupní cena zboží o cca 20-30%,vlivem drahsich pohonných hmot,to už nikdy nepůjde níže(i když cena spadla dolů)u potravin to samé,elektřinu jsme měli na jaře zastropovat u výrobců(neudělali jsme to,tak potraviny rostou kosmickou rychlostí)..musíte to platit i vy..Zastropovala se u distribuce a brutálně vysoko..Tak třeba ČEZ zvyšuje od ledna do tohoto vysokého limitu(zaplatíte to ve vyšších cenách všeho)..Jedem průmyslník který má firmu zaměstnavatel několika stovek lidí,vzrostla cena vstupu energie 4x(od ledna se zvýší znova)…tak pokud se bude propouštět(můžeš to odnést třeba ty)moji babičce stoupla cena elektřiny ze 700po ukončení zastopovani na 3700kc/měsíčně….od ledna další zvýšení..Pan z Ostravy co má 5clenou rodinu a ženu na materske,byl ve zprávách a má doma vše na elektřinu(ceny záloh vzrostly tak,že s něho i s více jak 30tis.platem udělali dlužníka(můžete tak skončit i vy..)…mimojine v Patrik Terezie Tománková na Primě si můžete poslechnout a něco se o tom dozvědět…

  Thumb up 5 Thumb down 9
 29. Tomas :

  FM: Ještě poslední věc,příjmy státu vzrostou cca.135miliard,ale zároveň píšeš,že v kompenzacich vyplatí 130miliard…když bych to prepocetl jen na elektřinu,tak příjem=vydej…Takže kdyby na jaře zastopovali u vyrobce,tak bychom nemuseli žádné kompenzace vyplácet,firmy by neměli problémy,lidé drahsi potraviny….Atd Atd ..Mimojine stejně kdyby se snížila spotřební daň u paliv na přechodnou dobu třeba kolem těch 36-38kc/L,mohly být ceny všeho co se dováží a to je vše, nižší..díky tomu vzrostla inflace…Mimojine děkuji ČR vládě,že lidé jezdí nakupovat do Pl ne De a tím pádem nechá vydělávat je místo našich firem…

  Thumb up 5 Thumb down 5
 30. FM :

  Tomas:
  Tak taky poslední věc. „kdyby na jaře zastropovali u výrobce“ – to jste myslel jak, jakože zafixovat cenu elektřiny pro spotřebu celé ČR včetně firem? Nerozumím nebo to nedává smysl, resp. to nejde. Pokud jste myslel zastropování, tak to stát platí a pokud by zastropoval cenu níž/dřív, tak stát zaplatí víc..

  Efekty zastropování/kompenzace PHM v Polsku a Maďarsku máte pod odkazem výše. „Vše“ se do ČR určitě nedováží.. Ty kroky co popisujete nejsou tak jednoduché a bez vedlejších efektů

  Thumb up 7 Thumb down 6
 31. Tomas :

  FM: Ano,zastopovani u výrobce elektřiny pro veškerou ČR,včetně firem(kdyby to udělali jakmile navrhovali na jaře,kdy cena mírně rostla,neměli by en.firmy takový a stat zisk,ale nemuseli by se řešit kompenzace)..jako to udělali ve Francii,Španělsku,Slovensku memorandem atd ..Bohužel davno je pozdě,ale lepší pozdě nežli později..jedna o příští měsíce,roky.Díky výši ceně elektřiny sice roste en.firmam zisk,potažmo zisk státu+toto se musí promítnout do ekonomiky,zvysenim cen všeho,ale zároveň stát bude kompenzovat vysoké ceny…To co jsi posílal ve grafu,je příklad,kdy inflace po uvolnění zastropovanim,logicky vzrostla,nicméně v HU během 3/4roku tankovali levněji…Kdyby bylo na mě,určitě bych zastropoval více komodit,třeba i potraviny…

  Thumb up 6 Thumb down 5
 32. Archerr :

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-karvinsko-ma-sanci-mosnov-chce-primator-vyuzit-jinak-40416830?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk. Takže v případě mošnova je ve hře ještě jiný strategický investor.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. Cyklista :

  FM: Je jasné, že u plynu si s cenou moc nepomůžeme, tam naše vláda pouze mohla od RWE odkoupit zásobníky a mít tak nad nad plynem větší kontrolu (neudělala to), ale u elektřiny je současná situace naprosto nesmyslná, protože z plynu se u nás vyrábí pouze něco okolo 12% elektrické energie a to opravdu není důvod k tak drastickému navýšení ceny…. Stačilo by zavedení „Španělského modelu“ pro ČR a navýšení by bylo násobně nižší. Opatření by se netýkala zasmluvněné exportní elektřiny a přebytků, které by se dále prodávaly „na burze“….

  A co se týče těch osobností… Stanjura je takový malý Babiš, až na to, že Babíš si dával pozor, aby opravdu nebyl vlastníkem firem, když tvrdil že vlastníkem není. Stanjura byl několik let spolumajitelem firmy, které vedení Opavské radnice kde seděl přihazovala zakázky, i když tvrdil že není.

  Ale toto není server o politice….

  Thumb up 5 Thumb down 1
 34. Tomas :

  Cyklista: No díky,za člověka,co se v tom trochu vyzná..už jsem si tu pripadal,jak slepé mezi hluchými…Jen podotknu..Když se sníží,cena jedné komodity je větší tlak,na snížení dalších..po této stránce,to jde vidět,že najednou celá ekologie šla do kytek a topení dřevem s uhlím,opět není tabu(u dřeva i uhlí)došlo k vyr.zvyseni…Co se týká ODS,pokud si někdo myslí,že ti že ti hnou třeba s korupci,tak je blázen…Pohyboval jsem se ve st.zakazkach a stačilo co vím?Tak mě vůbec nepřekvapuje styl na nic nejsou peníze,ale zároveň dluh roste ….o tom pseudo ministrů financí,je to přesně tak.Jeho otec to pěkně rozjel,pak manželka atd ,zakázky se hrnuli a zeptejtě se na op.radnici,co Slezanka a Stanjura…a jak se chlapec z Opavy doPrahy dostal..

  Thumb up 3 Thumb down 1
 35. Tomas :

  Pro Rysů a spol.,co by dal vládě -1:Bohuzel:https://www.newstream.cz/nazory/dalibor-martinek-rok-2023-prichazi-bude-nejkrizovejsi-za-posledni-tri-dekady?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sbrowser#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sbrowser.box

  Thumb up 4 Thumb down 4
 36. thvari :

  Ježišmarjá, neříkejte, že má Danek nový profil jménem Tomas. To zas budou všude v diskuzích jeho názorové průjmy. Pojďme řešit stavby. Mi se líbil na Twitteru názor, že do gigafactory ať jdou pracovat lidi z koksovny Svoboda a můžeme ji konečně zavřít a město zas posunout směrem k čistšímu ovzduší! :)

  Thumb up 8 Thumb down 2
 37. Tomas :

  thvari: Nevím,kdo je Danek,ale zřejmě si zpokojeny ze současnou situaci(jo vlastně Piráti jsou ve vládě)Mi třeba přijde narazovy průjem,zavřeme koksovnu(i když chci samozřejmě co nejlepší ovzduší),ale nedovedu si představit ,že nějaky člověk,od PC..napíše,že soukromá společnost má toto udělat.Ono pokud to majiteli ponese neni sebemenší důvod něco zavírat+jde ti o lepší ovzduší,ale zároveň ti borci od PC neřeknou,že současná vláda svoji politikou přispívají k tomu,že spousta lidí se zase vrátilo k topení pevnými palivy,což je větší problém než koksovna…

  Thumb up 5 Thumb down 12
 38. O. :

  Tomas: Mozna by sis pro ty sve hodnotne prispevky mohl najit jiny web, kde by lepe ocenili ty tve napady, co nemaji hlavu ani patu. Obavam se, ze tady to nedokazeme ocenit.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 39. Michal :

  No tpčo, bezzubci z Václaváku si tady dali dostaveníčko?
  Úsměvné, co vše se tady maže, ale tyhle zvratky tu zůstávají.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 40. Tomas :

  Michal: Omlouvám se,za sebe…už mlčím.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 41. jlname :

  A tak jsou ty auta na baterky mrtvá technologie, jako v 90-sátkách výroba CRT LG(?) televizorů v Hranicích, kterou hrozně chválil Zeman?. Myslím, že se v tom tehdy dost utopilo peněz a region po krachu šel hodně dolů.
  Já jen, abychom si opět nedávali vzdušné zámky a případný odklon k vodíku/gelu… bůh ví co bude, region úplně nepoložil.
  Byl bych opatrný. Diverzifikace!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 42. Vojtěch :

  jlname: diverzifikace jen tak nebude, vodík má mnohem vyšší náklady na výrobu/provoz a nic jiného aktuálně není v pokročilejších fázích vývoje, elektro tady bude minimálně desítky let

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.