Lezecká stěna Karolina

Ostravské PROJEKTSTUDIO připravilo pro Hudy sport studii lezecké stěny umístěné v blízkosti Forum Nová Karolina.

karolina

karolina

karolina

zdroj: FB PROJEKTSTUDIO

Související články


Komentáře

 1. D-r :

  Místo nových bytu postaví lezeckou stěnu? Druha etapa Nové Karoliny? :-)))

  Thumb up 15 Thumb down 1
 2. David :

  Za mě je to super krok. Postavil bych ji co nejblíže Trojhalí.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 3. Rdm :

  Místo té nepostavené kancelářské budovy mohou postavit celý kopec a v zimě na něj můžou chodit děcka sáňkovat…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  D-r: „misto bytu…“ jako myslis, ze Hudy Sport ted zacne stavet bytove domy, jo? :)))

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Moon :

  No nevím, mně se to moc nezamlouvá. S tou prázdnou loukou vedle to působí jako nevkusná šaškárna. A radši bych směrem od tramvajové zastávky měl výhled na Trojhalí a ne na lezeckou stěnu.

  Thumb up 17 Thumb down 3
 6. David :

  Moon:
  V tom máš pravdu.
  Právě proto si myslím, že lepší místo by bylo někde kolem Trojhalí- třeba tam kde zatravnili parkoviště.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Tomáš :

  Celkem by mě zajímala výška, při porovnání se sousedními objekty se mi to jeví odhadem přes 20m. Pro zajímavost, aktuálně nejvyšší indoor stěna v Česku je brněnská Duro s 23,5m, tohle by se jí mohlo výškově blížit.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. D-r :

  Hynek [msstavby.cz]: Tohle byla jenom sranda;-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. David :

  Tomáš:
  No doufám, že 20 metrů max.
  Pak už mi nebude stačit moje 50 metrové lano :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. rasta :

  Jako apríl dobrý?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 11. Markéta :

  Podle té vizualizace ta lezecká stěna nebude vrhat stín… Jak toho dosáhnou? :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. jiří :

  no pěkne ale hodil bychto na to parkoviště jinak na karolině bude laserove centrum a ohnostroj i hudba a pod nepatři to k zahajení.
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/unikatni-projekt-na-karoline-vyvrcholi-hudebnimi-ohnostroji-20160912.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. thvari :

  co je ta budova vlevo dole, to stát bude? jsem myslel, že 2. etapa a další etapy se ruší a pozemky jdou zpět městu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. O.O :

  Dobry napad, takove veci patri do verejneho prostoru. Mista, kde budou lidi aktivne travit volny cas, kde se budou setkavat lidi s aktivnim a pozitivnim pristupem k zivotu. Tohle je podstatne dulezitejsi, nez vyhled z projizdejici tramvaje na budovu trojhali. Vsude ve svete podobna reseni dana mista neskutecne ozivuji a prinaseji tam prijemnou atmosferu.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 15. O.O :

  Jinak jestli neco noveho nepostavili Prazaci, tak v soucasnosti je asi nejvyssi indoor stena u nas ve Vitkovicich, kolem 25 metru, jestli se nemylim.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. Michal :

  Prásknout to přímo před výhled z terasy na trojhalí a dolní oblast, to chce potlesk a pár facek.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 17. Sanju :

  Markéta: Podle té vizualizace bude mít Karolina přeci jenom tu lávku od Jiřičné, obchoďák obří informační displej okolo ústřední kostky a postaví se i kancelářská budova, o které dneska víme, že se nepostaví, a pokud ano, bude vypadat úplně jinak :-)

  A jinak souhlasím s Moon, ne atrakce, ale šaškárna.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. bapi :

  Sanju: JJ, to hrozně pobavilo. Bože, Karolina je tak dos*aný projekt. Jak je to vůbec s těmi pozemky kolem? Nepropadnou zpátky městu?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 19. bapi :

  No, jsem zvědav, co s těmi pozemky město provede. Osobně mi pohled na to prostranství za Karolinou připadá hrozně mimózní, prázdný a prostě směšný. To samé ten prostor vedle bytových domů a tam to neupravované místo, kde měl stát hotel. Ať tam aspoň vznikne nějaká fontána/jezírko, pár slušných laviček a hlavně sakury nebo magnólie.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 20. bapi :

  Jinak ta Karolina je prostě totální fiasko. Taková plocha v centru města a vznikne z toho tenhle ten laciný paskvil. Vážně v Ostravě nemůže být aspoň jedna lávka, památník, cokoliv od nějakého významného architekta? Nějaký Calatrava nebo tak? Další etapy na Karolině byly mrtvé v momentě, kdy se zamávalo i Jiřičné. Že vznikl ten průchoďák na rohu pro mě bylo, upřímně, obrovským překvapením. LOL :(

  Thumb up 6 Thumb down 5
 21. bapi :

  MLADÍ ARCHITEKTI NAVRHNOU PROSTOR MEZI KAROLINOU A DOLNÍMI VÍTKOVICEMI: http://fajnova.cz/letni-skola-architektury/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. jp :

  bapi: Verim, ze studenti navrhnou zajimave veci, ale zjistuju, ze me „vize a vizualizace“ v ramci Ostravy zajimaji cim dal mene. Za posledni dobu me z hezkych obrazku rozvojovych oblasti napadaji dalsi etapy Karoliny, Udoli Trojice, Benatky…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 23. bapi :

  Jinak je už asi čas na OVAstory pro Karolinu, ne? :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 24. aggu :

  bapi: Pokud tě Karolina deprimuje, tak proč tady vehementně spamuješ? ;) Pokud ses teda s názory na Karolinu neprobral po několika letech, možná bude lepší ji ignorovat, ne? V lize obchodních center v Česku nemá konkurenci a to myslím i ohledně velkorysosti návrhu. Ano, projekt má několik much. Ale fiasko těžko, paskvil asi ne a laciný už vůbec. Pro mě jsou fiasko třeba vykuchané Palladium nebo Vaňkovka.
  A k té směšnosti a mimóznosti prostranství – říká se tomu postupná urbanizace. A ta trvá nějaký čas, pokud se nepletu.
  Tady máš jako příklad jednu „prostě směšnou“ fotku, taky z okolí centra jednoho města:
  http://happypeoplebarcelona.com/wp-content/uploads/2016/01/apartamentos-sagrada-familia-1.jpg
  Dneska už to místo směšné není.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 25. aggu :

  Michal: „Průhledy a pohledy“ z terasy obchoďáku nejsou podstatné, podstatné jsou průhledy v ulici (i z Poděbradky) na Trojhalí a ty jsou zachované.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 26. bapi :

  aggu: Původní etapy se realizovat nebudou, pozemky se vrací městu a říká se tomu „postupná urbanizace“. OK, díky za vysvětlenou. A mimochodem: Lávka se měnila za levnější proč? Panely, které budou hlásit, kolik lidí v ten daný den navštívilo obchoďák apod, zmizely z jakého důvodu? A ty původně plánované zahrady na terasách, to taky nebyla snaha za každou cenu uspořit prašule, že?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 27. bapi :

  Tohle obhajovat… Uff.

  http://b.wz.cz/photo12801024/n/novaostrava_unas_cz/57/nova-karolina-lavka.jpg

  „My jsme po zralých úvahách vyčlenili na takovouto lávku v rozpočtu 50 až 80 milionů korun. Všechny původní nabídky byly kolem 200 milionů. To se ukázalo jako neřešitelné,“ vyjádřil se v České televizi zástupce investora, společnosti Multi Development, Luboš Kočí.
  Původně plánovaná lávka od Evy Jiřičné je tak podle firmy příliš drahá. „Ty firmy, které byly požádány o ocenění, myslím, že to trošku předražily. To je neobyčejně komplikovaný projekt, který nikdy nedělaly, my si myslíme, že by ta cena byla poloviční,“ oponuje architektka.
  Právě návrh přemostění měl být zárukou kvalitní architektury v přeměňované oblasti. Změn navíc dozná oproti původním plánům i podoba obchodního centra. Zástupci města přiznávají, že i přes jednání s investorem nemají možnost jeho rozhodnutí změnit.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 28. aggu :

  Ano říká. Postupná neznamená rovnoměrná, přímočará. To, že se pozemky vrací městu jednak v pořádku a jednak vyplývá ze smluv. Jestliže se ptáš v roce 2016, proč se lávka měnila na levnější tak ti přeji dobré ráno ;) Panely, které měly ukazovat ty počty, zmizely asi ze stejného důvodu. Naštěstí, někdy je nedostatek peněz pravé požehnání.
  Co se týče snahy spořit, obecně v tom nějak nevidím problém. Taky se snažím ;) Investor se tak rozhodl. Howgh.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 29. bapi :

  aggu: A já někde tvrdil, že ty pozemky zůstanou v tomhle stavu napořád? Kritizoval jsem pouze ten projekt, který tam (ne)vznikl. Kolik mělo být původně etap? Čtyři? Pět? Šest? Nakonec je jen jedna a ještě osekaná oproti původnímu návrhu. Že ta lávka od Jiřičné bude dražší, tak to bylo jasné i žákovi prvního stupně ZŠ. Takže ano, jsem ochotný tu konečnou podobu označit za „lacinou“ oproti tomu, s čím tam ten investor šel.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 30. bapi :

  Dal jsem si i tu práci a trochu po-googlil všelijaká prohlášení, která se týkala Karoliny:

  BŘEZEN 2013: „Další výstavba na Nové Karolině v centru Ostravy začne nejdříve v roce 2014. Celá Nová Karolina měla být podle původních plánů zastavěna ve čtyřech etapách do roku 2016. Kvůli hospodářské krizi se však opozdila už první etapa, jejíž součástí byl kromě bytů a administrativy také obchodně-zábavní komplex, který se otevřel před rokem. Developer se nakonec s městem dohodl na posunu harmonogramu jednotlivých etap o dva roky, druhá etapa tak měla být dostavěna už v roce 2014. Multi Development se ale nakonec podle Kočího s městem domluvil na dalším posunu termínu, žádné sankce ze strany města nedostal. „V současné době je druhá etapa ve stádiu projektování pro územní rozhodnutí, které by mělo být vydáno letos v červenci nebo srpnu,“ uvedl Kočí.“

  BŘEZEN 2015: „Sedm nových budov by mohlo vzniknout na Nové Karolině v centru Ostravy, jsou součástí plánů druhé etapy výstavby. Společnost Multi Development se při koupi pozemku od města zavázala k tomu, že vybuduje takzvané rozšířené centrum Ostravy, které obsáhne veškeré funkce typické pro centrální části měst, včetně výtvarného umění.“ Tady je obrázek té druhé etapy s popisem: http://g.denik.cz/57/d9/karolina-plan-ova-20150330_galerie-980.jpg

  KVĚTEN 2016: „Přesněji o 3. a 4. etapě je už vlastně rozhodnuto: nevzniknou. Oficiálně to sice ještě nikdo neoznámil, ale jako o jisté věci už o tom mluví zástupci města i investora. Nejasný je podle něj zatím jen osud 2. etapy zástavby Karoliny. „Investor sice splnil loňský termín pro územní rozhodnutí, ale protože dosud nekopl do země, stěží stihne termín pro kolaudaci všech naplánovaných staveb k 31. prosinci letošního roku,“ dodal Macura. V druhé etapě mělo původně vyrůst několik domů s asi 500 byty a dvě kancelářské budovy. „Pro druhou etapu je zatím vydáno územní rozhodnutí a pracujeme na získání stavebního povolení pro první tři z dalších bytových domů s asi 120 byty, které chceme společně s firmou Gemo začít stavět v létě. „Vydané územní rozhodnutí počítá s výstavbou asi 270 bytů v deseti bytových domech. Výstavba by měla probíhat postupně, podle zájmu kupujících a situace na trhu, po dobu asi čtyř let.“

  No, takže z roku 2014 se stalo léto 2016. To končí za týden – vypadá to, že se tam nejpozději 21. září začne stavět? K tomu hlavně z té druhé etapy zůstaly pouze byty. A to navíc necelá čtvrtina s tím, že během následujících čtyř let se mohou dostat na 270 oproti původních 500, které byly součástí plánu druhé etapy, o níž exkluzivně informoval Deník v březnu 2015. Kanceláře nikde, „sportovně-relaxační centrum Brumovka“ v tom taky určitě není zahrnuta… Jestli tenhle projekt není výbuch, tak už fakt nevím.

  zdroje:

  http://www.svetprumyslu.cz/stavet-se-v-ostravske-karoline-zacne-nejdrive-v-roce-2014/

  http://moravskoslezsky.denik.cz/galerie/vizualizace-druhe-etapy-nove-karoliny20150330.html?mm=5980409

  http://ostrava.idnes.cz/ostrava-dostane-zpatky-cast-karoliny-d8k-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160505_2244188_ostrava-zpravy_sme

  http://projektstudio.cz/portfolio/ii-faze-nova-karolina/

  Thumb up 14 Thumb down 0
 31. Sanju :

  bapi: Depka, ale dík za souhrn.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. jp :

  bapi: Z toho důvodu se obávám, že ať studenti vymyslí na brownfielduk DOV cokoliv, nebude to mít žádný význam.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 33. bapi :

  Ono toho materiálu ke srovnání je, samozřejmě, mnohem a mnohem více. Tady je původní návrh: http://www.konstrukce.cz/PublicFiles/UserFiles/images/K/2008/K608/800x800_Nova_Karolina_01.jpg Sousta a spousta zeleně na těch terasách Fóra. A podle této prohlídky tomu tak mělo být i vevnitř – food court mezi palmami atd.: http://www.konstrukce.cz/clanek/video-virtualni-prohlidka-nove-karoliny/ Ten „přírodní element ve městě“ Multi zmiňovalo pokaždé.
  Tady je už upravené Forum (mají tam i ty kryty ventilace, nebo co to je, v jiném odstínu šedi, což je i ve skutečnosti a nechápu to), ale doporučuji se podívat na tu kancelářskou budovu – ta měla mít na střeše takový „skleník“ a před vstupem vodu: http://static.asb-portal.cz/buxus/images/ilustracne/forum_nova_karolina.jpg
  No a tady je verze, která byla v Deníku prezentována minulý březen – voda pryč, celý ten kancelářský objekt zjednodušen, náměstí vedle taky osekáno a pryč je i to ruské kolo: http://g.denik.cz/57/d9/karolina-plan-ova-20150330_galerie-980.jpg
  A dnes už není ani to. Jenom byty. A to ještě podle situace na trhu. Nevím, osobně bych tam v takové prázdnotě bydlet nechtěl. To skutečně není přirozené prodloužení centra města.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 34. bapi :

  Ještě pár dalších zajímavých článků ke Karolině:

  http://www.ostrava.unas.cz/kamery/tema_ostrava/regenerace/karolina/karolina_orco/karolina_orco.htm

  https://stavbaweb.dumabyt.cz/ostrava-karolina-3467/clanek.html

  http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/7340/o-ostravskou-karolinu-usiluje-take-mocny-morgan-stanley/

  http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/7375/boj-o-karolinu-svetovi-architekti-i-velkolepe-koncepce-2/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. David :

  bapi:
  Proč tady řešíte celou Karolinu, když je tady článek o lezecké stěně.
  Mohl by někdo, prosím, založit zvláštní článek o Karolině a neřešit to tady.
  Zajímal by mě váš názor pouze na stěnu.
  Já jsem všemi deseti pro- jen nevím, zda je to místo dobře zvoleno. Sám bych stěnu dal blíže Trojhalí.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 36. bapi :

  David: Proč? No, asi proto, že tohle je první projekt na Karolině po dlouhé době. A jak jsem psal trochu výše ==> celá Nová Karolina by si zasloužila svůj OVAstory článek. K samotné stěně: Já to využívat nebudu, takže za sebe můžu jen říct, že bych jí hodil do prostoru, kde měl být ten park Broumovka. Někam trochu bokem. Hodit to přímo za obchoďák by byla docela zvrácenost.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 37. David :

  bapi:
  Psal jsem to právě prosto, že ty jsi psal o samostatné OVAstory.
  A souhlasím s tebou ohledně umístění.
  Ale i když to postaví tam, kde je to nakresleno, tak to budu využívat :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. Dolil :

  proč zase nějakou stěnu? A relativně v centru? Počítali jste vůbec kolik je dnes lezeckých stěn v celé Ostravě? Nehledě na to, že když jsem začal lozit před léty po kamenných zdech břehu řeky Ostravice, stěna nebyla v Ostravě žádná a nikomu to nevadilo.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 39. bapi :

  David: Já bych byl skutečně rád, kdyby se teda drželi těch původních plánů a zeď šla vedle trojhalí, kde by teda vznikla taková ta sportovně-rekreační oblast. Nevím, jestli by to nakonec byla čistě venkovní záležitost (takže využití v podstatě jen duben až září) nebo měla i nějakou vnitřní část. Ale pokud by bylo trojhalí + zeď + nějaké venkovní hřiště + parčík + rozumně využité náměstí, tak si řeknu ok, kanceláře tam nebudou, ale aspoň ta oblast bude sloužit lidem. ;)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 40. Dolil :

  http://tendonhlubina.cz
  http://www.diamantovastezka.cz/default.htm
  http://www.blokcentrum.cz/?page_id=5
  http://lezeckastena.alpsport.cz
  http://www.m-guide.cz/horolezecka-stena/
  http://www.druzbaboulder.org/horolezecka_boulderingova_stena

  a další stovky venkovních míst

  Thumb up 2 Thumb down 1
 41. Rado :

  Daný výmysl bych parafrázoval jako „tonoucí se stébla chytá“. Jde vidět, že město mělo projekt na Karolině „dobře“ podchycen a ošetřen. Nevím, přijde mi, že Ostrava problematické projekty jenom přitahuje. A de facto, osobně bych pod Multidevelopmentu požadoval nejen vrácení pozemku, ale dal jim pořádnou pokutu, protože vyhráli s něčím, nač od začátku neměli. Jak zde sumarizoval bapi, Karolina byla šance, které se jiná města nikdy nedočkají, Ostrava ji dokázala ve všech směrech na stopro prokoučovat, napíšu-li to slušně. O nějaké stěně by zde neměla být diskuze, spíše rozvíjet téma, proč na Karolině nestojí to, co tam už dávno mělo stát a proč je město vůči developerům tak slabé a pasivní.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 42. Patrik :

  Když už nic tak aspoň stěna… Ubohé. Měly by tam stát byty a kanceláře, hotely, ulice plné zeleně, parky, odpočinkové zóny apod. A kdo bude investorem je už poměrně jedno.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 43. aggu :

  Rado: Daný výmysl bych parafrázoval jako „chybný úsudek“. Co jde vidět? Máte smlouvy s MD tak dobře prostudovány, že vidíte, jak je projekt „dobře“ podchycen a ošetřen“?
  Ostrava přitahuje problematické projekty? Jiné města je nepřitahují? Ostrava nepřitahuje i neproblematické objekty? ;)
  O Karolině se dá psát v minulém čase? Když je dostavěná tak z 1/4 a další 2 plochy cca stejné velikosti čekají na jih od ní? A další za řekou?
  Zkuste se k tomu, co jste napsal, vrátit třeba v roce 2043. Pak to může být relevantní. Nebo ne.
  Odpověď na poslední otázku by mohla být. Investor se zmýlil v úsudku o rozvoji plochy o kterou měl zájem před krizí. Dostavěl co chtěl dostavět. Za svůj omyl zaplatí. Pozemky se vrátí městu, což je to nejrozumnější co se může stát. Město není v pozici kdy nařizuje kdo a kdy bude stavět. To platilo za Husáka, je nutné to připomínat?
  Město by mělo vytvořit hrubou skicu a podmínky jak stavět. Zbytek je na tom, kdo to platí. Takže otázka by spíš měla znít, proč je město tak slabé a pasivní při vytváření skvělých podmínek pro to, aby se developeři o 3. a 4. etapu poprali. Protože v téhle republice už není nikdo jiný, komu by záleželo na tom, aby se Ostrava co nejrychleji dostala z fáze „léta po vytěžení posledního vozíku z dolu Odra“. U většiny politiků mám dokonce pocit jakoby jim tento stav i vyhovoval. A tím nemám na mysli politiky z Prahy nebo Brna (tam je to jasné), ale z Ostravy.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 44. pecoka :

  větší kravinu jsem ještě neviděl, – a tobogan vedle – piskoviště . . . . .

  Thumb up 2 Thumb down 0
 45. Patrik :

  Tak a můžete se ptát
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/on-line-rozhovor-s-mistostarostou-centralniho-obvodu-daliborem-moukou-20160918.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 46. bapi :

  Tak ono vsechno zacalo tim, jak bylo Multi prodano Trojhali. V ten moment byl konec s nejakym ferovym vyberem. Koneckoncu pri hlasovani Ostravanu skoncil projekt Multi na tretim miste. Lid chtel toto: http://www.ostrava.unas.cz/kamery/tema_ostrava/regenerace/karolina/karolina_orco/karolina_orco.htm

  Thumb up 1 Thumb down 0
 47. bapi :

  aggu: Tady se ale nikdo nebavi o tom co bude za 30 let. Tady se resi stav projektu, se kterym Multi „vyhralo“ soutez na zastavbu Karoliny. A ten se nakonec zrealizuje z kolika? 30%? A jakym zpusobem bude Multi potrestano? Prijde o pozemky, ale rad bych slysel o ktere. Snad ne jenom ty na 3. a 4. etapu, ale i prostory zamyslene pro druhou. A pokuty tam nejake jsou? Zatim jsem jenom cetl o tom, jak jim byl uz nekolikrat posunut deadline. Rad bych se tedy dockal i odpovedi na tyto me otazky.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 48. aggu :

  bapi:
  „Lid“ nemá co rozhodovat v soutěžích. Ale díky za odkaz na to Orco, vypadá to ještě šíleněji než kdysi. To ty roky…
  Btw na to, kolik toho tady napíšeš a jak se rozčiluješ mi připadá, že si minimálně developer na úrovni Kočího nebo Sekyry ;)
  Pokud neznáš ty nebo Rado smlouvy SMO-MD tak jen plácáte do vody. Já je na stole nemám. Takže se vypisovat o něčem o čem nemám páru mi připadá, ehm, zbytečné ;)
  Odpovědi na tvé otázky, které obě strany chtěly zveřejnit, jsou všude v novinách. Do těch ostatních ti z logiky věci, nic není.
  Co se procent týče je to cca 50%. Z plánovaných +/- 15 miliard.
  Nastálá situace umožní městu si trochu narovnat páteř. Na další části území může vypsat soutěž.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 49. David :

  K dalšímu možnému využití nezastavěného území na Karolině viz níže uvedený článek o Vědecko technologickém parku:
  http://lesoparkporuba.cz/dotazy-a-odpovedi-ze-zastupitelstva-magistratu/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 50. Patrik :

  Snad nikoho nenapadne postavit VTP na Karolině.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 51. bapi :

  aggu: Tak si rikam, jestli nejste troll… 1. Nerozciluji se. 2. Docela me udivuje, ze nekdo takhle fanaticky dokaze branit Multi. Setreni na projektu jako byla Karolina je v poradku. Ano, jiste. Z puvodnich planu se bude realizovat snad jen tretina. Super.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 52. Rado :

  aggu: Ćlověk nemusí znát smlouvy Ostrava – MD, aby se mohl k tomu vyjádřit. Že si město nechává kálet na hlavu a skoro každý projekt vypadá jinak na vizualizaci, protože je nutné neustále na něčem šetřit, to nechám bez komentáře. Bauhaus, Karolina atd. to jsou neustále špatné smlouvy, kdy město tahá za kratší konec. Chápejte, my tady s bapim a dalšími řešíme, že MD nedodržel své závazky, ke kterým se zavázal. Že bude vracet pozemky, to je jedno, prostě postavil osekané obludárium, tím jakýmsi způsobem již ovlivnil směrování celé Karoliny a další developer již bude muset počítam s tím,že tam nějaký barák je a ne zrovna hezký a citlivě zasazený. A proto, když například Amádeus chce po Ostravě 1,5 mld. Kč, aniž by se koplo do země, proč takto nemůže vystupovat Ostrava, aby dala budoucím developerům signál, že do budoucna takhle ne. A možná by k celé Karolině stačilo jediné, aby město prodalo MD pozemky až v době, kdy budou hotovy všechny etapy. Když se dívám na smlouvy, které mezi sebou mají různé firmy a do jaké míry jsou stanoveny sankce, co bude když, tak na straně druhé to má být právě město, kdo si bude diktovat podmínky a říkat, co bude a nebude. Když si například vezmete, že město nabízelo developerům pozemky na splátky, může se tohle stát běžnému občanovi, když si chce postavit dům a potřebuje pozemek? Buď na to má anebo ne, žádné mezi. A od první chvíle na mě MD nepůsobil jako silný developer.

  A opravdu, také mě nezajímá, jak bude Ostrava vypadat za 30 let. Podstatné je, co je teď, protože v tuto chvíli, jak město působí, se rozhoduje o tom, jaká Ostrava bude.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 53. bapi :

  Rado: 100%. Jako stavět to tak, že Multi pomalu dělalo Ostravě službu… Ten developer by měl být rád, že se k takovým pozemkům dostal. Na Karolině mělo vzniknout něco, na co Ostravané budou za těch 30 let hrdí. Koneckonců takhle to prezentovalo i samotné Multi:

  “Se zahraničními, vysoce uznávanými architekty bychom rádi v ostravské Karolině spolupracovali,” potvrzuje Lenka Hlaváčková. “Opravdu chceme, aby se Karolina stala proslulou nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a možná i ve světě.”
  “Společnost Multi měla vždy pověst objevovatele nových cest. Inovativní, vedená designem, zaměřená na vývoj komplexních projektů se smíšenými funkcemi, na nejmodernější obchodně zábavní centra, z velké části specializovaná na regenerace center evropských měst,“ prohlašuje sebevědomě Hans van Veggel, hlavní kreativní osobnost a generální ředitel společnosti Multi Corporation.

  zdroj: http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/7340/o-ostravskou-karolinu-usiluje-take-mocny-morgan-stanley/

  Podmínky mají být tvrdé, ale férové. A pokud by se tehdy nenašel nikdo, kdo by měl zájem o něco soutěžit – tak se mělo počkat. No co. Místo Karoliny se mohlo rozrůst Futurum, u Globusu by stálo to jejich Géčko… Všechny tyhle projekty jsou teď mrtvé.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 54. aggu :

  Rado:
  0. Fanatická obhajoba vypadá zcela jinak. Karolina je imho zralá minimálně na facelift. I když, teď si uvědomuju, že pokud tady někdo pláče nad nerozšířením Géčka a Futura kvůli té hrozně levné krabici Fukušima, tak to tak může i vypadat ;)
  1. Já se obavám, že vy dva s bapim tady neřešíte vůbec nic kromě jedné malé věci…
  2. Jestli člověk nemusí znát základní fakta k tomu, aby se k něčemu zprudka vyjadřoval, tak OK. Váš svět.
  3. K tomu, kdo si nechá a od koho kálet na hlavu, se můžeme bavit dále. Bude to poučné asi jako toto: https://www.youtube.com/watch?v=_srSf_1THZw
  4. Stejně tak se můžeme zastavit nad pojmem „osekané obludárium“ a nad jeho „citlivým osazení“ a „ovlivněním směřování“.
  5. Ano, přístup Ostravy k developerům byl řekněme „výrazně submisivní“ ;) Pramenil z představy, že Ostrava je špatná a že může být ráda, že je ráda. Tohle si sebou dodnes nese 97.5% místních politiků, 89.6% novinářů a koneckonců, 49.9% zdejších i tady ;)
  6. Jak bude Ostrava vypadat za 30-50 let je nejzajímavější věc zase pro mně ;) A ještě tady k tomu nebylo jediné vlákno :(
  7. „Podstatné je, co je teď, protože v tuto chvíli, jak město působí, se rozhoduje o tom, jaká Ostrava bude.“ Pitomost. Zamyslete se nad tím.
  Konec trollingu.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 55. Balde :

  vůbec mi nevadí že vzniklo Forum Nová Karolina, je to jedno z nejlépe postavených obchodních center v ČR, stáhlo brandové značky z centra a tím centru pomohlo, protože jinak by tam nevzniklo tolik skvělých nových prostor které tam můžeme vidět teď. Karolína není dokonalá ale rozhodně se jedná o velmi zajímavý prostor, teprve ted se uvidí jeslit byl developer tak špatný, když pozemky připadnou městu, které bude mít vliv na umistování staveb, jsem hodně zvědav jestli si město troufne blokovou zástavbu rezdělit a a nechat postavit třeba nový blok bytů který bude složen třeba z 20 projektů a každý dům bude úplně jiný, tak jak je to v historickém centru, kde málo kde stojí monolit jako byty na karolině

  Thumb up 8 Thumb down 3
 56. Nimrod :

  Jako Davidovi Kotkovic fandím, ale tohle se mi moc nelíbí. Myslím, že to místo není ideální, vzhled asi OK, odpovídá funkci. Ale slyšel jsem, že to má být pro Sulovského…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 57. bapi :

  Patrik: Tak bohužel žádná odpověď na současný stav Karoliny. Hmm.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 58. Jeny :

  Nechápete a nevíte proč stavět další lezeckou stěnu,ikdyž kousek od Karolíny v Dolní oblasti Vítkovic už lezecká stěna je?
  Odpověď je jednoduchá,avšak tajná….
  Jen proto ,aby pán Sulovský známý jako Polda se svým obchodem Hudy spor,který má být uvnitř lezecké stěny se dostal do Karolíny.
  Takže zase nás někdo vodí za nos a pravda je úplně jinde.Hlavně jak nám to krásně podávají,že to je dobrý a užitečný nápad.
  :D:D:D
  Třikrát velký úsměv jak tři Ostravské vykřičníky ( !!! ).
  Taky jsme ty vykřičníky ( !!! ) k názvu Ostrava potřebovali,že pánové.
  Tak Zdař bůh.

  Thumb up 2 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.