Lembergerova tkalcovna – aktuálně

V areálu bývalé Lembergerovy textilní továrny ve Frýdku-Místku probíhaly demoliční práce přízemních budov. Dominantní objekt areálu zůstal zachován. V budoucnu zde vznikne nová výstavba.

Dlouho nevyužívané a zanedbané průmyslové areály ve Frýdku-Místku postupně ožívají. „Ochrannou ruku“ drží nad historickými budovami memorandum, které uzavřelo město v roce 2016 s vlastníkem areálů společností Slezan holding, a.s. Dokument zavazuje vlastníka k tomu, že historické budovy zachová a bude s nimi nakládat šetrně.

Vlastník postupuje přesně v souladu s memorandem (dostupné na webových stránkách města: Memorandum verze 16.12.2015_ok (frydekmistek.cz)) také při aktuálně prováděných pracích v areálu v Hálkově ulici v Místku. Historická budova Lembergerovy tkalcovy z roku 1893 na místě zůstane nedotčena. Prostor vyklizený od nehodnotných přístaveb využije nový investor, s tím, že budoucí projekt místo zatíží v každém případě méně než předchozí textilní výroba.

„Nechceme zde těžkou průmyslovou výrobu, kamiony ani obří nákupní centra a betonová monstra. Osobně jsem před lety velmi aktivně vystupoval proti výstavbě Kauflandu v Městské památkové zóně. Nákupní centra do organické struktury města nepatří. Společně s vlastníkem otevřeme tyto krásné části města občanům, záleží nám na tom, aby se opět staly organickou součástí města,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Město proto pozměnilo územní plán, který zde původně umožňoval pouze průmyslovou výrobu. Díky změně budou moci na místě vzniknout byty, služby, drobný obchod a výroba, místo by se mělo přirozeně včlenit do života města. Zájemců o odkup 45.000m2 velké plochy je několik a nový vlastník bude znám zřejmě do konce roku.

zdroj text: frydekmístek.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Sanju :

  Mapy jsou zpět!!! :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. panakis :

  Ano ten dum zachovat. Je velmi pekny a verim, ze tam pujdou udelat velmi hezke byty. Jeste ten komin no… :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Sanju: Ještě musím projít a opravit články, kde to bylo bez mapy a bude to cajk :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.