Lávka nad Bazaly

Rekonstrukce a nový vzhled lávky nad stadionem Bazaly je synonymem pro „naleštěnou bídu“.

V první polovině měsíce října byla otevřena horní část lávky na Bazaly. Rekonstrukci financovalo město Ostrava. Obvod Slezská Ostrava realizuje navazující okolní plochy. Následující denní fotografie byly pořízeny 14. října.


Architektura je nejen o vzhledu stavby, ale také o pocitech, která stavba vyvolává a zanechává v návštěvníkovi, obyvateli… Ten, kdo lávku navštěvoval i před Instagramovou rekonstrukcí, musí si pamatovat unikátní pocit, kdy se člověk doslova vznášel nad metropolí a užíval si v rámci Ostravy jedinečný panoramatický výhled na okolní město. Pocit volnosti a pocit „být nad věcí“ nebyl jen díky výhledu z hrany lávky směrem k fotbalovému stadionu, ale také díky jednoduché konstrukci a tyčovému (propustnému) zábradlí.

Ten, kdo lávku navštěvoval i před Instagramovou rekonstrukcí, si nyní musí připadat stísněně. Návštěvníci dostali jasně definované místo, kde si mají užít výhled na město. Nemají se dívat ani vlevo, ani napravo. Nyní je zde rám. Pokud člověk stojí v samotném rámu, už nemá ten pocit volnosti, ale cítí kolem sebe uzavřený prostor.

Porovnání předchozí stavu a současného

Jako zajímavý nápad může působit umístění sezení podél záhonů. Kvůli výšky zábradlí však ani dospělý člověk nevidí pořádně přes samotné zábradlí… Následující fotografie je pořízena z výšky očí při sezení.

Z druhé strany je pak zábradlí pohledově propustné, ale kvůli umístěnu záhonu i nutně vyšší.

Technické řešení

Jedna stránka je pocit z architektonického návrhu stavby. Druhá stránka je technická, kde jdou osobní vjemy stranou a názor se zakládá na nezpochybnitelných faktech. Realizovaný projekt je zhmotněním mentálního nastavení veřejných samospráv, které v mnohých případech realizují projekty, které nějak vypadají v obvodních listech, na fotografiích při slavnostním otevření apod. Ale nefungují technicky. U tohoto projektu bylo myšleno především na efekt, který na první pohled zaujme nemalou část obyvatel a návštěvníků města.

Jedním z původních problémů byla protékající dešťová voda skrze dilatační úseky. Tato voda pak stékala po sloupech středových polí a narušovala celistvost betonových konstrukcí. Obnažena výztuž tak byla vystavena vnějším vlivům a v konečném důsledku ztrácela celá stavba statickou pevnost. Dle projektové dokumentace a výsledné podoby se však způsob odvodnění dešťových vod nezměnil. Odvodňovací vpusti se nachází pouze na začátku a konci horní části lávky. Prostřední pole jsou stále spádem odvodněna skrze dilatační mezery.

Dešťová voda by však dilatačními úseky protékat neměla. Voda se zachytává na mostních podpěrách a tak narušuje povrch a celistvost konstrukce. Pokud již voda protéká , má být vnitřní spoj dilatace opatřen membránovým odvodnění s odvodem dešťových vod do sběrného odvodňovacího žlabu.

A tak dešťová voda, umocněna rzí z cortenu, stálé protéká skrze dilatační spáry a stéká po sloupech, které narušuje. A ne, není to záměr nebo snaha přiblížit se industriální historii Ostravy. Stavba za 37 mil. Kč nevyřešila základní problém, kvůli kterému se musela lávka opravovat. Odstranění vady by však vyžadovalo větší zásah do nosných konstrukcí, než kosmetický facelift.

Fotografii znečištění zaslal čtenář. Děkujeme!

Na následujícím snímku můžete vidět spádování lávky směrem k dilataci, kde do ní voda nejen protéká, ale zároveň se drží na krytu dilatačního spoje. Patrné je i znečištění organickými zbytky ze záhonu.

Stávající systém odvodnění jednotlivých polí zůstal zachován. Sběrné dešťové svody jsou tak umístěny pouze na krajních podpěrách. Na sloupech ze strany s cortenovou nástavbou patrné již nyní vysoké znečištění.

Povrch lávky byl již pár dní po otevření značně znečištěn stékající rzí.

Umístit stromy do ocelových „truhlíků“, které jsou vedle čtyřproudové asfaltové komunikace s přímým slunečním svitem po většinu dne je neskutečný nesmysl. Kompozice tohoto veledíla je doplněna lacinou dlažbou.

Dle nedávné reportáže TV Polar čelí lávka i nechtěným problémům. I když mělo být umístěním truhlíků se zelení zabráněno, aby na lávku vjížděla auta, pořád by se tak mělo dít. To chce obvod vyřešit umístěním sloupků. Snad zde bude tedy umístěn rychleji, než b případě pěší zóny Karolina…

Absencí košů se zde hromadí odpadky. To obvod vyřešil následovně:

Ondřej Slíva, místostarosta Slezské Ostravy: „Téměř okamžitě po otevření se začaly objevovat skupinky sprejerů, kteří nám to tady znesvěcují, kreslí nám tagy. Nepořádek jsem začali řešit tak, že jsme zavedli službu, která tady několikrát týdně jezdí a uklízí.“ 

Související články


Komentáře

 1. Radegast :

  Autoři, nezklamali jste…,

  opět z článku jde totálně cítit, jaký mindrák máte z toho, že má někdo jiný vkus, nebo že vás někdo neposlouchá na slovo…

  – že 10cm ve výhledu není vidět boooože :D :D :D
  – Že zábradlí je moc vysoké (kdyby bylo nižší, tak zas brečíte, že je moc nízké…)
  – Jediné s čím se dá souhlasit je odvodnění, to je opravdu nedořešené. A laciná dlažba na závěr mě rozsekala… :D

  na příštím zastupitelstvu nechte schválit mramorové kostky :D :D sice bude jeden pěkný chodník v ostravě, ale v rozpočtu už nezbude ani Kč na zbylé rozpadající se chodníky v ostravě…

  Thumb up 26 Thumb down 56
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Radegast: Proč by to mělo být o mindráku? Výhled a pocit z lávky je horší, než byl. Jsem velmi rád, že můj text nezklamal a neslučuje se s názory čtenářů, kteří oslavují pouťové projekty.

  Kvalitní chodník nemusí být drahý. Pozitivní příklady jsou i z měst v tomto kraji. Pokud můžeme investovat do cortenové nástavby, proč ne do kvalitních pochozích ploch? Ale jak tvrdí místní matadoři, komu se to nelíbí, ať jde z Ostravy pryč, že. :o)

  Thumb up 35 Thumb down 31
 3. Vítek :

  Bohužel autor článku má pravdu! Před rekonstrukci jsme se tam byli párkrát podívat na západ slunce nad Ostravou. Chodilo tam poměrně dost lidí a nebyl problém. Když jsme se byli podívat na rekonstrukci, zarazilo nás, že v podstatě jak jdou proti sobě dvě dvojice a na lavičkách sedí lidé, je problém se vyhnout. Nevím, jak bude v zimě řešen úklid sněhu. Pokus vytvořit něco jedinečného, který je spíše ukázkou zbytečného utrácení veřejných peněz.

  Thumb up 29 Thumb down 25
 4. Pat :

  Nepamatuji si , kdy byl pan Martin z msstaveb s něčím spokojený . Ano jsou tady chyby , třeba ten záhon je nesmysl , ale ohánět se tady špatnou viditelností když si sednu a nějakém pocitu volnosti když člověk stojí na lávce obklopen rámem , to už je myslím zbytečné . Co se výhledu do stran týče , je vážně takový problém , když se chci podívat nalevo nebo napravo , udělat krok dozadu ? Někdy je vaše kritika na místě , ale tady děláte z komára velblouda .

  Thumb up 22 Thumb down 36
 5. davidb :

  Pat:
  Třeba dělá! Ale je to jeho názor, se kterým můžete či nemusíte souhlasit.

  Thumb up 8 Thumb down 26
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Pat: :D :D Jen na současné hlavní stránce jsem spokojeny hned s mnoha projekty. Stačí kliknout.

  No jo, ale když udělám pár kroků dozadu, abych viděl do boku, tak už nejsem na hraně přední strany. Není to tak trochu nesmyslné?
  Architektura je i pocitech a dojmech z dané stavby a místa, nepřijde mi to zbytečné.

  Thumb up 17 Thumb down 31
 7. Pat :

  davidb: to máte pravdu , ale stejně jako on jsem svůj názor vyjádřil i já . A s tím můžete a nemusíte souhlasit :D

  Thumb up 7 Thumb down 23
 8. adamous :

  Za me skoda hlavne dvou veci – ne-vyhled pres zabradli pri sezeni a nekvalitni dlazba, coz je v Ostrave uz bohuzel standard.

  Thumb up 13 Thumb down 14
 9. riltr :

  chodník a konstrukce znečištěn rzí :))) a jak víte, že ten korten není snaha nebo záměr navázat na industriální historii Ostravy? Probíral jste to s autorem konceptu? Za mě je velká škoda, že ten nový most z kortenu nebude, protože by tak po čase vypadal (až by zabarvil rzí plochy a konstrukce, což by polovina zdejšího osazenstva opět nemohla rozdýchat), že je tam odjakživa…

  Thumb up 4 Thumb down 28
 10. Dan :

  Me tenhle text prijde jako skvely lakmusovy papirek mistni spolecnosti a diskuze.

  „Sice nejde videt a co jako“
  „Sice tam porad zatika, ale vy si lecite mindraky“
  „Jak vite, ze to schvalne nema vypadat zhuntovane“

  Thumb up 30 Thumb down 26
 11. Alex :

  Ať častý kritik Martina z msstavby,dnes musím souhlasit.Zbytečný rám,zbytečné lavičky ze záhony.Stačilo dát do pořádku technický stav mostu nové zábradlí.Níc víc,níc míň.

  Thumb up 20 Thumb down 22
 12. Cortenius :

  Přijela pouť.

  Thumb up 29 Thumb down 2
 13. O. :

  Kdyz to hodne zjednodusim, tak v podstate stacilo osmirglovat a natrit zabradli a vysledek by byl mnohem lepsi, nez to co se nakonec udelalo. Ale soucasna realizace je lepsi pro dve skupiny: 1. (ta chytrejsi) zainteresovani, na takovem projektu se protocilo podstatne vice penez, 2. (ta jednodussi) je to cool (asi podobne jako ruzove kolecka na asfaltu nekde na ulici 28. rijna nebo „chodnik“ z betonovych prazcu na hlavnim namesti) … a tak si tu zijeme.

  Thumb up 29 Thumb down 9
 14. Mx :

  Kritika kvality nebo provedení, OK, můžeme o tom rozhodně diskutovat. Ale podle mého názoru jde o velice zajímavé místo a já jsem velice rád za ty záhony i za ty netradiční truhlíky v chodníku i za ten čtverec, který umožní dělat netradiční fotky. Velice zajímavé místo, kam budu opakovaně chodit nebo kam zajdou turisti. Přitom příkladem katastrofální rekonstrukce, která ani v podstatě vůbec nemusela být dělána, je parčík a plocha před výstavní halou Černá louka. Posun k lepšímu minimální a nudnost a levnost z toho kouká neuvěřitelným způsobem. Tak to rozhodně raději to, jak se udělala tato lávka, i ty truhlíky v chodníku nebo na lovce.

  Thumb up 10 Thumb down 27
 15. Ondřej K. :

  Kousek od lávky bydlím a chodím tam často, jen tak, nebo vyvenčit psa, tak bych měl pár postřehů.
  Stavební tempo, stejně jakou u Tylova parku přes cestu, by se spíš než na hodiny mělo počítat na vyhulené kartony.
  Výsledek s osvětleným zábradlím, osvětleným rámem a nápisem „Slezská“ se mi na první pohled líbí, nevadí mi fleky po cortenu, to k němu patří, sedací záhonky mi přijdou fajn a místa tam je tak akorát, aby se chodci vyhnuli, není to Karlův most.
  Na druhý pohled jsou tam ty „detaily“, o kterých autor píše. Ony to jsou spíše nepochopitelné stavební prasárny, se kterými budou do budoucna jen problémy. Odtok vody a spádování (nespádování) je asi největší. Skleněné zábradlí dostává zabrat, viděl jsem pár lidí zkoušet co snese a ještě před rekonstrukcí jsem často viděl skupinky nalitých baníkovců oplakávat zbourané Bazaly a rozmlátit při tom pár krýglů a flašek. uvidíme…
  Beďar v podobě oka velkého bratra na spodní straně osvětleného rámu je fakt hnusný detail, ale vlastně chápu, že tam někde být musí?
  Betonová dlažba mi tam nevadí, na různých místech se kombinuje a střídá se žulovou kostkou. Kdo ale vymyslel prolínání a úseky střídání těch dvou materiálů a trávníku, to nebyl zrovna mistr v tetrisu. Cortenové válce vypadají fajn, jen je mi líto těch stromů, které se v nich budou v létě vařit. Schválně, kolik z nich to vydrží?
  Spodní „náměstíčko“ ze žulové kostky nově doplnila dřevěná, kruhová lavička. Vypadá dobře. Zatím. Nějak nevidím důvod, proč si posedět u křižovatky pod lávkou.
  Jsem rád, že na lávku necpali odpadkové koše. Stejně jako Adam Gebrian jsem nikdy nepochopil nerozlučnou dvojici „LavičkaOdpaďák“. Proč sedět na lavičce, vedle které je zmenšenina popelnice, ve které se rozkládají zbytky jídla, smrdí a v létě vás otravují mouchy a vosy. Když už se na místě nutně musíte najíst a napít, své obaly můžete vyhodit asi 20 metrů do dvou odpadkových košů a popelnic hned u lávky. To, že se na lávce válí odpadky není důsledek toho, že tam nejsou koše, ale toho, že jsou lidi prasata. občas nějakou tu lahev, nebo krabičku od vlašáku seberu a odnesu. Co už. V létě asi budu v batohu nosit petku s vodou, abych zalil ty chuděrky, které jsou v záhonu zasypané štěrkem (ten nesmí chybět).
  Chápu, že se autorovi vyhlídka s rámem nelíbí, je to otázka vkusu, každý ho máme jiný. Mě zase nepřestává vytáčet ta omalovánka na zdi u cesty.
  Jedna věc se zatím nedá upřít. Na vyhlídku teď chodí hodně lidí, málokdy se stane, že bych tam procházel a nikdo tam nebyl, ale možná je to jen proto, že je to něco nového.

  Thumb up 25 Thumb down 21
 16. Jan S. :

  Možná by stálo jako článek udělat porovnání této lávky a té v Litomyšli.

  Thumb up 15 Thumb down 8
 17. Kýč & Nevkus, Ltd. :

  „Vážení spoluobčané, s velkým potěšením vám mohu oznámit, že máme v našem obvodě novou dominantu. Stala se jí rekonstruovaná lávka nad Bazaly. Jsou z ní krásné výhledy na město ve dne i v noci, kdy je navíc osvětlena … Obnovená lávka vyvolává obrovskou pozornost v médiích i na sociálních sítích. Večer se na ní scházejí desítky lidí a sledují západy slunce i noční zářící Ostravu. Mám z toho velikou radost, protože proměnu lávky nebylo jednoduché prosadit a stálo nás to na radnici mnoho času i úsilí … ve večerních hodinách je navíc nasvětlena a přijíždějící od Bazalů vítá velký svítící nápis SLEZSKÁ!!!“

  Tolik citace patetických slov z propagačních novin hlavní kádrové rezervy hnutí ANO aneb najdi fotografii bez pana starosty: https://slezska.ostrava.cz/cs/o-slezske-ostrave/media-a-zpravodajstvi/slezskoostravske-noviny/2023/2023/11novinylistopad2023finweb.pdf

  Jeden je pohnut z neskrývané radosti a niterného dojetí budoucího pana primátora, ANO, tak určitě. Brzy budou dojíždět celé zájezdy z Ostravy-Jihu. DPO vypraví doubledeckery na večerní západy slunce. Každý si bude moci organizovaně vyfotit rezavý rám na místě, kde byl dříve spontánně objevený, lehce levitační výhled na panorama Ostravy …

  Konec undergroundu, vkus lidu, vkus boží :)

  Thumb up 46 Thumb down 5
 18. Kýč & Nevkus, Ltd. :

  P.S. Stromy ovšemže v květináčích. A místo funkční zastávkové čekárny imitace střídačky. Navrhuji doplnit ještě stánek s bigosem a dvě tojtojky.

  Thumb up 40 Thumb down 4
 19. Jarda :

  Zajímavé je, že i přesto, že jde o nové prvky, ten zrezlý vzhled dává dojem, jako by tam byly už dlouhá léta.
  Bohužel to trochu snižuje dojem novosti a mám pocit, že to tam nijak zvlášť nepůsobí jako zcela nová věc. Možná by Ostrava mohla pro svou prezentaci zvážit i jiné materiály než Corten, které by lépe podpořily dojem nových a moderních prvků.
  To samé platí i pro nové parkoviště u Městské nemocnice Ostrava.

  Thumb up 7 Thumb down 7
 20. Meechee :

  Přitom stačilo upravit okolí, opravit mostní konstrukci včetně odtoku vody a na konec lávky přidělat „levitující“ nástavbu se skleněným zábradlím (případně i průhlednou podlahou) jako třeba tady https://stezkavalaska.cz/fotogalerie a wow efekt by byl stokrát vyšší, než u tohohle rezavého a výhled narušujícího „rámečku“. Tohle je prostě další nevyužitá příležitost, když už se rozhodlo, že se udělá něco „na efekt“ …

  Thumb up 21 Thumb down 3
 21. Mx :

  Panika některých místních konzervativců mne děsí. Místo abychom byli rádi, že tady něco vybočí ze zaprděného průměru tohoto ve světovém měřítku naprosto ale naprosto průměrného až podprůměrného města, které může počítat zajímavosti na prstech jedné ruky, tak zase všechno špatně a ještě do toho tahají politiku. Někdy mi připadá, že někteří lide neopustili náš kraj natož republiku anebo fakt nekoukají na ty mraky cestopisů, ve světě je naprosto naprosto normální dělat architekturu netradiční a zajímavá místa mimo standard.

  Thumb up 4 Thumb down 35
 22. Meechee :

  Mx: Nesnáším konzervatisty a jsem pro to, aby vznikaly netradiční a zajímavé stavby. Proto vehementně podporuji Černou kostku, futrál na housle naproti i ten mrakodrap na Karolině. Nicméně, ne vždy je „jiné“ zároveň i lepší. A to je přesně tento příklad. Pokud byl záměr udělat místo s úžasnou vyhlídkou na město s možností dělat hezké panoramatické fotografie, tak se to prostě nepovedlo – vznášející se a průhledná konstrukce by pro tento účel posloužila mnohem lépe. Pokud byl záměr udělat „něco“, aby to vypadalo, že politici dělají něco pro lidi a utratily se prachy, pak se to povedlo dokonale. Slovy klasika: „Je to rušivé (rámeček), není to dotažené (dilatace, do kterých teče), materiál diskutabilní (korten), zato to bylo docela dost drahé.“ Tohle fakt není to „jiné“, co chci, aby v tomto městě vznikalo …

  Thumb up 13 Thumb down 3
 23. Mx :

  Meechee: A co je prosím Vás tak strašného na tom rámečku? Výhled na Ostravu máte z dalších 20 míst, tak proč by jedno z nich nemohlo být s rámečkem, což je nyní moderní? Taková ta srdíčka na horách i jinde jsou zcela běžnou záležitostí. Co je tak strašného na kritizovaných záhonech a pěkném dřevěném obložení? Co je tak strašného na tom, že jsou tam netradiční kontejnery na stromy? Jak už jsem psal výše, pojďme diskutovat o kvalitě provedení a technické stránce, ale tady se hanobí úplně celý záměr.

  Thumb up 8 Thumb down 28
 24. Tonda :

  Meechee: Podporujete netradiční a zajímavé stavby a tady od boku lepíte k mostu realizaci odjinud, nesmyslně omezující podchodnou výšku na straně rampy a navíc s nesmyslně prosklenou podlahou. To by vážně bylo 100% lepší. Omlácené hlavy a voyerská čumenda.

  Thumb up 2 Thumb down 21
 25. Meechee :

  Tonda: Tondo, to bylo uvedeno jako příklad. Já mám osobně rád čisté a jednoduché tvary – žádné rámečky, kudrlinky, věžičky, balustrády, vlnovky … atp. Proto jsem napsal – a píšu to i nyní, že nejlepší způsob vyhlídky je bez jakýchkoliv překážek ve výhledu a ty průhledné stěny by byly jen jako takový bonus na efekt (samoúčelný samozřejmě) … Samozřejmě vím, že pod tím je rampa, ale šikovný projektant si poradí …

  Thumb up 14 Thumb down 3
 26. Meechee :

  Mx: V pohodě – máte holt jiné estetické cítění. Já tyhle rámečky prostě moc nemusím, stejně jako moc nemusím korten …

  Thumb up 14 Thumb down 2
 27. Tonda (jiný) :

  Mě třeba rámečky nevadí, někdy jsou i pěkné ale vyhlídka má za mne hlavní účel – výhled a tady to dost hapruje. Trošku mi to připomíná Jurkovičovu rozhlednu, která je hezká ale udělala se nízká a již při otevření tam nebyl plný výhled a zcela nečekaně se zhoršoval – stromy rostou, že jo :-D Takže kvůli špatnému návrhu se kácelo, hnus.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 28. Mx :

  Tonda (jiný): Osobně bych si tipoval, že tam s rámečkem bude chodit nesrovnatelné víc lidí, než tam desítky let chodilo bez rámečku. To je první přínos. Zadruhé máte něco zajímavého do prospektů a webů o Ostravě nebo cestopisů. A co se týká výhledu, fotku lze udělat s dnešními mobily i na místě rámečku, takže jej v záběru nemáte.

  Thumb up 2 Thumb down 23
 29. Tonda (jiný) :

  Mx : nerozumím v čem je nával lidí přínosem, jako reklamu pro město to chápu. Spíš jde o to, že to šlo udělat lépe, aby rámeček nevadil ve výhledu, to je co mi vadí. Mi to prostě přijde „nahoře huj dole fuj“ takové pozlátko. Nejsem proti rámečku a lávce jako takové jen nevyužili potenciál.
  PS: problém není fotka bez rámečku ale i když jste na kraji, tak nevyfotíme plné panorama…
  Taky by bylo příjemné, kdybych na lavičce při svých 180cm měl hezký výhled což nemám. Prostě jen posedět a užít si výhledy a to není možné.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 30. Mx :

  Tonda (jiný): Píšete, že není důležité, aby to přitahovalo hodně lidí. Tak potom nechápu, proč se takové turistické body budují? Kvůli pár jednotek nadšenců, kteří potřebují panoramatickou fotku postaru? A panoramatickou fotku stejně potřebujete s většinou mobilu udělat pomocí funkce Panoramatická fotka, a to můžete i tak, když se postavíte pod rámeček, byl jsem tam, a pomocí této funkce v pohodě uděláte panoramatickou fotku.

  Thumb up 3 Thumb down 24
 31. Tonda (jiný) :

  Mx :
  kde píšu, že není důležité aby přitahovala hodně lidi? Píšu, že nerozumím v čem je nával přínosem avšak nezpochybňuji, že přínosem může být. Pro mne je vždy nejdůležitější aby se místním dobře žilo. Karlovy Vary, Český Krumlov jsou místa, kde je hodně turistů a místní už tam moc nežijí.(neříkám, že to je osud tohoto místa) „Kvůli pár jednotek nadšenců, kteří potřebují panoramatickou fotku postaru?“ těch pár jednotek nadšenců jste si vycucal z prstu, že ? :-)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 32. Szczur :

  Technické nedostatky jsou podstatné a objektivní.

  Subjektivní dojmologie nějakého pana osoby na internetu podstatné nejsou. Pokud jste tak citlivá duše, že při chůzi po městě zažíváte nějaké „pocity volnosti“ a podobné autosugestivní konstrukty, je to jenom vaše věc. Pro emocionálně normální lidi to je prostě vyvýšené místo nad městem. A jestli chcete být „influencer“ a svým článkem ovlivnit názory lidí na estetiku dané stavby, použitím onoho pseudo-odborného povrchního slohu toho určitě nedocílíte.

  Thumb up 5 Thumb down 29
 33. Krysař :

  Szczur: Pán je asi „emocionálně normální“, že ? Na takové pozor, říkal můj profesor Gestaltanalýzy, ti mají nejdivočejší spodní proudy :) Kritizujete autora za „subjektivní dojmologii“ a „autosugestivní konstrukty“. A jak jste spokojen s „emocionálně normální“ propagací „nové dominanty“, která „vyvolává obrovskou pozornost v médiích i na sociálních sítích“ ? Čirá objektivita, že ?

  Thumb up 21 Thumb down 1
 34. Petr :

  Nestačilo udělat pár kroků dopředu? Nechápu ten nesmyslný argument, že nejde vidět na celé panoráma. Pokud stojím u zábradlí, tak vidím všechno. Ty fotky mi přijdou trochu účelové a vlastně nechápu autora těch fotek co tím chtěl říci?

  Thumb up 3 Thumb down 5
 35. Cyklista :

  Petr: Pár kroků dopředu… Jako že někam do prostoru za to skleněné zábradlí?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Marthin :

  Takhle krásná mohla být i naše lávka… ale je tam na konci důležitá informace: HolKa vzešla z mezinárodní architektonické soutěže. https://www.youtube.com/watch?v=6WIkDleRzuI

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.