Laserové léčebné centrum Ostrava

Popis studie rekonstrukce budovy pro účely léčebného laserového centra v Ostravě-Porubě.

Autor: PROJEKTSTUDIO, David Kotek, Petr Kundrát

Zdáním této studie byla rekonstrukce polyfunkčního objektu v Ostravě – Porubě a návrh nového dispozičního a tvarového řešení vlivem změny provozu na Zdravotnické zařízení – Laserové léčebné centrum. Návrh koresponduje se zadáním vnitřního programu, logikou provozů z hlediska konzultací Krajské hygienické stanice a dalšími limitami objektu.

Stavba je v základu jednoduchý kubus, s výrazným hlavním vstupem zastřešeným mohutnou střechou na sloupech. Tuto koncepci nové řešení plně respektuje a stávající objekt ´pouze ´ doplňuje (vlivem nových provozů) o balkóny (lodžie) a vykonzolovanou část centrální recepce. Nové balkóny nabídnou možnost přímého kontaktu pacienta s vnějším prostředím a nabídnou zasloužený odpočinek. Celým objektem prostupuje komunikační jádro se schodištěm a výtahem, na které navazují instalační prostupy. V části je rozšířeno o ŽB ztužující stěny.

Toto řešení je v návrhu respektováno tak, aby nemuselo dojít k dodatečným statickým zajištěním a podobným nadbytečným řešením. Dispozice reaguje i na zachování umístění stávajících ŽB ztužujících stěn ve všech patrech. Návrh řeší fasádní materiály jednoduchým základním přístupem. V prostorách, v dosahu kolemjdoucích umisťuje deskový materiál (cembonit, fundermax apod.) s vysokou mechanickou odolností. Ve vyšších patrech pak dochází k práci s omítkou a rámováním oken. Přidané hmoty balkónů jsou navrženy v dřevěném obložení tak, aby byly pro pacienty co nejpříjemnější. Hlavní konzola recepční části je naopak maximálně prosklený box, který plně a na první pohled odhaluje jasný vnitřní provoz objektu.

Současný stav:

zdroj: projektstudio.cz

Související články


Komentáře

  1. FM :

    To se mi líbí. Snad se ve městě rozjede více podobných rekonstrukcí.

    Thumb up 5 Thumb down 0
  2. Tomas :

    Snad zustane La Strada

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.