Generel nemocnice Fifejdy

Zastupitelé města Ostravy odsouhlasili ve středu 1. března podobu generelu oprav, rekonstrukce a modernizace Městské nemocnice Ostrava do roku 2030. Náměstek primátora Michal Mariánek informoval, že vzniknou centrální operační sály a Centrum péče o matku a dítě, které zahrne gynekologii, porodnici a dětské oddělení. Rovněž interní obory budou na jednom místě.

Generel obsahuje návrh umístění jednotlivých oddělení a provozů v objektech nemocnice, využití uvolněných objektů, řešení nových objektů nebo celkové počty lůžek a jejich rozdělení na lůžka pro akutní péči, následnou péči a sociální péči, odborný propočet investičních nákladů, harmonogram prací a také členění na etapy v letech 2017 – 2030.

„Jsem přesvědčen o tom, že realizace generelu přinese další zvýšení kvality lékařské péče, důstojné zázemí pro veškerý personál nemocnice a zejména lepší komfort pro pacienty všech oddělení nemocnice,“ řekl náměstek primátora Michal Mariánek. Operační sály, které jsou v současné době na více místech, budou v jednom objektu včetně dospávacích lůžek a lůžek pro ortopedické pacienty. V jedné budově budou sídlit všechny obory související s gynekologií, porodnictvím a dětským lékařstvím. Stejným způsobem budou centralizovány interní obory. Nová dispozice zkrátí dojezdové vzdálenosti k jednotlivým oddělením. Nemocnice se tak promění v moderní zařízení evropského formátu.

„Schválený generel přinesl optimální řešení, které je účelné, efektní a zohlední reálné potřeby nejen města, ale zároveň celé spádové oblasti. I odhadované náklady považuji za přijatelné. Každý rok zainvestujeme do modernizace nemocnice zhruba 180 milionů korun. To znamená, že vytvořený fond pokryje i s rezervou plánovaný rozsah modernizace,“ dodal náměstek primátora pro investice Břetislav Riger.

Modernizace je rozdělena do tří etap. První proběhne v letech 2017 až 2022 a obsahuje výstavbu centrálních operačních sálů, výstavbu centrálního příjmu s pohotovostí spolu s vybudováním vstupu do nemocnice a výstavbu parkovacího domu s lékárnou.

Ve druhé etapě (2022 – 2026) bude vybudováno moderní Centrum péče o matku a dítě. Budou sloučeny chirurgické obory a vybudován lůžkový fond pro plicní oddělení.

Obsahem třetí etapy (2026 – 2030) je dokončení reorganizace nemocnice. Rozšířena bude geriatrie, vystavěna nová patologie, počítá se s úpravou zeleně a zpevněných ploch v areálu.

„Již dokončením první etapy, kdy dojde k centralizaci operačních sálů, pooperačních monitorovacích pokojů, multioborové JIP, nových laboratoří, centrální sterilizace, oddělení ortopedie a kompletní rekonstrukci chirurgického oddělení, se městská nemocnice výrazně přiblíží nejmodernějším zdravotnickým zařízením v České republice,“ řekl ředitel Městské nemocnice Ostrava Petr Uhlig.

zdroj: ostrava.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. aggu :

    Tohle už je mrtvé? https://www.kania-ostrava.cz/centrum-chirurgickych-oboru-a-operacnich-salu-mnof/

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.