Lanovka Pustevny – foto z výstavby

Aktuální fotografie postupu výstavby budovy lanové dráhy s restaurací na Pustevnách.

zdroj: FB Kamil Mrva Architects

Související články


Komentáře

 1. KK rodák :

  Pokud se dobře dívám na přiložená fota, tak se jedná pouze o rekonstrukci stávající trasy lanovky a modernizaci spodní (Rázoka ??) a horní (Pustevny ??) stanice. Pokud je tomu skutečně tak, pak konstatuji, že jsou to vyhozené peníze, jelikož modernizaci bych si představoval prodloužením trasy od hotelu Ráztoka v Trojanovicích a především nové kabiny v uzavřených gondolách. Jinak nemám pro rekonstrukci a modernizaci ani jedno pozitivní slovo, a ten, kdo je podepsán pod tímto paskvilem, je – slušně řečeno – sluncem vynechán a plýtvá penězi (doufám, že né od daňových poplatníků ¨!!)
  Pokud v době konjunktury nebudeme mít odvahu pro projekty na řádově vyšší úrovní proti současnému stavu, tak jsme opravdu … ubozí !
  O tom, že se nejedná jenom o můj názor svědčí komentáře předchozích odkazů a ohlasů.
  Je vidět, že starostové a další političtí představitelé místních úřadů jdou pouze po penězích za své politické funkce a vůbec je nezajímá veřejný zájem potažmo návratnost vložených investic. je s podivem, že to jde všude jinde (Jeseníky, Vrátná, Boboty -Malá Fatra, Velká Rača, … JENOM NÉ na Ostravsku ???!!!

  Thumb up 1 Thumb down 9
 2. Martin [msstavby.cz] :

  KK rodák: Nerozumím. Zde se jedná pouze o výstavbu nové budovy se zázemím pro restauraci. Ne přetrasování samotné dráhy.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. KK rodák :

  Ano, a v tom spočívá ten problém investic. Pokud se něco modernizuje, tak je zapotřebí propočíst ekonomické mininum stavby t.j. náklady verzus předpolkládané přínosy. A ty budou pouze v případě, že se změní parametry a to je prodloužení trasy , až do Trojanovic, jinak se jedná o čisté náklady, které nepřínesou přínos v podobě zvýseného zájmu na přepravu. No to ale ponechme např. zadavateli a projektantovi!

  Thumb up 1 Thumb down 6
 4. Crazym :

  KK rodák: Co to meleš o rekonstrukci stávající trasy lanovky rodáku? Přečti si někde základní info a nešiř bludy. Tohle je jen rekonstrukce horní části zázemí lanovky. Lanovka jako taková přijde na řadu možná později pokud seženou prachy.
  Ono možná stačí i číst tento web http://www.msstavby.cz/lanovku-na-pustevnach-ceka-rekonstrukce-30-05-2016/ gondolo :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. Rdm :

  KK rodák: chcete tvrdit, že lidi odrazuje těch 300m prakticky po rovince ke spodní stanici lanovky? Uvědomujete si kolik by stál výkup pozemků, vykácení lesa a dostavba dráhy až k hotelu?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. Jp :

  KK rodák: Nerozcilujte se takhle zbytecne při horku, není to zdravé :-) a taky je dobré si zjistit nejake informace dopredu viz. to, co pise Crazym. Myslim, ze posledni vec, na kterou si mohou na Pustevnách stezovat, je nedostatek navstevniku a pokud nekoho odradi ta rovinka od Raztoky k lanovce, tak to bude opravdu nadseny turista :-) Ja myslim, ze i tady na webu je videt, ze soucasne vedeni Trojanovic se v ramci moznosti snazi vylepsit image tehle casti ms kraje. Ale ponadavat si jde vzdycky a na vsechno, to ke fakt.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  No jo někteří zdechláci by nejraději lanovku do které najedou autem aby jejich nohy nemusely ujít ani metr. Praví turističtí nadšenci.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. O.O :

  Ja souhlasim s KK rodák, nejde o tech 300 metru dole, ale o to, ze ta lanovka je totalne zastarala. Kdo se nekdy podival na jine hory nez Beskydy, tak vi. Osobne chodim nahoru pesky, ale jednou jsem tou lanovkou jel, a to hlemyzdi tempo ve studenem vetrnem pocasi na nekryte lavicce mne od dalsiho pokusu odradilo. Mozna bych tu lanovku jeste zpomalil a udelal jeste nejakou okliku od parkoviste, at je to dal, a neni boha, ze ty zdechlaky nedonutime se trosku hybat. Ale dost ironie, hotelieri v Beskydech porad breci, jak jim nejde byznys, ale to co nabizi Beskydy v porovnanim i s temi Jeseniky nebo Racou, to je fakt pekna bida. A to nemluvim jen o Pustevnach, ale o celych Beskydech (cest vyjimkam).

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Martin [msstavby.cz] :

  O.O: Ok. Ale modernizace samotné lanovky není předmětem tohoto projektu… V komentářích nad to je již zmiňováno.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.