KWK PROMES přestaví továrnu v Příboře

Polské studio KWK PROMES vypracuje plány přestavby bývalé Flussovy továrny v Příboře. V objektech má vzniknout bydlení.

Dnes zahajujeme projekt přestavby staré Flussovy továrny na sukno v Příboře, pro účely bydlení. Právě jsme podepsali smlouvu se společností PROPERTY MD II a.s. z Prahy. Doufáme, že spolupráce s památkáři z NPÚ bude probíhat stejně tak skvěle jako tomu bylo v případě projektu městské Galerie současného umění PLATO v Ostravě. Stejně tak jako památkářům tak i nám architektům, investorovi a Městu Příbor jde o tu stejnou věc – zachránit tuto starou zástavbu a vdechnout jí nový život.

Historii areálu Flussovy továrny jsme popisovali v tomto článku.

Hranice areálu:

Historický pohled na areál:

zdroj text: FB KWK PROMES

Související články


1 komentář

  1. Martin [msstavby.cz] :

    Když už jsme u KWK PROMES, kteří stojí za rekonstrukcí jatek v Ostravě. Rád bych ze startu utnul spiklenecké teorie, že jen hejtujeme Ostravu, nepíšeme o ní pozitivně a ještě nemáme článek s fotkami interiéru jatek.
    Článek samozřejmě bude. Ale v době otevření jatek jsem odjel na týden mimo ČR. Navíc otevírací doba od pondělí do pátku v čase 14-18h je pro lidi pracující do cca 17h mimo Ostravu poněkud „vtipná“.

    Thumb up 7 Thumb down 5

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.