Krnov vypíše arch. soutěže

Krnov nedávno vytvořil funkci městského architekta. Nyní již zamýšlí několik architektonických soutěží na veřejné stavby!

Město po padesáti letech znovu vyhlásilo architektonickou soutěž, která se bude zabývat Hlavním náměstím! Zdá se, že naše opakující se nářky, aby úřad větší investiční akce řešil mnohem koncepčněji, konečně padly na úrodnou půdu. S velkou pravděpodobností bude vyhlášena architektonická soutěž na výstavbu nových městských lázní, soutěžit se bude také rozvoj Hlavního náměstí. 

Jak se píše na stránkách České komory architektů: „Cílem návrhu je zvýšit atraktivitu dotčené části náměstí jak pro občany města, tak pro návštěvníky.“ Zdroj: https://www.cka.cz/cs/souteze/pripravovane/hlavni-namesti-v-krnove201c

Zatím je třeba mírnit nadšení. Pro zdárný průběh soutěže je třeba připravit velmi kvalitní zadání (ideálně se zapojením veřejnosti) a s tím má město dlouhodobý problém (známe např. z rekonstrukce Gorkého). I tak ale neztrácíme optimismus.  Poděkování zasluhuje Adam Gebrian, který zástupce města pomáhal přesvědčit a pro nadšence tu máme ještě článek Fidela Kuby, jak soutěž probíhala právě před půl stoletím:

https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/jaky-krnov-nam-navrhovali-nejlepsi-architekti-pred-padesati-lety-20170319.html

Přečtěte si také článek Michaela Cestra o centru Krnova: http://krnovsko.unas.cz/centrum-mesta/

zdroj: FB Krnovští patrioti

Související články


Komentáře

 1. Davidb :

  Já jsem se ptal na architektonickou soutěž u nás na radnici.
  Nikdo o tom nechce ani slyšet, že je to moc složité atd.
  Tak se vždy osloví 2 – 3 studia, která vytvoří nějaký návrh a z toho se jeden vybere.
  Tak to bylo třeba tady- http://www.msstavby.cz/prestavba-koupaliste-vratimov-04-07-2017/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Davidb: ja myslim, ze obecne jde o to, aby o tom, kolem ceho budou chodit a na co budou koukat lidi nejmin dalsich x desitek let, nerozhodoval svevolne nejaky urednik (podle jakeho klice si vybere kdo „mu“ to navrhne, muzeme vesele spekulovat). od toho jsou arch. souteze, aby byla jakasi zaruka, ze ten realizovany projekt bude stat za to a nebude delat do budoucna ostudu..

  jestli se to udela uplne pocitive, anebo se vybere z navrhu par primo oslovenych architektu, uz je na zvazeni, ale alespon tak, zejo…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. davidb :

  Hynek [msstavby.cz]:
  Ale záleží kdo se osloví, že.
  Třeba ani jeden z návrhů nemusí být kvalitní.
  A taky záleží kdo z těch návrhů vybírá.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  davidb: ano, ja jen rikam, ze toto alespon neni „uplne spatne“.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.