Krnov připravuje pozemky pro výstavbu RD

Už v příštím roce by chtělo město Krnov nabídnout stavebníkům více než třicet parcel pro výstavbu rodinných domů na Kabátově kopci v Ježnické ulici. V lokalitě, kterou kdysi využívala sovětská vojska, v současné době probíhají přípravné práce.

V části plochy budoucí výstavby byly vloni vykáceny náletové dřeviny a proběhl pyrotechnický průzkum, na začátku letošního roku pak dostali výpověď z nájmu prostor ve zdejším průmyslovém areálu všichni nájemci, a to ke dni 30. 9. 2021. Objekty bývalých vojenských garáží, které jsou jeho součástí, budou odstraněny. Projektovou dokumentaci bouracích prací zpracovává firma Projekt 2010, projekt má odevzdat do konce září. „Dále probíhá v Ježnické ulici výstavba kanalizace, na níž se v budoucnu domy připojí. S dokončením kanalizace se počítá nejpozději v prosinci letošního roku,“ uvedla Martina Marčanová z odboru investic a majetku města. Radní už také schválili vítěze veřejné zakázky na projektovou dokumentaci technické a dopravní infrastruktury. Jejím zpracovatelem bude společnost VIAT, která zadávací řízení vyhrála s cenou 713 tisíc korun včetně DPH.

V nejbližších týdnech pak začne výstavba dvou vodních nádrží, které budou sloužit pro retenci srážkových vod ze zpevněných ploch a střech budoucích rodinných domů. Jedna z nádrží bude zcela nová, druhá vznikne úpravou stávající. „Nová nádrž o objemu 466 metrů krychlových bude umístěna na levém břehu Ježnického potoka. Její průměrná hloubka při provozní hladině je stanovena na 0,85 metru,“ řekla Pavla Hájková z odboru investic a majetku města. Nádrž, která projde úpravou, se nachází v areálu tří vodních nádrží a je napájena z Ježnického potoka. V budoucnu pojme 4 262 metrů krychlových vody, největší hloubka při provozní hadině bude 1,9 metru. Nádrže za 3,6 milionu korun včetně DPH vybuduje společnost Berkastav, dokončeny by měly být v polovině příštího roku.

zdroj text: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.