Krásné Pole bude mít novou mateřskou školu

Vizualizace a popis připravované školky v Krásném Poli.

Generální projektant: Ing. arch. Stanislav Šťastný, Ing. Hana Laboňová, Hutní projekt Ostrava, a.s.
Autor návrhu: Ing. arch. David Kotek, PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.
Projekt realizační části: Ing. Pavel Nitra, PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.

 

PROJEKTSTUDIO v současné době realizuje návrh nové mateřské školy v Krásném Poli, který připravilo ve spolupráci s generálním projektantem Hutním projektem Ostrava. Školku by měly děti začít využívat na přelomu jara a léta roku 2013.

V nové školce s jednoduchým čtvercovým půdorysem vzniknou tři samostatné třídy, jídelna a centrální prostor pro společné hry. Každá ze tříd bude mít samostatný vstup na vlastní venkovní terasu, kde budou mít děti možnost hrát si v případě příznivého počasí. Opláštění venkovních skladů hraček bude využito jako tabulí, na kterých vznikne prostor pro jejich vlastní tvořivost.

„Stavba není zvenku barevně pomalovaná. Je to záměr: Pokud by budova hýřila barvami a obrázky, byl by význam dětských kreseb potlačen. Umístěním tabulí na kreslení dáváme dětem možnost vyzdobit si školku po svém, a to tak, aby jejich vlastní obrázky nezanikly v pestrobarevném okolí. Školka se tak stává jakýmsi podkladem pro dětskou tvorbu,“ řekl David Kotek, autor návrhu a jednatel ateliéru PROJEKTSTUDIO.

Budova bude pro děti doslova jako dělaná. Na dobu odpoledního spánku mají na stropě připraveny kolejničky se závěsy, které jim ze třídy v mžiku udělají malé pokojíčky. Stavba bude také specifická tím, že okna budou umístněna v několika různých úrovních, aby se i malé děti mohly dívat ven ze svého horizontu. „Až se uloží k odpolednímu spánku, tak uvidí velkými okny nahoru na nebe, když si ale budou hrát, uvidí, co se děje venku, na ulici. Vše bude přizpůsobeno jejich potřebám,“ dodal David Kotek. „Překvapením pro ně bude podlaha. Pod jejím zajímavě dekorovaným povrchem si někdo představí hory, jiný dráhy pro auta nebo letokruhy,“ doplnil. Celý projekt byl připraven ve spolupráci se starostou a pedagogickým vedením školy a školky v Ostravě – Krásném Poli.

Nová stavba bude na rozdíl od aktuálně využívané budovy splňovat všechny přísné hygienické a bezpečnostní normy, které jsou na objekty určené pro děti kladeny. „Původně to měla být dřevostavba, ale nakonec jsme z důvodů požárních norem museli zvolit železobetonovou konstrukci. Dřevo však jako příjemný přírodní materiál zůstalo zachováno alespoň na vnějším obkladu školky,“ vysvětlil autor návrhu. Při vzdáleném pohledu bude budova působit jako dřevěná, zblízka však pozorovatelé uvidí barevné prvky, které jsou součástí vnitřní konstrukce a školku oživí. Součástí projektu je také úprava nejbližšího okolí objektu.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Bc. stanislava Chytilová :

  dobrý den,

  prosím kde je možné získat informace zdali přijmáte děti na 3,4Q atd. děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Bc. stanislava Chytilová: predpokladam, ze skrz tyto kontakty: http://www.zskrasnepole.cz/kontakty.php

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.