Koncertní hala – ostatní návrhy

Vizualizace zbylých tří návrhů na novou podobu koncertní haly v Ostravě.

V pořadí druhý skončil návrh studia Henning Larsen Architects z Dánska. Třetí místo porotci přisoudili návrhu Architecture Studio z Paříže a na čtvrtém místě se umístilo Konior Studio z Polska.

Pořadí čtyř finalistů architektonické soutěže na ostravskou koncertní halu:

 1. Steven Holl Architects + Architecture Acts, USA

2. Henning Larsen, Dánsko       

3. Architecture Studio, Francie 

4. Konior Studio, Polsko   

           

Původně město Ostrava vyzvalo k přímé účasti v soutěži tři architektonické kanceláře se zkušenostmi s projektováním koncertních síní Steven Holl Architects + Architecture Acts; Konior Studio a Henning Larsen Architects. V říjnu 2018 k nim přibyli tři další – Architecture Studio z Paříže, Nieto Sobejano Arquitectos z Berlína a Van Dongen – Koschuch Architects and Planners z Amsterdamu, kteří byli vybráni na základě doporučení soutěžní poroty z 31 zájemců o účast v soutěži na základě svých referencí a portfolií. Výsledný maximální počet účastníků v dvoukolové soutěži tak byl omezen na šest. Do druhého kola architektonické soutěže postoupily čtyři návrhy, přičemž v druhém kole porotci určili pořadí. Ze sedmi porotců návrh studia Steven Holl Architects + Architecture Acts dalo na první místo šest porotců, jeden mu přisoudil druhé místo.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Dánský návrh… Jednoduchost, dokonalost. :(

  Thumb up 10 Thumb down 21
 2. Daniel :

  Za mě vybrali ten nejlepší :)

  Thumb up 52 Thumb down 9
 3. David :

  vojta:
  vhodný na výstavní pavilon… koncertní hala asi těžko… ono ne vždy se ta jednoduchost chytí!

  Thumb up 20 Thumb down 3
 4. Slosor :

  Za mě vybrali ten nejhorší :(

  Thumb up 9 Thumb down 30
 5. Slosor :

  Ale jak znám ostravské reálie, jsem naprosto klidný ohledně realizace v nejbližší době. :)

  Thumb up 17 Thumb down 9
 6. rasta :

  Ty jo diskuze, jak na sociálních sítích. Už vám lidi fakt hrabe, prostě tento návrh vyhrál v soutěži, před porotou, která je složená z odborníků a tak to má být. Za mně dobrá volba. Vidíte pár obrázků, které vám předloží média a zase samý architekt. To město se musí někam posunout jinak tady všichni zhnijem za živa.

  Thumb up 46 Thumb down 1
 7. Pat :

  Upřímně jsem se bál , že ta koncertní hala bude schovaná v lese , což by u stavby za 1,5 mld byla škoda ( navíc u koncertní haly , která má jít vidět ) ale myslím , že vybrali dobře .. palec nahoru ;)

  Thumb up 21 Thumb down 2
 8. Tonda :

  4. Konior Studio, Polsko – nejak takhle mela vypadat dostavba skeletu :-(

  Thumb up 13 Thumb down 1
 9. aggu :

  Tonda: Trochu overkill ;) Skelet je účelová kancelářská budova.
  Na českých boardech jaká jsme pořád země vidláků. Tahle stavba se bere jako něco mimořádného. Přitom v Polsku, kterým správný český vidlák opovrhuje, jich vyrostlo v poslední době mnoho (o sportovních nebo kongresových se raději nebavme) a třeba v Japonsku je to běžná městská infrastruktura.
  Za posledních 30 let prošlo českým rozpočtem možná 30-40 bilionů korun. Kolik jsme za to postavili baráků, které poznají i 10 km za Aší? Stát nula. Prožráno až na dluh. Soukromá sféra možná jeden Gehry.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 10. Kamil Staš :

  aggu: přesně, porevoluční generace a současná toho po sobě moc obdivuhodného nezanechá, co se týče staveb na které se bude vzpomínat.V poslední době je sice všude projektů na papíře, ale kolik bude realizováno s příchodem krize a obměnou politického kormidla to je ve hvězdách.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 11. thvari :

  Kamil Staš: Tak v tom je vyhoda, ze ANO vladne od lonska v Ostrave sve druhe obdobi, zbavili se nesmyslu jmenem Ostravak, pribrali mnohem pruznejsi Piraty a ty procesy co se tyce soutezi, staveb a financovani nastavili z nejakeho laickeho pohledu asi pomerne dobre. K zemetreseni minimalne tri roky nedojde a i pak se da cekat, ze bude Ostrava volit spis konzervativne a stavajici koalice se v nejake plusminus podobne sestave na radnici sejde zas.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 12. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Nechci kazit radost, ale nezbavili. ANO je vypočítavé i v Ostravě. S Ostravakem mají nepsanou dohodu. Když chce něco prohlasovat ANO, ale koalice ne, využije hlasy Ostravaka. Ten za to má teplá místa v dozorčích radách.

  Dopravu vlastně pořád řídí Semerák, i když by měl Macura. Pak tu je náměstky na investice za ANO, co je u rekonstrukcí překvapena z víceprací nebo nepozná studentskou studii od realného projektu.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 13. MareK :

  Martin [msstavby.cz]: že by Zuzanka B.? =))

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.