Komunitní dům seniorů, Holasovice

V obci Holasovicích vznikla architektonicky velmi zajímavá novostavba komunitního domu pro seniory.

Autor: City Upgrade s.r.o.

Objekt obsahuje 14 bytových jednotek velikosti 1+kk a 2+kk. Každá jednotka disponuje terasou nebo lodžií, které jsou orientovány na jihovýchod. V objektu je dále umístěna technická místnost a potřebné technické zázemí. Hmotově objekt navazuje na urbanismus původního zemědělského dvora, ve kterém se například nachází Muzeum Slezský venkov nebo památkově chráněna sýpka z 18.století. Ze severozápadní strany je umístěna laťována fasáda, které celý objekt sjednocuje. Střídavé latě navíc fungují jako předsazené stínění oken v chodbové části.

Pohled na areál dvora s patrnou výstavbou komunitního domu.

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  👍🏻

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. David :

  Miluji dřevo, ale není těch latěk už trochu moc? Předpokládám, že ty laťky přes okna nejsou z obytných místností, to bych měl pocit, že jsou tam spíše proto, aby senioři neutíkali :) Jinak zajisté fajn počin, především z toho jihovýchodu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  David: Ano, v místech, kde jsou latě přes okna je chodbová část. Je to napsáno i v textu článku.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. MM :

  Stavba je to krásná, opravdu. Všimněte si, ale těch vysokých hromosvodů? Pokud vím, takové se dávají pouze tam kde je na střeše umístěna fotovoltaika. Člověk docela cestuje, ale poslední dobou jsem nikde, mimo ČR neviděl takto vysoké hromosvody. Je to podle norem, ale vypadá to hrozně.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Karlos :

  Kde projedou hasičská vozidla v případě požáru do prostoru za komunitní dům seniorů v Holasovicích,pokud by zde hořel některý stavební objekt sklad strojů pana Herbera parcela 387/6 nebo bytový dům Holašovice čp.76 ? Když jediný průjezd je přes snížený průjezd parcely 394/12 k ú.Holasovice, by mě zajímalo ?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Karlos :

  Požární bezpečnost staveb – vjezdy a průjezdy pro příjezd požárních vozidel dle ČSN 73 0802 čl.12.3 musí být ve světlých rozměrech nejméně 3500 mm široké a 4100 mm vysoké.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Karlos: Druhá fotografie. Vjezd zasahuje až do druhé poloviny druhého patra, což by mohlo potřebné výšce odpovídat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Karlos :

  Martin :

  Mohlo, ale neodpovídá, jinak bych to tady nepsal. Mě ten snížený podjezd v klenbě nevadí, já tam nic nevlastním

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.