Komunitní dům pro seniory Dělnická

V Ostravě-Porubě probíhá rekonstrukce staršího objektu, která bude nově nabídne 24 bytových jednotek pro seniory.

Vizualizace:

zdroj: fajnovaporuba.cz

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  To není zrovna šťastně vybraná lokalita.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 2. balde :

  Aleš: jakto?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. thvari :

  to jim povoli takovou prestavbu, kdyz je Poruba stavena vicemene jednotne? bude to zase kazdy jednotlivy dum ve stylu kazdy pes jina ves?

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. Crazym :

  balde: Zřejmě myslí to, že dolní část Dělnické je vyhlášená lokalita kde v domech Residoma žije dost lůza ale nechápe, že jedině takovými projekty města se ta lokalita dá postupně malými krůčky zlepšovat.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 5. vaclav :

  Lokalita je za mne naprosto v pořádku. Domy se zde postupně opravují a s tím přichází i noví nájemníci (viz inzeráty na realitních webech minimálně za poslední rok). A přesně tohle je cesta, jak celou lokalitu proměnit v kulturní a spořádanou část města. Každá taková stavba dané místo velmi posune kupředu. Ve velkém jsme to mohli vidět v pražském Karlíně. Trochu v menším u nás pak v Kunčicích, Bohumíně nebo Přívoze. Jiná cesta podle mě nevede.

  Co se týče vzhledu, tak je to dost na diskuzi. Již revitalizované domy zde mívají dost pestré fasády. Toto mělo město řešit mnohem dříve. Pokud u této konkrétní stavby dodrží vizualizaci, tak za mě to je ještě ok. Nenadchne, neurazí, celkem decentní. Žádná křiklavá žlutá, oranžová, červená, zelená nebo nedej bohu jejich kombinace. Ale to, že to klidně mohlo dopadnout lépe, je samozřejmě pravda. Soutěž na tento barák jsem nezaregistroval.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 6. Infoš :

  Na to že daný objekt leží v památkové zóně je to odvážné… Památkáři se nevyjadřovali, nebo se to dělá na černo?

  Thumb up 7 Thumb down 2
 7. JSjr. :

  Dvouletky a památka? Jak Vás to napadlo?
  Odkaz: https://pamatkovykatalog.cz/pravni-ochrana/ostrava-poruba-71607496

  Thumb up 1 Thumb down 6
 8. Infoš :

  JSjr.: https://mapy.cz/zakladni?x=18.1694555&y=49.8284240&z=15&source=base&id=2219223
  Já neřekl že je to památka, ale že leží v památkové zóně, což vyplývá i z vašeho odkazu. A pokud je v památkové zóně, i když není památkově dům sám chráněný, musí se k rekonstrukci vyjádřit památkáři, aby se neničil charakter celé zóny… ;)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Infoš: Charakter čeho? Toho bolševického paskvilu? :-) Beru Oblouk, beru Sorellu na Lenince ale tohle? To kolem Dělnické jsou sprosté ubytovací krabice, děs, běs a jediné co charakterizují je ten maras socializmu a takové rekonstrukce na tom nemohou nic zhoršit, jen zlepšit a to jejich vyjádření je víš k čemu :-)

  Thumb up 5 Thumb down 11
 10. JSjr. :

  Památkovým věcem nerozumím, pouze tipuji, že pouze přímo zmíněná budova jako památka si musí udržet přesně svůj původní vzhled.
  Když se podívám na všechny vizualizace, nepřijde mi, že se dělá nějaký velký stavební zásah. Největší asi balkóny. Co se druhé etapy, vnitrobloku a zahrady týče, tam je lepší cokoliv než to, co je tam teď. To nemělo nějakou hodnotu ani jako novostavba.
  https://fajnovaporuba.cz/p/komunitni-dum-pro-seniory-delnicka

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Crazym :

  JSjr.: Na těch vizualizacích je zajímavé porovnání se stávajícím stavem na kterém je vidět, že hmota nijak narušena nebyla a zvenku přibudou fakt jen ty balkony.
  https://fajnovaporuba.cz/img/pages/fe-gallery-thumb/5_73e23df33d7d1809e8c63ea892099c91.jpg
  http://screenshot.cz/F4006/
  Za mě OK.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Infoš :

  Crazym: Nehodnotím jestli je to Bolševické nebo jiné, jen píšu jak se věci mají ohledně památkové ochrany. Že se nezměnila hmota je fajn, ale změn vzhledu je tam dost, třeba velikost oken, ty balkony… Normálně se s námi památkáři hádají i o typu barvy při nátěru plechových parapetů, takže jen píšu že tady moc nechápu co se stalo, že to prošlo. Ten nový stav vůbec nevypadá špatně, ale je potom otázka co z té památkové zóny zbude, když se každý dům takto trochu pozmění a každý bude opraven s trochu jiným konceptem. Aby z toho nakonec nebyl stejný cirkus a omalovánky jako paneláková sídliště po revitalizacích…

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.