Centrum bydlení pro seniory Ostrava

Společnost DS Trioletové s.r.o. má záměr vybudovat v Ostravě-Porubě centrum pro seniory o přibližné kapacitě 181 lůžek.

Záměr byl projednáván na 12. zasedání zastupitelstva obvodu Ostrava-Poruba dne 8.9. 2020.

zdroj: poruba.ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Dejv :

  Jednoduché, čisté elegantní. Palec nahoru.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 2. MM :

  Ty protesty na zastavěnost louky pro možnou bytovou výstavbu najednou nejsou. Domov důchodců asi nevadí nikomu. Škoda, že se poslední dobou nestaví nic jiného. Stačí si spočítat kolik takových projektů se objevuje. Je to dáno štědrou dotační politikou a jistotou příjmu pro provozovatele. Klasické bytové projekty jsou v menšině. Divná doba…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 3. MareK :

  MM: populace stárne, takže se není divit, že DD rostou jak houby po dešti

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. adamous :

  Chtel jsem napsat neco podobneho. Bohuzel, ubytek mladych a postupne starnuti obyvatelstva si vyzada vice a vice takovychto projektu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Rado :

  A není to také třeba tím, že se mladí nechtějí o své rodiče, prarodiče starat a celkově se nůžky mezi mladými a starými rozevírají víc a víc? Ono stačil před léty ten šílený spot Mádla s Issovou, z kterého bylo na zvracení. Ano, kdo se kdy staral o ležáka v rodině, tak ví, co je to za zápřah, a potom je takový domov pro ně spásou. Ale vybodnout se na rodiče a hajde s nima do domova pro seniory, to jako ne. Ale jinak stavba neurazí.

  Thumb up 2 Thumb down 14
 6. marie :

  MM:
  Až se budete starat o někoho blízkého, třeba s těžkou stařeckou demencí, 24 hodin denně, až nebude mít žádný osobní život, až budete nevyspáním padat na hubu, když nebude mít odvahu ani zajít se smetím, z obavy, co zase tatínek/maminka bez dozoru provede, budete mluvit jinak. Pak zjistíte, že DS je kritický nedostatek!

  Thumb up 9 Thumb down 0
 7. thvari :

  marie: toto tedy bude LDNka? těch je nedostatek, ale vypadá to jako běžný domov důchodců s rozšířenýma službama.

  Do budoucna to bude ještě švanda, minimálně takových projektů by mělo přibývat, protože jak píše někdo výše, populace stárne, nějak výrazně víc se nás nerodí, migraci se zatím celkem úspěšně bráníme, páč v západních zemích bývá běžné, že se příchozí uplatňují právě jako ošetřovatelé v pečovatelských službách, tedy aspoň takoví, o kterých se v našich médiích nepíše, protože něco tak nudného jako běžně pracující migrant vám noviny neprodá.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 8. meechee :

  No, mnohem radši bych tam viděl ty bytové domy, co tam měly být. Je to velmi atraktivní místo na bydlení – na dohled od Hlavní třídy, hned vedle nákupák, přes cestu škola a školka, kolem dokola zeleň, dobrá dopravní obslužnost – rozhodně tam mají být byty – lidé by tam chtěli bydlet … tím důchoďákem se to zaplácne navždy … navíc, když je jeden důchoďák před dokončením na Dělnické …

  Thumb up 8 Thumb down 3
 9. Martin [msstavby.cz] :

  meechee: Bytové domy se plánují na sousedním pozemku. Na tomto pozemku byla původně také plánovaná výstavba zařízení pro seniory. Ale jiné společnosti.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. :

  Tak ono, kdo je schopen kromě pár vyvolených dát za malou novu králíkárnu více než stojí výstavba nového domu ? Maximálně „investoři“ (spekulanti), kteří to pak pronajímají. Takže sice by bylo super, kdyby někdo nasekal XX bytových domů, ale pokud chtějí za malý koteček 1+kk tři mega, tak to už fakt lépe bydlet v psí boudě..

  Thumb up 2 Thumb down 11
 11. Jiri :

  Rad bych věděl, kdy asi by ta výstavba byla ukončena ,jestli se to nepočítá někdy ke konci „třetí pětiletky “ , čili rok 2038 a tak to bych se musel držet do 91 let věku a to není reálné .

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.