Komunitní centrum Palkovice

Obec Palkovice připravuje nové komunitní centrum.

Obec Palkovice na jaře 2017 oslovila čtyři architektonická studia (architekti Karel Janča, Michael Kocych, Radek Sládeček, Kamil Mrva) se zakázkou na studii Komunitního centra Palkovice s cenou za studii 120 tis. Kč bez DPH. KCP má vyrůst místo budovy č. p. 44, která je ve špatném technickém stavu, a pro uživatele, návštěvníky má poskytnout klidové centrum sloužící místním spolkům, kultuře a volnočasovému odpočinku.

Zadání zakázky stejné pro všechna studia obsahovala požadavky, aby součástí KCP byla veřejná knihovna s počítačovou „učebnou“, dvě menší klubovny (pro cca 40 – 50 osob) pro setkávání místních spolků (zahrádkáři, senioři, atd.) a zároveň se klubovny daly propojit do multifunkčního sálu (až 100 osob) pro účely vítání občánků, svateb, atd. Dále měl návrh obsahovat komerční prostory např. pro dětský svět, masáže či fotografické studio. K dalším požadavkům patřilo veřejné sociální zařízení, zázemí pro zaměstnance knihovny a služeb, sklady knih i venkovního nábytku. Využití a návštěvnost KCP má zvyšovat i bistro či malá cukrárna a venkovní i vnitřní posezení. Studia měla do návrhu KCP zapracovat i využití sousedního pozemku, kde se mezi KCP, hřbitovní zdí a rekonstruovanou hasičskou zbrojnicí počítá s malým amfiteátrem. Požadovaná cena navržené stavby se měla pohybovat okolo 12 mil. Kč a architekti měli pracovat se zastavitelným prostorem do 2 000 m3.

Studie byly veřejně prezentovány vedením obce v místním kině a o vítězném návrhu rozhodnou zastupitelé. Veřejnost má poslední šanci se s návrhy KCP seznámit v kulturním domě v době promítání kina v pátek 30. 6. 2017 v čase 19:00 – 21:00.

Výstavba KCP je součástí ucelené dlouhodobé koncepce rekonstrukce stávajících obecních budov v obci, tak aby byl během oprav budov zajištěn chod všech institucí a služeb a zároveň došlo pozvednutí veřejného prostoru centra obce. Rekonstrukce veřejného prostoru vč. budov obec hradí z obecního rozpočtu a dotací kraje, státu i Evropské unie.

Projekty jsou seřazeny dle posloupnosti autorů v úvodu článku

Ing. arch. Karel Janča

Ing. arch. Michael Kocych

Ing. arch. Radek Sedláček

Ing. arch. Kamil Mrva

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.