Komunitní centrum Duhový dům otevřeno

Komunitní centrum v ostravských Hulvákách bylo otevřeno klientům, spor mezi městem a dodavatelem trvá a nejspíše skončí soudem.

Jde o komunitní centrum určené pro zdravotně postižené děti a mladé lidi od 15 let. Útočiště v něm nalezne přes 70 lidí s postižením tělesným nebo kombinovaným. Centrum nabídne také tzv. odlehčovací službu pro lidi, kteří se starají o postiženou osobu a potřebují si odskočit například k lékaři nebo na poštu.

Příprava stavby trvala velmi dlouho. Město nejprve uvažovalo o propojení stacionáře pro handicapované a domova pro seniory, nakonec ale projekt zrušilo kvůli velké finanční náročnosti. Stavba začala předloni a protáhla se o více než půl roku. Kvůli problémům například s kvalitou podlah či střechy, které musel dodavatel odstraňovat, převzalo město stavbu až koncem loňského roku, další tři měsíce ji připravovalo k provozu. Nyní se podle vedení města rýsuje spor o desetimilionové kompenzace, které Ostrava od dodavatele chce.

zdroj a reportáž: ceskatelevize.cz