Komerční centrum S1, Krnov

V místě plánované výstavby komerčního centra na rohu ulic Revoluční a Vrchlického v Krnově byl umístěn billboard s možnou podobou zástavby.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

  1. Hans :

    Škoda. Krásně by se tam hodila zástavba městského typu.. bloky domu, nebo třeba škola

    Thumb up 5 Thumb down 6
  2. aldik :

    Další nákupní krabice. Krnov sice potenciál má, ale určitě ne ke stavbě dalších supermarketů, myslím že vše potřebné si místní tam už nakoupí, případně dojedou do Opavy, nebo rovnou do Polska.

    P.S. Na té vizualizaci v rohu to vypadá jak logo Penny, ten tam ještě nemají :-D

    Ale že by je napadlo postavit nějaký diskont vedle v Albrechticích, to ne. Je to sice mnohem menší město, ale i spousta obcí okolo a musí až do Krnova na větší nákupy.

    Thumb up 7 Thumb down 8
  3. Meghan :

    Mezi fabrikou, nádražím a vyloučenou lokalitou nikdo z místních bydlet nechce, na pozemku po slévárně půjde beztak těžko vybudovat ucházející rezidenční čtvrť. Krnov má sice dva hypermarkety + Lidl, ale na oblečení a boty se právě jezdí do Opavy, což je vzhledem k velikosti města a spádovosti Osoblažska nepraktické. Krnovské matky prostě chtějí Pepco, tak jim ho dopřejme, no. Jen by to klidně mohlo vypadat hezky, a ne jako dvě krabice.

    Thumb up 18 Thumb down 2
  4. Dr. Kohn :

    Meghan: A co by jste chtěl za úžasnou architekturu mezi fabrikou, nádražím a vyloučenou lokalitou? Myslím že to odpovídá lokalitě.

    Thumb up 3 Thumb down 6
  5. Medvěd :

    Silesia Opava poloprázdná, v Bredě obchůdky taky mizí a Krnov se pdobudil… no spíš těžce zaspal. Mělo se tam postavit wellness a koupaliště, jenže to si tu podávali ruce jiní investoři… a vyloučená lokalita ani fabrika už tam nejsou.

    Thumb up 3 Thumb down 7
  6. Ivana Illéšová :

    Konečně schopin v Krnově. Už ať stojí. Aspoň se nebude muset jezdit tak daleko. Hurá. Jen ať je tam pořádná různorodost obchodů.

    Thumb up 5 Thumb down 1
  7. Vratk :

    Plně souhlasím se stavbou obchody stylu pepco Penny oni vhybi

    Thumb up 1 Thumb down 0
  8. davidb :

    Medvěd:
    Koupaliště?
    Vždyť Krnov už jedno má, proč stavět další?

    Thumb up 0 Thumb down 1
  9. Martin [msstavby.cz] :

    Dr. Kohn: Lokalita ulice Revoluční rozhodně nelze definovat jako plocha mezi nádražím a vyloučenou lokalitou.

    200m od plánovaného centra na ulici Zacpalova se nachází vila Heinricha Steuera. https://infokrnov.cz/en/vismo/o_utvar.asp?id_org=101357&id_u=1189&n=the%2Dvilla%2Dof%2Dsteuer%2Dand%2Dcerhak

    Na samotné Revoluční se nachází hned několik významných objektů.
    Revoluční č.p. 46 – vila dr. J Schnürcha https://www.pamatkovykatalog.cz/vila-12530507
    Revoluční č.p. 56 – Továrna na varhany Rieger-Kloss https://www.infokrnov.cz/vismo/gallery-viewer.asp?id_galerie=1091&width=412
    Revoluční č.p. 71 – Továrna na tkalcovské stavy A. Hohlbaum
    Hned vedle plánovaného OC se nachází rodinný dům Ernsta Kittela. https://mapy.cz/s/carakugufa

    Thumb up 2 Thumb down 0
  10. Karlos :

    Vstup z Revoluční ulice v Krnově do Strojosvitu v Krnově.
    Podnik Strojosvit Krnov vznikl po roce 1945 sloučením tří původně soukromých firem. Původní podniky byly Agrawerke – továrna na výrobu měřících přístrojů (založena 1913), Hohlbaum – továrna na výrobu tkalcovských stavů (založena 1886) a slévárna barevných kovů (založena 1940). Strojosvit byl v Krnově tehdy dle počtu zaměstnanců druhým největším průmyslovým podnikem a největším strojírenským podnikem. Závod byl rozdělen do tří částí na různých místech v Krnově, z důvodu potřeby rozsáhlých ploch pro výrobu. Hlavní továrna se rozprostírala na ploše 20 000m2 . Hlavními výrobky závodu byly koželužské stroje, jejichž výroba byla jedna z nejvýznamnějších v Evropě. Závod disponoval také slévárnou šedé litiny a slévárnou barevných kovů, jejichž odběrateli byly ale především jiné podniky z tehdejší ČSSR a Strojosvit využíval 20% její výroby. Závod měl přibližně 1 300 zaměstnanců a byl tak důležitým zaměstnavatelem i pro okolní obce. Důležitý byl také export koželužských strojů a zařízení do celkově 50 zemí světa. Po roce 1989 u krnovského nádraží poue prach po Strojosvitu zbyl.
    Nejdůležitějším strojírenským podnikem v Krnově byl po roce 1989 Strojosvit a.s. Ještě před privatizací byl podnik rozčleněn na tři části, a to na Slezskou komerční slévárnu na ulici Revoluční, Slévárnu neželezných kovů na ulici 9. května a třetí částí byl hlavní strojírenský závod na Vrchlického ulici. Fondem národního majetku byla zřízena komise, jež měla vybrat nejvhodnějšího kandidáta na privatizaci podniku, ale nebyl vybrán nikdo a výběrové řízení se opakovalo s tím, že minimální cena je 203 270 000 Kč a podmínkou bylo také zachování výrobního odvětví a počtu zaměstnanců. V listopadu 1994 se stala majitelem podniku společnost s ručením omezeným STG Krnov. Společnost se ale v roce 1999 dostala do konkurzního řízení z důvodu dluhu 30 mil. Kč. Následně fond národního majetku donutil společnost STG opustit Strojosvit, ale po následné inventuře se zjistilo, ţe ve společnosti chybí majetek v hodnotě 28 mil. Kč. Po několikaletých sporech a úpadku společnosti se tedy Strojosvit privatizoval znovu. Ani druhý pokus privatizace nebyl úspěšný a Strojosvit se znovu nepodařilo stabilizovat a společnost takto fungovala aţ do roku 2004. Následně pak 30. listopadu 2005 proběhla dražba, kdy Strojosvit získala pražská společnost OKTOPUS za 29 mil. Kč a převzala účetní aktiva v hodnotě 92 mil. Kč k 31. 7. 2005.
    Co bylo už není.

    Thumb up 0 Thumb down 0
  11. Šimon Sládek :

    Neeee nestavejte tam hnusnou kostku! Krnov může být tak krásné město. Přestaňte ho hanobit!

    Thumb up 0 Thumb down 0
  12. Jack :

    Zase nikdo nepřemýšlel, sice v Krnově už nekoupím blbé boty a nějaký oděv, ale blbosti ano. Kde je nějaký Hobby market jak v Brumtále, který již bohužel Krnov dávno předčil. Ale zase je tu klid a mrtvo a díky vám Vietnamci že tady jste.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.