Komentáře k Vizi za Slezanku

K nové podobě území po bývalém obchodím domu Slezanka v centru Opavu se mohla vyjádřit široká veřejnost přes komentář zaslaný městu.

Opava všechny komentáře zveřejnila v jednotném PDF na svých stránkách. Nejlépe záměr vystihuje komentář Spolku Za Opavu.

Vizualizace:

zdroj: opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. aldar :

  Toto řešení vypadá smysluplně a pokud by se to povedlo, bylo by to moc fajn. Jen doufám, že se najdou investoři. O něco podobného se snažila před lety Ostrava na ulici Pivovarské (u staré radnice), ale zájem investorů byl v podstatě nulový. Držím Opavě palce!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Tomm :

  Správný přístup k řešenému problému, příjemné jsou i v drtivé většině pozitivní zpětné vazby. Nezbývá doufat, že projekt nezamrzne a nehodí se do šuplíku ale bude se dále rozvíjet. Vyřeší se vzhled jednotlivých domů ( jestli fasadismus nebo moderní architektura ( ať tak, či tak, doufejme v kvalitní a reprezentativní materiály). Myslím že je třeba ocenit, že rozdílné představy na jedné straně s parkem a na druhé s plným zastavěním v předválečné hmotě byly vhodně skloubeny, a doplněny o multifunkční tržnici. Sám jsem byl v první chvíli trochu nemile překvapen, ale po diskuzi s autory jsem jim musel dát za pravdu a toto řešení považuji za velmi kvalitní. Nyní se zbývá jen modlit za osvícenost místních volených zástupců.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Luk :

  Navrhované parkoviště nesníží dynamickou dopravní zátěž, tedy zátěž z provozu. Občané bydlící v centru města by měli preferovat využívání městské hromadné dopravy. Popř. by měli mít MHD výrazně zvýhodněnou, třebas na úkor parkovacích karet. Nové parkovací plochy dopravní zátěž ve městě jako takovém zvýší, a to jednak ve vztahu k jiným již využívaným parkovacím plochám a jednak v samotném provozu. Jednoduše dostupnost parkovacích míst podporuje využívání IAD. Jakmile si občan jednou automobil koupí, bude ho využívat stále již z principu, na MHD nepřestoupí. Je nutné, a to především v centrech měst, nabídnout co nejvíce možností pro to, aby si občan ten automobil nekoupil. „Parkoviště tvoří parkoviště, silnice zase silnice“.

  Oceňuji komplexní návrh řešení situace v centru!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.