Komentáře

 1. Michal_n :

  Máme opravenou runway, zánovní odbavovací halu, lakovnu, teď budou koleje … a kdy z toho letiště taky začnou lítat nějaká letadla ?? Myslím tím jiná, než ta jedna pravidelná linka do Londýna a sezónní chartery … Kde by to letiště bylo, nebýt tady před pár lety Zátorský, Lukša a pár dalších kamarádů z radnice … ach jo – no snad, se to letiště někdy aspoň trochu „rozlítá“, ať furt nemusíme jezdit do těch Katowic nebo nedej bože do Brna či Prahy …

  Thumb up 3 Thumb down 4
 2. Balde :

  Michal_n: musíme věřit, jinak ta zastávka bude mít super využití pokud se ted postaví ta fabrika v Mošnově, tak lidi dojedou do práce vklidku vlakem a nemusi autama, tak at zas někdo neříká že to je k ničemu

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. KapsaDan :

  V návrhu jízdního řádu, který začne platit od prosince (vlaky tam ale pojedou až od dubna), je již odbočka na Mošnov uvedena (budou tam prodlouženy některé spoje linky S2, které teď končí ve Studénce) – viz. http://www.kidsok.cz/pdf/trat/270.pdf

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Tak kolejové připojení je určitě fajn, ale musí po těch kolejích s určitou frekvencí něco jezdit. Pokud to bude tak (jak to v návrhu jízdního řádu), že tam projede jednou za 3 hodiny vlak, tak málokdo přeletí (odkudkoliv) a bude chtít čekat průměrně 2 hodiny na vlak. Většina letišť s kolejovým připojením má frekvenci vlaků několik do hodiny. V Mošnově to bude začarovaný kruh. Vlaků bude málo, tedy jimi bude jezdit málo lidí a tím pádem nebude důvod zvýšit frekvenci. Samozřejmě se rád budu plést a budu rád, pokud tam na té trati bude takt 30 min.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  Možná se tam hodí koleje a bude tam provizorní zastávka a budova se dostaví později.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. Balde :

  Pavel: ja bych se nebál, určo budou chtít navázat na letní odlety, plus pokud tam budou pracovat lidi v prmyslove zone taky to pomuze hl v casechy kdy zacinaji a konci sichty :d

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Rado :

  Michal_n: Nevím, proč v tuto chvíli máte více negativních komentářů, když všechno je pravda. Šance, která zde byla, je promarněna do poslední pídě a nevím co všechno by se muselo stát, aby to bylo lepší. Nejsem příznivcem kolejového napojení. Postrádá logiku, věřím tomu, lidé ho budou používat poskrovnu, ale zejména blokuje rozvoj letiště. Už tak je hala postavena dost nešťastně, teď k tomu přibyde nemastný, neslaný přílepek, takže je mi jasné, že kdyby to někdo s Mošnovem myslel upřímně, tak se takovému řešení vyhne. Navíc už vůbec nepůjde vidět na letadla, což si myslím, je také unikum, protože každé letiště se snaží být spotter-friendly, ať už je to Ruzyně, Mnichov, Vídeň, ale zde se dělá všechno pro to, aby letiště bylo uzavřeno před světem.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Rado: spotteri maji mit terasu, ne? http://www.msstavby.cz/nova-vez-rlp-ostrava-mosnov-18-10-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: Spíš tady: http://www.msstavby.cz/elmontex-air-dokonceno-10-01-2014/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Rado :

  Hynek [msstavby.cz]: A nebude ona spotterská terasa pouze pro klienty Elmontex Airu a rodinné příslušníky nebo bude i pro běžné smrtelníky? Pokud by byla i pro běžné smrtelníky, tím lépe, ale potom by asi musela pominout policejní buzerace všech, kteří jedou na letiště a nechtějí využívat placená parkoviště.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Crazym :

  Najednou makaj jak urvaný :-) http://www.imagehosting.cz/?v=nadraletit.jpg Ono se to nezdá ale bude to dost velký.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Rado: na jednu stranu muj nazor je, ze parkoviste ma zacit byt placene az v dobe, kdy se potyka s problemem preplnenosti, coz si myslim, ze tady nehrozi.

  ALE 40kc za hodinu kdyz to chces mit u nosu, pripadne 20 kdyz psychicky zvladnes se projit 300m.. to snad neni neprekonatelny problem.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. aggu :

  Crazym: Tam se maká už rok… Většina práce je schovaná pod zemí ;) btw ocelovou konstrukci zastřešení zabezpečuje stejná firma co svinovské mosty nebo nádraží http://www.mmcite.com/specialni-projekty

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.