Kolejové propojení letiště Ostrava

Fotografie zahájení výstavby kolejového propojení letiště Ostrava-Mošnov.

mosnov

mosnov

mosnov

 

mosnov

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Ať už to stojí. Pro kraj to bude veliký přínos, ať si říká kdo chce co chce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Crazym :

  Jiřík: Přínos by to byl tak před deseti lety, dnes už o tom nejsem tak přesvědčen a doufám, že to nebude další tunel a díra do rozpočtu při následném financování provozu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Danek :

  Crazym: Uvědom si že jako letiště budeme mít první železniční spojení mezi městem a letištěm. Praha to chystá za cca.10let.Určitě to zvýší počet cestujících, chystá se výstavba carga a je tam i prům. zóna.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Koleje jsou celkem důležité pro tenhle giga komplex http://www.msstavby.cz/zeleznicni-cargo-mosnov-3-27-10-2010/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  Ze Svinova na Mošnov to bude vlakem za 20 minut !!! A na rozdíl od Katowic a Brna tě tam nemusí vést rodina autem a vracet se zpět, či nemusíš tam parkovat autem vůbec. A to je obrovské plus.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: no, ja jsem za dob litani do vidne pravidelne litaval s dalsima 3-4 lidma (piloty a letusku nepocitam)… pokud bude vlak, tak firma usetri za taxik a mi se prodlouzi cesta domu asi o hodinu. cestou tam pak pocitam, ze me ten vlak dopravi zbytecne brzo (prakticky tam staci byt pul hodiny predem, coz urcite vlak prijede tak hodinu a pul predem). takze trosku tusim, ze bude snaha stejne porad jezdit autem a parkovat. mluvim o pracovnich letech. co se tyce turistickych, tak je otazka, jestli mi rodice budou tahat kufry mhd pres celou ostravu, nebo se nechaji zavezt… pocitam, ze taky B.

  srovnavani s brnem nebo katowicema asi neni na miste, tady jde o to, jestli odsud do destinace neco leti, pokud ano, tak samozrejme poletis odsud. pokud ne, tak nemas na vyber.

  ale treba to psychologicky zafunguje jinak a bude to hit. dulezitost pro cargo se ale samozrejme neda zpochybnit.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Jiřík :

  Hynek [msstavby.cz] : Já občas vozím z Poruby lidi na letiště a jedu přes neplacené úseky. Spolu s naložením mě to trvá něco přes hoďku. A to nemluvím pořád o častých opravách a uzavírkách co mě čekají po cestě. Vlak bude sloužit i pro dopravu lidí z Mošnova do Ostravy za prací a naopak. + obsluha průmyslové zóny a Carga. Takže si myslím že to bude jezdit minimálně jednou do hoďky a ve špičce i častěji což je pozitivum. A napojení nádraží bude směrem i na druhou stranu, takže vlaky pojmou města jako Kopřivnice, příbor, Studénka, hranice a dále. Takže u mě plus.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Balde :

  Jiřík: Jiřík: jj souhlasím, a navíc, začíná hodne ozivat Prumyslova zona, plus tady má prit další velky invetor z Korei

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Danek :

  Balde: Myslíš toho investora co má zaměstnat cca.2000lidí-výroba pneumatik, co tady tlačí vláda a zmiňoval se o ní Zeman?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Balde :

  Danek: jj, asi jo, ale oni pry jednaji s vice firmami, tak uvidíme co dotahnou

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. thrpst :

  Hynek [msstavby.cz]: Ten vlak jako shuttle muze jezdit treba kazdou (pul)hodinu. Pro lidi co nemaji auto/nemaji ridice/jedou z destinace ze ktere je rychla a pohodlna doprava na Svinov je to velke plus.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Danek :

  Myslím že nejvíce firem by mělo přijít do samotné Ostravy.Do zóny vedle dálnice ,pak určitě do brownfieldu a pak kanceláře a výzkum vývoj.
  No dojíždět někde do Mošnova taky není terno. Tak jsem si vzpomněl nesliboval nám Lukša-TOP09 Huawei přivést do Ostravy servisní nebo výzkumné středisko před volbami na kraj?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Jiřík :

  Danek : Třeba tím, že nebyl zvolen ten HUawei nepřivedl :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Mluvite mi z duse, na dovolenou a pocitam ze i sluzebne se bude na letiste jezdit autem.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Balde :

  Jarda: opravdu veřte, že ta železnice bude velká výhoda, hl se vyplatí jezdit polákům na Mošnov, si vemte jaka je hrozna cesta z Ovy do Katowic, tak to same mají oni sem a tedka pekne sednou na vlaka a jsou tu upe lehárko, je to podle me velká konkurencní výhoda, ted aby se podarilo rozlítat nejaké ty pravidelne nizkonakladové lety, a rozhodne to velké cargo pomuze v letecke dopravě :d, jsem optimista

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Jarda :

  Balde: Nějak mi uniká, proč by Poláci jezdili do Ostravy na letiště? To já a kolegové naopak musíme jezdit do Katowic na služební cesty letadlem. Mošnov je, co se týče letového provozu zapadákov.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Balde :

  Jarda: no právě, když se zlepší dostupnost, může to přivést nové letecke společnosti a spojení

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. aggu :

  Jarda: Někdo by napsal, že Mošnov je menší mezinárodní letiště, provozem srovnatelné s polskou Lodží nebo Štětínem, britským Norwichem, rakouským Klagenfurtem, vetší nez belgické Antwerpy nebo Lutych, španělský San Sebastian…. A někdo hned vystřelí „zapadákov“…. Aj ta ostravská mentalita ;)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 19. Jarda :

  aggu: A co na tom, že vyjmenujete zahraniční „letištní“ zapadákovy vedle Mošnova změní na tom, že oproti Katowicím Mošnov v osobní letecké dopravě stagnuje? Souhlasím, že ohledně carga bude přípojka přínosem, ale ohledně osobní přepravy se mi jeví přínos železniční přípojky sporný, protože v hlavní sezónu odlétají charterové lety celkem nepravidelně a jsem opravdu zvědavý jak to sladí ztrátová ČD s odlety letadel.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 20. Jarda :

  Balde: Na dostupnost vám letecké společnosti … pro ně jsou důležité letištní poplatky a obsazenost letadel. A ti , kteří mají peníze na letenku, mají pravděpodobně i prostředky na individuální dopravu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Jarda :

  aggu: Statistika Mošnov, Brno, Katowice.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 22. Summerboy :

  Jarda: Vy mi připomínáte jistého Michala z jiných diskuzí. Věčně nadávající a pesimistický. Viděl jsem od Vás jen málo pozitivních komentářů k čemukoliv. Kolejové napojení letiště je nad vší pochyb přínosem pro rozvoj průmyslové zóny a carga. To, že první skutečná nízkonákladovka dorazila do Ostravy až vloni, je jiná věc a je to vina mafiánů spojených s dřívějšími vedeními kraje, jehož členové si dotovali nesmyslné linky provozované svými kamarády a odmítali skutečně přínosné dopravce. Zalovte v paměti, případně v archivu novin. Problémem kolejového napojení letiště Ostrava je přeseknutí plochy, kudy by se letiště/průmyslová zóna mohly dále v budoucnu rozvíjet. To se dá v budoucnu vyřešit přemostěním – třeba. To je jediný skutečný zásek. Tím, že tu dáte statistiky Katowic a Brna, nikoho neohromíte – každý ví, že tam mají větší pohyb letadel. Evidentně neměli ve vedení kraje/vojvodství takové cypy jako my. A k Vaší předposlední poznámce, že ti, kteří mají peníze na letenku, mají pravděpodobně i prostředky na individuální dopravu – kde jste na to přišel? To, že jsem schopen si koupit přestupní letenku z Ostravy do Ameriky, Asie nebo i do blbého Burgasu, ještě neznamená, že musím vlastnit auto (taky že nevlastním). Pětikilo za taxíka prostě nedám a obtěžovat rodinu a přátele s mou cestou, jak kdyby to byla nějaká významná událost a svátost, taky nebudu. Takže hromadná doprava je jedinou volbou, navíc nesporně ekologičtější než osobní auto. A že na dostupnost letiště letecké společnosti kašlou? Prosím Vás, přemýšlejte, než něco napíšete. V některých věcech u jiných staveb s Vámi třeba i souhlasím, ale to, co jste napsal sem, je frustrované nekonstruktivní plácání.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 23. Jarda :

  Summerboy: O cargu jsem psal, že bude přínosem a to i bez vztahu k letišti. K provozu na letišti jsem doložil aspoň nějakou statistiku narozdíl od Vás, který zu plácate něco o mafiánech, cypech apod. Nechcete-li dát peníze za taxík a rodina vám nepomůže je Váš subjektivní problém. Ale to, že chcete jezdit na letiště vlakem ještě neznamená, že to nejak pozvedne rozvoj letiště. Na druhou stranu, je pravda, že si mohu udělat výlet vláčkem na dny NATO, myslím, že v tom bude největší přínos téhle stavby. A nepozoruji, že by se na vedoucích místech kraje a letiště něco měnilo k lepšímu, vy ano?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. aggu :

  Jarda: Zbožňuju lidi co takhle vnímají svět a ještě si na to vezmou statistiky ;) OVA, Brno i Katowice jsou všechny zapadákovy. Jejich PAX za celý rok je dohromady menší než co odletí z Londýna za 2 týdny…. Praha je taky zapadákov. Všechno je zapadákov… :-D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 25. Jarda :

  aggu: Teď už jen plácáte. Původní téma bylo přínos železničního terminálu osobní přepravy pro rozvoj osobní letecké dopravy v Mošnově. K tomu tu nikdo nepodal žádná reálná data, jen se tu rezebírá pohled na svět, prezentuje prázdný a falešný optimismus a že někdo nechce jezdit autem s rodinou apodobné nesmysly.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. aggu :

  Jarda: Nějaký Jarda a jeho data @ 22.10.2013 08:25 ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Jarda :

  aggu: Teď už jen kopete nožičkami :-P.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 28. Jarda :

  Letiste:

  Thumb up 0 Thumb down 2
 29. Jarda :

  statistika : http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-statistiky/

  Thumb up 0 Thumb down 2
 30. skelet :

  výborně, tak jsme zjistili, že Mošnov je provinční letiště. Všichni jsme v šoku a jedeme dál :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. Jarda :

  skelet: Snad letíme ne, když už jsem na letišti ?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 32. skelet :

  No, ale tohle je článek o kolejích ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. Jarda :

  skelet: No jo, ale koleje tam ještě nejsou, ty se teprve staví. Na druhou stranu už vidím, jak přistává zpožděné letadlo a lidi se z okýnek letadla dívají, jak jim ujíždí vlak. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 34. Summerboy :

  Jarda: Teď se zase můžou z okýnek letadla dívat, jak jim ujíždí autobus anebo jak taxikáře jiných než „těch správných“ společností ani nevpouštějí na příjezdovou cestu k letišti.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 35. Jarda :

  Summerboy: Pokud ovšem uvidí přes ten smog, co se nám tu válí. ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 36. Danek :

  Je to tu, už víme co a jak.viz článek
  http://ostrava.idnes.cz/ostrava-nabidla-pozemky-korejcum-v-mosnovske-prumyslove-zone-p7q-/ostrava-zpravy.aspx?c=A131030_123406_ostrava-zpravy_dar

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.