Karnola – rekonstrukce

Areál krnovské bývalé textilky Karnola prochází po požáru rekonstrukci. Původně opuštěná Národní kulturní památka projde celkovou rekonstrukcí.

„Stavební činnosti budou soustředěny především do podlaží, v kterém se nachází vzorkovna. Dojde k výměně trámů a sloupů poškozených požárem, nové budou podlahy i stropy a v plánu je provedení replik původního skladu matric i denní místnosti,“ sdělil Pavel Hanzel z odboru investic a správy majetku. Stropy se budou opravovat i v přízemí a v patře nad dezinaturou, kde se stavbaři soustředí i na výměnu podlahy a repasi ocelových oken poškozených při požáru. 
„V obou nadzemních patrech se budou provádět také omítky a výmalby, výměny a repase výplní dveřních a okenních otvorů, kompletní rozvody silnoproudé elektroinstalace včetně svítidel i rozvody slaboproudé elektroinstalace, které zahrnují datový rozvod, požární signalizaci, evakuační rozhlas a zabezpečovací systém,“ popsal Pavel Hanzel a dodal, že v souvislosti s činností v objektu C budou prováděny stavební práce i v navazujících částech sousedních objektů, kde budou oklepány omítky nebo se opraví schodiště.

zdroj text: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.