Jungmannova 8

Aktuální fotografie rekonstrukce a nástavby bytového domu na ulici Jungmannova v Ostravě-Přívoze. Investorem byl obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

Stav před stavebními pracemi

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Dobry no. A ta barva fasady s prouzky jak v cirkuse tam delaji co?

  Thumb up 4 Thumb down 7
 2. Crazym :

  Dan: Barva fasády je naprosto normální a pokud myslíš ty dva bílé proužky z boku budovy, tak když si to zvětšíš, přijdeš na to, že to jsou nějaké lišty hozené do roviny a asi to bude nějaká příprava zřejmě na ochranu fasády.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 3. Hans :

  Z deště pod okap.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. Crazym :

  Hans: Proboha proč? Když už se konečně město rozhoupalo a spravilo barabiznu v zapadlé uličce Ostravského Bronxu a dokonce přihodilo minimálně dvě další nové bytové jednotky do portfolia obecních bytů, tak se to zase nelíbí? Co byste tam chtěli, nového Sitteho, Jiřičnou či nějaké jiné architektonické eso? Když buduje nové „sociální“ obecní byty v absolutním centru, tak bych i polemizoval ale když obnovuje a zvelebuje periferii a snaží se tam mít byty pro podporu obyvatelstva, tak na tom nevidím nic špatného, teda dokud nevím podrobnosti o hospodaření :-)

  Thumb up 14 Thumb down 6
 5. Dan :

  Crazym: Já tomu tem listam rozumim. Cemu neorzumim je to, kdyt uz obvod vynaklada nemale prostredky na opravu bytoveho fondu (coz je samozrejme dobre), proc vysledny stav nemas aspon nejakou estetickou hodnotu. Udelat sokl v oranzovem provedeni, ktery bude po case viditelne znecisten odstrikujici vodou z chodniku, je hloupost. Dokonce na puvodnim stavu jde snad videt i u zeme kamen?
  Asi chapu, ze ty vyrazne oranzova je v mistech, kde byl puvodne brizolit v tomto odstinu. Ale je tohle potreba zachovavat? Ta barevna kombinace je za me v tomto pripade tragicka. Syte barvy se nehodi na tuto plastickou plochu. Obecne neumime pouzivat pastelovejsi nebo zemitejsi odstíny fasad.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 6. Ondřej Koutňák :

  Dan:
  Naprosto souhlasím, používají se ostré, syté barvy nesmyslných odstínů, které na domech nikdy v historii nebyly. Až do příchodu levných fasádních nátěrů (u nás v 90. letech). Najednou máme k dispozici nepřebernou škálu snadno aplikovatelných barev, se kterou si stavebníci bez vkusu nevědí rady. Je to daň pokroku. Pro příští generaci už se stanou oranžové a fialové domy s polystyrénovou fasádou standardem – budou je vídat od narození, a tím pádem je přijmou za estetickou normu.
  (chtěl jsem dát Danovi palec nahoru, ale nejde to – ty ikonky jsou „vybledlé“ – proč se tak občas děje?)

  Thumb up 5 Thumb down 3
 7. Meister_War.py :

  Proč nepoužít stejnou paletu z okolních domů, když můžeme použít ostře kontrastní barvu a z řady domů bude pěkný cirkus.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Pan paleta :

  Meister_War.py: Proč? Protože okolní domy tuto paletu mají víc jak 10 let.

  https://www.google.cz/maps/@49.8522491,18.2716388,3a,75y,103.29h,100.18t/data=!3m7!1e1!3m5!1sOfMbr6mPqpx_plD2Tm718A!2e0!5s20110801T000000!7i13312!8i6656?hl=cs

  Radím do budoucna tento postup.
  Nejprve se seznámit s prostředím, s okolím, s historii a současným stavem. Teprve pak radit.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. Meister_War.py :

  Pan paleta:

  Poslal jste fotku domů na konci ulice. Gratuluju. Pokud se podíváte na první fotku, tak se sám můžete přesvědčit, jak pěknou paletu má celá řada domů.
  Oranžová, bílohnědá, krémová a pak khaki. To je mi ale super sourodá paleta. Chtělo by se chvíli zamyslet před tím, než komentovat. To že o 100 metrů vedle mají baráky podobnou paletu ještě neznamená, že je ok, když jsou sousední baráky v opačné barvě.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Pavel :

  Crazym:
  Dělal jsem několik baráků sociálního bydlení a nikde jsem v požadavcích dotace nevyčetl, že barák musí být hnusný.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 11. Crazym :

  Pavel: Bože vy estéti :-( Nevím co je na tom baráku hnusného. Podle fotky byl možná hnusný před tím a teď je naprosto v pohodě, je spravený a asi je i normálně obyvatelný a jako bonus získal zřejmě dva byty navíc. Teď už nic více než sehnat civilizované nájemce nepotřebuje a bude fungovat a pozdvihovat lokalitu už jen tím, že je v tomhle stavu.

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.