Jazyková škola Roudno

Autor projektu: Atelier 38

Novostavba objektu „letní“ jazykové školy s doprovodným ubytováním a zázemím pro letní tábory je umístěna v bezprostřední blízkosti vodní nádrže Slezská Harta. Koncept architektonického řešení vychází z jedinečného charakteru místa – poměrně prudkého svahu na břehu přehradní nádrže. Relativně velká hmota objetu je osazena do terénního zářezu tak, aby svou siluetou pokud možno nenarušila přírodní ráz krajiny. Integraci do prostředí podtrhuje použití ozeleněných střech orientovaných k primárnímu směru pohledu a použití loupaných kmenů listnatých stromů jako podpor zastřešení teras. Cílem bylo dosažení přirozeného splynutí projevu lidské činnosti s krajinou a vytvoření prostředí velmi vzdáleného městskému rázu. Budova poskytuje hygienické a provozní zázemí pro letní jazykové táborové pobyty dětí, tři individuální učebny s terasami, včetně zázemí lektorů a ubytování v sedmi apartmánech s celkovou kapacitou až 30 lůžek.

roudno

roudno

roudno

zdroj: atelier38.cz

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  1.fotka – z toho pohledu docela ještě jo, i zajíc se zájmem pokukuje
  2.fotka – velká skladištní příšerná hala uprostřed přírody
  3.fotka – Slezská Harta pláče…..

  Thumb up 1 Thumb down 5
 2. Infoš :

  Těžce nesouhlasím, místa okolo Harty v Roudně moc dobře znám a tento styl sem pásne jak prdel na hrnec. Za mě hodně dobrý.

  Thumb up 5 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.