Rekonstrukce Obecního úřadu Roudno

Obec Roudno vypsalo veřejnou zakázku na rekonstrukci budovy Obecního úřadu.

Předmětem podlimitní veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci objektu na par. č. 157/1 a 2732/2 v k.ú. Roudno, tj. v rekonstrukci budovy Obecního úřadu v Roudně. Hlavní stávající objekt kanceláří je obdélníkového půdorysu, je zastřešen sedlovou střechou s valbami a částečně podsklepený. V budově se nachází jedno nadzemní podlaží a podkroví. Stavební úpravy budou provedeny tak, aby se zachoval historický ráz objektu, tj. zachování vzhledu fasády (bez zateplení), vstupních dveří, štítu nad hlavním vstupem a komínů. Dále bude realizována nová zděná kotelna s garáží přízemní s půdním prostorem. Zděné stěny obou staveb budou s omítkou světle šedou, šambrány okolo otvorů a rohy budou bílé a omítnutý sokl bude pastelově žlutý. Výplně otvorů budou dřevěné pastelově žluté. Vysouvací segmentová vrata budou tmavě červená, krytina z pálených hladkých tašek na laťování bude také tmavě červená, veranda a štít budou dřevěné tmavě hnědé. Klempířské prvky budou provedeny z měděného plechu.

Jedná se o změnu dokončené stavby, výstavbu nové kotelny, garáže, žumpy na vyvážení a zpevněných ploch. V rámci provedeného stavebně tech. průzkumu nebyly nalezeny statické poruchy objektu. Současné vjezdy na pozemek, inženýrské sítě (přípojka vody a nn) – konstrukce v dobrém stavu, který odpovídá stáří a opotřebení, bez zjevných poruch. Krov je napaden dřevokaznou houbou.

Současný stav:

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Myšlenka, tvary, vylepšení místo jen obnovy – skvělé. A jako bonus krásná střecha mimo rámec regionálního zvyku “všude narveme černou bo je to praktické a moderní a má to i spused”. Moderní je to jen a pouze v tomto kraji, nikde jinde

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. thvari :

  tady se člověk přiučí i místopis. že bych tedy měl tušení, kde je v kraji Roudno, to nemohu říci. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Jiří antonín :

  to Mx: Moderní to není ani v tomto kraji – je to černý mor :-(
  to thvari: A Velký Roudný? Nic? Slezská Harta?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.