IRCE Mošnov

Zastupitelstvo města Ostravy na svém zasedání dne 19.1. 2022 schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně Mošnov společnosti IRCE s.r.o.

Žadatel projevil zájem o odkoupení částí předmětných pozemků navazujících na pozemky, které jsou předmětem Kupní smlouvy s dohodou o předkupním právu a zákazem zcizení a zatížení ev. č. 1301/2021/MJ ze dne 26. 5. 2021 uzavřené mezi SMO a žadatelem.

Kupující má záměr realizovat na pozemcích Projekt IRCE v rámci, kterého rozběhne výrobu magnetických vinutých drátů z mědi a hliníku izolovaných tenkou smaltovou vrstvou, jakož i přes sebe překládaných vodičů, tzv. CTC (Continuous Transposed Conductor). Výstupní polotovary jsou dále využívány v elektromotorech, generátorech a transformátorech v oblasti průmyslu automotiv-elektromobily, domácích spotřebičů a elektroniky a zároveň v oblasti výroby a distribuce elektrické energie. Předpokládaný objem výroby je odhadován na 24 000 tun/ročně.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Ričí :

  Supr grafika! Čtyři-osm-šestka je pořád kvalitní mašina!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Rado :

  Ričí: Že? Vizualizace jak za doby krále Klacka :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Rado: Mne se ta písečná Mandala náhodou líbí :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.