Investice Nového Jičína v roce 2024

Přehled významných investic města Nový Jičín v roce 2024. Jednotlivé body pochází ze schváleného rozpočtu, kde bohužel k jednotlivým záměrům není více informací.

Jednou z nejvýznamnějších investic roku 2024 bude rekonstrukce venkovního bazénu, kde se v současné době zpracovává projektová dokumentace. A záměru jsme psali podrobněji v tomto článku. Současně se zpracovává projektová dokumentace rekonstrukce vnitřního plaveckého bazénu.

Nový Jičín se v roce 2024 zaměří na další sportovní stavby. Budou zpracovávány projektové dokumentace k víceúčelové sportovní hale Jičínka, na kterou byla v letošním roce provedena architektonická soutěž. Více ZDE

Rovněž bude dopracována projektová dokumentace tenisové haly na ulici Bohuslava Martinů.

Více ZDE

Nebudou chybět ani výstavby dětských hřišť, pumptracku a revitalizace stávajících sportovišť. V rozpočtu je uvedena i položka „Zimní stadion – přístavba ubytovny a tělocvičny PD“.

Budou zahájeny práce na zpracování dokumentace první etapy revitalizace Smetanových sadů.

O celkové revitalizaci sadů jsme psali ZDE.

Desítky miliónů poputují rovněž do bytového fondu v rámci oprav bytových domů. Mezi nejzajímavější patří oprava Masarykovo nám.26/15, Jungmannova 26/2, což jsou objekty přímo v centru města. Původně kanceláře, město zde nově plánuje byty. V roce 2024 bude vznikat projektová dokumentace. K záměru jsme psali již v tomto článku ZDE.

K architektonicky zajímavé objektu v blízkosti Masarykova náměstí, přesněji Dobrovského 39/2, bude vznikat projektová dokumentace opravy domu.

Projektová dokumentace se bude rovněž připravovat pro bytový dům na ulici Gen. Hlaďo 758/22.

Kromě výše uvedených bude zahájeny jak další projektové dokumentace, tak samotné revitalizace bytových domů.

Bude zahájena příprava studie a projektové dokumentace rekonstrukce funkcionalistického kina Květen.

Obnovy se dočká i fasáda historické budovy Beskydského divadla. Vznikne v roce 2024 vznikne projekt.

Vysoké částky jsou směřovány i do výstavby parkovišť, revitalizace sídlišť a dalších dopravních staveb. Jednou z významných položek je i vybudování lávky pro cyklisty a pěší na ulici Novosady.

V článku nejsou uvedeny všechny investice města Nový Jičín, ale pouze ty významnější. Nejsou uvedeny opravy komunikací, výstavba parkovišť nebo revitalizace sídlišť. Do oblasti dopravy je směřována částka více jak 65 mil. Kč. Do oblasti investic ve školství pak směřuje téměř 69 mil. Kč. Samozřejmostí jsou i investice do vytápění, pouličního osvětlení apod. Celý rozpočet je dostupný na webových stránkách města Nový Jičín, nebo jako příloha jednacího bodu Zastupitelstva města.

zdroj: novyjicin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.