I/57 Linhartovy

Aktuální informace k „napřímení“ úseku silnice I/57 kolem obce Linhartovy. Výběr dodavatele stavby by měl proběhnout v letošním roce.

Předmětný úsek se nachází v extravilánu na silnici I/57 za Krnovem směrem na Město Albrechtice. Přeložka silnice I/57 v blízkosti místní části Linhartovy je plánována v km 17,5 až 19,9 provozního staničení a je vedena převážně zemědělsky využívanými pozemky. Délka řešeného úseku je cca 1891 m. Navrhovaná úprava spočívá ve směrové a výškové úpravě části trasy silnice I/57. Přeložka je navržena v kategorii S 9,5/80 tj. se šířkou zpevnění 8,5 pro návrhovou rychlost 80 km/h (směrodatnou rychlost vs=90 km/h).

Nová komunikace bude na svém začátku a na konci napojená na stávající silnici I/57. Dopravní vazby a napojení budou zachovány. Součástí stavby je také návrh doprovodných komunikací (polních cest), které zajistí stávající obsluhu pozemků. Trasa přeložky silnice I/57 je složena ze třech oblouků a dvou mezipřímých úseků. V začátku úpravy se trasa navazuje na stávající tečnu dále pokračuje pravostranným obloukem o poloměru R=900 m po
mezipřímé se trasa stáčí levostranným obloukem o poloměru R=900 m. Po dalším přímém úseku se
trasa napojuje pravostranným obloukem na stávající oblouk o poloměru R=822 m.

Na trase přeložky jsou navrženy dvě křižovatky. Styková křižovatka v km 0,056 napojuje stávající polní cestu. Průsečná křižovatka v km 1,597 pak napojuje účelovou a stávající místní komunikaci. V km 0,780 je navržený most přes odvodňovací příkop, biokoridor a stávající nezpevněnou přístupovou polní cestu. Délka přemostění biokoridoru je min. 20 m, průměrná výška je 4,75 m.

zdroj: rsd.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin [msstavby.cz] :

  Stavba přeložky I/57 Linhartovy má stavební povolení
  https://www.opava-city.cz/cz/nabidka-temat/media/tiskove-zpravy/stavba-prelozky-57-linhartovy-ma-stavebni-povoleni.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Petr :

  Určitě dobrý počin. Vzhledem k jiným obchvatům v rámci republiky, počítám že do jedné generace ta plocha až k obchvatu bude něčím dostavěna.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.