Komentáře

 1. Crazym :

  Ať dělám co dělám, tak pod pojmem „humanizace“ si nedokážu nic představit. Vysvětlí mi někdo co se to tam vlastně polidšťuje? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Přibližuje řeku lidem. Ta stavba na fotkách je Horní jez http://www.msstavby.cz/klastr-cerna-louka-a-ostravice-11-01-2010/ nebo taddy http://www.msstavby.cz/dalsi-detaily-revitalizace-reky-ostravice-04-07-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  Mně se to líbí. Mně je 24, takže žádný pamětník nejsem, ale Ostravici si pamatuju jako špinavou řeku s neupravenými houštinami kolem a rezivějící lávkou v Komenského sadech nad ní. Takže cokoli se s tím děje, je dobře. A plány jsou to hezké, doufám, že se uskuteční a že budou využívány.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  zajimalo by me o kolik to tu hladinu zvedne

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  Zhruba někde okolo té larsenky nad Sýkorovým mostem vychází na povrch karbonské horniny (stejně jako na Landeku nebo nahoře na Slezské). Zajímavé místo. Až tam budete jezdit na loďkách, dejte bacha, aby jste se nepotopili pod bublinou metanu ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Dneska jsem jel okolo toho na kole a opět jsem přemýšlel co to bude. Jsem blbej jak panštok (nevím co to je ale říkávala to babička). Jez to bude! Díky Martine :-) Nad tím „přibližuje řeku lidem“ se musím pousmát, jsem ostravák dost dlouho a vždycky jsem za ní musel přijít sám, tak jsem zvědavý jak to dopadne tentokrát. Ale ty plány se mi líbí a taky by mě zajímalo o kolik by to tu hladinu mělo zvednout. Nevíte to někdo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  btw neprijde vam, ze se v tom rochni nejak dlouho? jakoze na me to pusobi porad stejne uz +- od srpna..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Nimrod :

  Ano hrabou se v tom jak v lejně….navýšení hladiny bude o cca 70 cm – je to kompromis s ochránci přírody, ale pro rekreační plavbu to stačí. S těmi termíny to je ovšem tak, že se musí stavět hlavně v době vegetačního klidu (jsou tam nějaké chráněné rybky atd.)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Nerýpou se v tom …. Ve středu byly oddělány zábrany proti vodě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Ostravice se stane modrou stuhou Ostravy. Město dostalo stovky milionů“: http://goo.gl/XCDdd

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Dobrá zpráva: Řeka Ostravice se bude čistit“: http://goo.gl/qZ8KZ

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.