Herbert Dreiseitl a vize Bruntálu

Světoznámy německý krajinářský architekt Herbert Dreiseitl zpracovává vizi rozvoje pro město Bruntál s názvem „Bridging The Gap, Vize Bruntálu 2070“.

Samotné práci na strategii Bridging the Gap předcházelo několik konzultací se zástupci města a dotazníkové šetření mezi občany. Do dotazníků se zapojilo více jak 700 respondentů. V říjnu 2022 město na několik dní navštívilo několik desítek studentů z německého Stuttgartu, kteří pracovali na konkrétních studiích. Ke studentům ze Stuttgartu se připojili také studenti z Prahy.

Zpracovávaná vize obsáhne hned několik témat. Namátkou zeleň, voda, parky, bydlení, pohyb po městě, sport nebo ekonomika a průmysl v budoucnosti Bruntálu.

Celkově půjde o událost mimořádného významu. Dosud jsme neměli příležitost spolupracovat na rozvoji města s odborníky formátu Herberta Dreiseitla, který má navíc k Bruntálu osobní vztah. Ještě nikdy jsme se nepouštěli do práce na koncepci rozvoje města na půlstoletí dopředu, přitom je velmi důležité, aby lidé v Bruntále měli představu o budoucnosti, viděli budoucí obraz města jako svého domova. A současně Bridging the Gap přichází v čase, kdy jsme v závěru stávajícího strategického plánu města, takže budeme mít znovu na čem stavět, stanovovat nové cíle a nová opatření,“ řekl starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA.

Herbert Dreiseitl se zaměřuje na krajinářskou architekturu. Má za sebou mnoho úspěšných projektů po celém světě, včetně například Singapuru nebo Berlína, a přednáší na několika univerzitách. S Bruntálem jej silně pojí rodinná minulost: pochází odtud jeho rodiče a firma Herbertova dědečka v Bruntále provozovala několik obchodů.

Základní informace ke zpracovávané vizi se můžete dočíst přímo na webových stránkách www.dreiseitlconsulting.com

zdroj citace: mubruntal.cz

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Jsem velmi zvedavy na vysledek!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. AG :

  Tleskám.Bruntál si to zaslouží.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. M :

  Moc pěkné. Na to jsem zvědavý.
  Mimochodem, Ostrava má také nějaké plány na cca 50 let dopředu? Postavit Černou kostku, koncertní halu, dokončit Místeckou, upravit park Milady Horákové, Bohumínskou, Tatran… Kdo ví, jestli se to vůbec stihne…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.