Hasičská zbrojnice Palkovice na Archiwebu

Autor: Kamil Mrva Architects

Fotografie: Studio TOAST

Hasičská zbrojnice v Palkovicích se nachází podél pravého břehu řeky Olešná v blízkosti kostela a objektu kina. Je jednou z nejdůležitějších a nejhodnotnějších staveb v centrální části obce. Objekt slouží místnímu spolku dobrovolných hasičů s velkou historickou tradicí pokračující dodnes. Navrhli jsme rekonstrukci původní budovy a nástavbu nad stávajícími garážemi. Objekty jsme spojili skleněným můstkem.
Původní objekt jsme sjednotili novou omítkou, novou krytinou a výměnou dřevěných oken. Interiér byl upraven pro klubovny spolku. V přízemí byl ponechán nájemní byt. Nová část budovy je konstrukčně řešena jako dřevostavba z masivních panelů, v exteriéru s dřevěnou provětranou fasádou z modřínových desek. Nachází se zde univerzální zasedací místnost, sociální zázemí a boční vstup do objektu.
Hasičárna je první realizací našeho studia ve spolupráci s obci v uplynulém období. V  současné době máme zpracované např. studie centra obce, fasády kostela na Myslíku či nový most v blízkosti hasičárny.

zdroj / celý článek: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. LK :

  pěkné, až na ten velký balkón, který nebude mít funkční využití

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je dost divné že je zasedačka tam kde by měly být prostory pro mužstvo se skluzy do garáže.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Marián Kyral :

  @acdlcia [msstavby.cz] : Jsou to dobrovolní hasiči, ti nedrží pohotovost na hasičárně. Takže skluzy by byly akorát tak pro parádu.

  Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.