Dotace pro Komunitní centrum v Ostravě

Regionální rada Moravskoslezsko rozhodla o přidělení dotace ve výši 86 milionů korun na výstavbu Komunitního centra v Ostravě-Mariánských Horách. Projekt za téměř 160 milionů korun dofinancuje ze svých zdrojů statutární město Ostrava. Zařízení obdobného typu dosud na území Moravskoslezského kraje zatím není.

Nově vybudované komunitní centrum bude mít kapacitu až 54 míst a zaměstná až 39 lidí. Ubytovací služby – domov (18), odlehčovací služby pro 6 klientů a ambulantní služby – denní stacionář pro až 54 klientů. V objektu ubytovacích služeb budou 3 shodné apartmánové domy, vzájemně propojené koridorem. Každý z apartmánů se bude skládat ze 7 pokojů se sociálním zařízením a s možností přijímat návštěvy, přičemž jeden pokoj bude dvoulůžkový. Součástí apartmánů bude mimo společných prostor také potřebné provozní zázemí a zázemí pro personál.

U každého apartmánového domu bude vybudován klidový prostor – obytné atrium, které bude přístupné z jednotlivých pokojů a umožní venkovní relaxaci v chráněném prostředí se zelení.Objekt denního stacionáře bude kromě sociálních služeb navíc zajišťovat také zdravotní péči (fyzioterapii). Hlavní část budovy budou zabírat multifunkční společenské prostory, tělocvična a místnosti pro rehabilitaci a pracovní terapii. Součástí objektu se stanou také dva klidové prostory – vnitřní atria, která budou využívána pro venkovní terapie.

Denní stacionář zajistí osobám se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, které nemají po ukončení povinné školní docházky žádnou návaznou aktivitu (zaměstnání, další vzdělávání), seberealizaci mimo domov.Samotné zahájení stavby se předpokládá na začátku roku 2011 a termín dokončení v závěru roku 2012.

Provozovatel zařízení (poskytovatel sociálních služeb) bude vybrán na základě výběrového řízení.Cílem projektu je vybudování moderního zařízení komunitního typu na evropské úrovni, které vznikne v souladu s hlavními principy transformace pobytových zařízení, kterými jsou humanizace, individualizace a integrace sociálních služeb.

zdroj:ostrava.cz

Související články


1 komentář

  1. Daniela :

    Hello,we met at craftstock last wekened and i was the girl who was crazy about your green fingerless gloves (which obviously sold) i would love to get a pair! And perhaps a matching scarf and hat!!! Your stuff is GREAT!

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.