Dotace 103 mil.Kč k Estetizaci přednádražního prostoru

Regionální rada Moravskoslezsko dnes rozhodla o přidělení dotace ve výši 103 miliónů korun na projekt našeho městského obvodu – Estetizaci přednádražního prostoru v Ostravě-Přívozu. Z rozpočtu městského obvodu si stavba vyžádá dalších několik desítek miliónů korun. V současné době již máme připravenou projektovou dokumentaci a v ještě v letošním roce bude vyhlášena veřejná zakázka. Stavba bude zahájena na jaře příštího roku a trvat bude přibližně rok.

„Provedeme celkovou estetizaci a zkulturnění prostoru před hlavním nádražím, zajistíme funkční propojení jednotlivých druhů veřejné hromadné dopravy, přibude zde nová točna pro dálkové autobusy, parkování, upraveny budou  povrchy chodníků a silnice. Vybudována bude rampa pro bezbariérový přístup k budově ČD, dispečink se zázemím pro řidiče a objekt s občerstvením a veřejnými toaletami. Prodloužena bude ulice Skladištní včetně smyčky autobusů, provedena bude úprava kašny. Zajistíme taky sadové úpravy a dodáme nový mobiliář,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka.

 

Zdroj:moap.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Jsem jedině rád, ale nevím jestli je to jen můj pohled, ale tady lítají stovky milionů a když člověk čte za co, nestačí se divit. EU dodá 100 milionů, město několik desítek milionů a opraví přednádražní prostor? Člověk se pak nediví, že nejsou peníze na nové chodníky, úpravu parků atd. Jsem velmi zvědavý na studii…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  Na studii? Ten projekt má již stavební povolení, studie byla tak před 3 lety!!! A taky jsem nějak nepochopil co se vám na té sumě nezdá – porovnejte to se Svinovem, kde se dělají komunikace, tramvajové vedení, kanalizace a mnohem víc. Tam byla projekční cena kolem 750 mil. Kč. Myslím, že soutěž to tak o 30 mega srazí. Práce tam je fakt hodně…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  tak oplasteni pristresku i haly je nove, ne?
  ono 103+“dalších několik desítek miliónů“ uz si clovek nedovede moc predstavit.
  tak hlavne, kdyz to bude fungovat do budoucna..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.