Dopravní hřiště MŠ F. Formana

V areálu MŠ Františka Formana bylo postaveno nové dětské dopravní hřiště.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Během dubna 2016 vyrostlo prakticky na „zelené louce“ zahrady MŠ F. Formana na Dubině dětské dopravní hřiště. Pro výuku dětí z mateřské školy je DDH k dispozici od začátku června. DDH pomocí šedé a červené dlažby simuluje silniční provoz na vozovce a chodníku. Uživatelé na DDH najdou kromě stykových křižovatek i křižovatku průsečnou s možným umístěním semaforů a křižovatku okružní. Děti si také budou moci vyzkoušet sedm přechodů pro chodce v křižovatce nebo v úseku a dvě místa pro přecházení. Mezi svislým značením se nacházejí nejdůležitější značky z pohledu mladých chodců, popř. cyklistů, ať již jsou to značky upravující přednost v jízdě nebo zákaz vstupu chodců. Součástí stavby bylo i vytvoření umělého pahrbku pro zatraktivnění „pěší dopravy“ a využití stavby i během zimním období při sněhové pokrývce.

ddh formana

ddh formana

ddh formana

Související články


Komentáře

 1. ionman :

  přijde to jenom mi, anebo jsou ty značky hrozně vysoké? když tam pojede děcko na koloběžce, tak aby se dívalo nahoru :D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. aggu :

  ionman: Nejspíš Rykala a kolektiv, kteří mají školy a školky na jihu v gesci, uvažovali tak, že by bylo lépe ty značky dát co nejvýš, aby je děti při výuce neupatlaly nebo, a to hlavně, neukradly. Myslím, že se jim to povedlo.
  Určitě bude zábavné sledovat ty 5-7 leté děti jak jezdí s hlavou nahoru prakticky poslepu po hřišti. Do prvního úrazu…
  A jen tak mimochodem, síť cest toho hřiště tak nějak věrně odráží naprostý urbanistický chaos který vládne okolo na Dubině.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Crazym :

  No ale hlavně, že nezapomněli ty tyčky obalit ochranou, děti je třeba chránit za každou cenu a učit je, že vrazit do značky zas tak nebolí :DD Každopádně furt lepší než nic :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. mJožka :

  ionman: Z důvodu absence normy pro budování dětských dopravních hřišť byly dvě možnosti, buď značky snížit v poměru k velikosti „vozovky“ a čekat, že když ne dítě tak učitel nebo rodič skloněný nad dítětem do značky narazí hlavou, nebo značky umístit do minimální podchozí výšky dle normy pro místní komunikace. Zvítězila druhá varianta a to i proto, že se značkami v takové výšce se děti setkávají v praxi a je tedy (dle mého názoru) vhodnější, když se na ně naučí dívat už na hřišti.
  Crazym: Ochrana na sloupcích plyne z praxe z již provozovaných DDH v Ostravě.
  aggu:
  Na druhou stranu, kdyby děti začali chodit s vyvrácenými hlavami i mimo hřiště, dají se značky na zodpovědnost provozovatele (ředitelky MŠ, která si hřiště po mnohaletém osobním tlaku prosadila) snížit. Opačný postup by mohl být problém :)
  A co se týče „sítě vozovek a chodníků“, šlo o to vměstnat rozumně do určeného prostoru co nejvíce dopravních situací, s kterými se děti mohou v provozu setkat. Jde o výcvikové dopravním hřiště. Kdyby zadání bylo na geometricky perfektní kolonádu ve stylu francouzského parku, bude to pravděpodobně vypadat architektonicky lépe. O tom žádná :)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. aggu :

  Snažím se představit si situaci, kdy jsou značky logicky snížené do „dětského světa“ a „učitel nebo rodič, skloněný nad dítětem, do značky narazí hlavou“. Ať dělám co dělám, vychází mi z toho komediální skeč ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. mJožka :

  aggu: Představovat si to nemusíte :) do nízké výšky značek šli v září 2014 na MŠ Žilinská v Porubě. Hřiště v perspektivě vypadá „učesaněji“ a je pravda, zatím jsem o úrazech neslyšel.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. thrpst :

  Ty značky měli dát ještě výš – takhle je to přece nízko!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. rasta :

  Tak to je hustě hustý. Větší plac tomu věnovat nemohli?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. SpinJ :

  Doufám, že to je oplocené a uzamykatelné, jinak tomu dávám tak měsíc …

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.